Co je u nás nového, aktuality a novinky

Novinky z naší činnosti, aktuality k našim akcím a aktivitám, odkazy na články o naší organizaci nebo o službě rané péče obecně.


15.1.2018

Nezisková organizace EDA cz, z.ú. vypisuje výběrové řízení na pozici: Projektový manažer

 Popis práce:

- aktivní vyhledávání nových výzev finančních zdrojů (nadačních, evropských)

- příprava a zpracování projektových žádostí a zpráv o realizaci projektů

- řízení projektů, sledování finančního čerpání projektů ve spolupráci s ekonomkou

- komunikace s koordinátory a pracovníky, kteří se přímo podílejí na realizaci projektů

- spolupráce s fundraiserem, specialistou pro PR a marketing a vedením organizace

Strukturovaný životopis s motivačním dopisem zasílejte do 26. 1. 2018  

Odpovíme vám nejdéle do 2. 2. 2018. Nástup možný od poloviny února.

Kontaktní osoba: Petra Fibírová, mail: petra.fibirova@eda.cz, do předmětu uvádějte: výběrové řízení – projektový manažer.

EDA cz, z. ú.,  Trojická 2, 128 00 Praha 2

Více informací naleznete v přiloženém souboru.

Ke stažení


12.1.2018

Reakce neziskové organizace EDA k vyjádření prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše

Prezident Miloš Zeman označil dotace neziskovkám jako plýtvání státními penězi a premiéra Andreje Babiše vyzval, aby je omezil. Babiš se chce na dotace pořádně podívat,  ve zprávě najdete více.
Za neziskovou organizaci EDA - službu rané péče je důležité poznamenat, že ze zákona o sociálních službách poskytuje službu rané péče zdarma. Jak potom může EDA bez dotací fungovat? Z jakých finančních zdrojů? Nezisková organizace EDA provozuje důležitou službu pro společnost, resp. pro rodiny dětí s postižením. Připravuje je na život tak, aby byly co nejméně závislé na sociálním systému, a podporuje je v tom, aby rodiny vychovávaly dítě doma a nedaly ho do ústavu. Dotace na ranou péči nejsou stoprocentní a minimálně 30% finančních prostředků si musí EDA zajistit sám prostřednictvím příspěvků od nadací, z grantů a také z firemních a individuálních darů.
Doufáme, že se premiér rozhodne tak, aby sociální služby nebyly pro občany ČR ohroženy.
Služba raná péče byla označena jako preferovaná služba pro svoji potřebnost, bez které se nemohou rodiny s dětmi obejít!
Doufáme, že se premiér rozhodne tak, aby sociální služby nebyly pro občany ČR ohroženy.
Služba raná péče byla označena jako preferovaná služba pro svoji potřebnost, bez které se nemohou rodiny s dětmi obejít!

VYJÁDŘENÍ AVPO ČR K VÝŠI DOTACÍ PRO NEZISKOVÝ SEKTOR si můžete přečíst zde.


Smutné oznámení

Smutné oznámení

8.1.2018

Odchod jednoho ze zakladatelů rané péče PhDr. Josefa Smýkala.

EDA cz, z. ú.  (dříve Rané péče EDA, o.p.s., Středisko pro ranou péči Praha, o. p. s.) je, společně se Střediskem rané péče Brno SPRP, nejstarším pracovištěm rané péče v naší zemi. Proto se nás hluboce dotkla zpráva o odcodu jednoho ze zakladatelů této služby v naší republice, PhDr. Josefa Smýkala.

V jeho případě nejsou slova o dlouhém a plodném životě žádnou frází – odešel 28. prosince 2017 ve věku 91 let, ale ještě v listopadu 2017 jsme si s ním dopisovali při hledání historických pramenů týkajících se péče o nevidomé – a jeho orientace v oboru a spolehlivost při zasílání slíbených materiálů byla dokonalá jako kdykoli předtím…

Uvádět zde seznam jeho knih, článků a aktivit není nutné, protože se sobě vlastní důkladností vše dokumentoval a lze se s tím seznámit na http://smykal.ecn.cz/omne/

Co však žádná webová stránka nezachytí, to je jeho osobní energie a nasazení pro každou věc, o které byl přesvědčen, a jeho obdivuhodná vnitřní kázeň, která se projevovala nejen v jeho díle, ale i v soukromém životě.  Vzpomínám i na emocemi nabité debaty, když se naše názory lišily – naposled  v srpnu 2016 jsme u Smýkalů vášnivě diskutovali na téma, zda je lepší psát a vydávat české tyflopedické publikace, nebo zda je rozumnější věnovat se překladům ověřených děl zahraničních.

Při všech jeho aktivitách mu byla velkou oporou a zázemím jeho manželka, paní Dagmar Smýkalová – tímto jí vyjadřujeme hlubokou soustrast, zvlášť při pohledu na fotografii, o kterou se s námi rodina podělila a která ukazuje právě to, co jí bude tak nesmírně chybět…

Sbohem, pane doktore!

Jana Vachulová, vedoucí služby rané péče EDA

Ke stažení


Nová verze aplikace

Nová verze aplikace

18.12.2017

Objevujte spolu s dětmi nová překvapení v aplikaci EDA PLAY TOBY.

Do aplikace EDA PLAY TOBY jsme přidali nové úkoly "dotkni se a zjisti, co se skrývá ve tmě" a "dotkni se a zjisti, co se skrývá v krabici". 

Nové úkoly pomáhají s rozvíjením zrakového vnímání. Jste zvědaví, co všechno spolu s dětmi v nových úkolech objevíte? Z předchozích úkolů znají děti červeného psa, v nových úkolech najdou žlutého. Z krabice vykukuje koza, žába, kohoutek, dotykem na obrazovku vyskočí z krabice i míč nebo kytara, která zahraje pěknou hudbu. Zkuste zjistit, jaké zvířátko se vytvoří ze spirály - je to hlemýžď? Sledujte let motýla, kterého najdete ve tmě i v krabici. 
Aplikace je dostupná zdarma pro iPady na iTunes App Store (odkaz na aplikaci: https://itunes.apple.com/cz/app/eda-play-toby/id1103173134 ), a na Google Play (odkaz na aplikaci: https://play.google.com/store/apps/details…) pro Android tablety s velikostí displeje 7 palců a větší přístroje. U dětí se zrakovým a kombinovaným postižením doporučujeme hrát aplikaci na ještě větších než 7palcových tabletech, protože děti se zrakovými vadami a kombinovaným postižením potřebují dostatečně velké obrázky a dostatečně velkou herní plochu. To je také důvod, proč není aplikace dostupná pro hraní na mobilních telefonech.

Děkujeme Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu za podporu při vývoji nových úkolů. Podrobné informace o aplikaci najdete na http://edaplay.cz/eda-play-toby Novinka

Novinka

21.11.2017

Pohlednice, které podporují EDU a dobrou náladu

Na stáncích na vánočních trzích a přímo u nás v EDOVI nyní můžete zakoupit sadu pěti vánočních pohlednic s motivy zvířátek z našich aplikací EDA PLAY. Vánoce vám pomůže rozzářit ovečka, prasátko, slon, koník, koza, malá kachnička a páreček drobných myší. Pohlednice potěší i děti, protože na přední straně je vždy omalovánka vánočního stromečku.

Celou částkou, za kterou balíček zakoupíte, podporujete činnost naší neziskové organizace. Předem děkujeme a přejeme vám, aby zvířátka pomohla i mezi vaše blízké rozšířit hřejivou domácí pohodu, kterou mají Vánoce přinášet. Více o tom, jak pohlednice objednat a jak motivy vánočních pohlednic vypadají, najdete zde.

Autorem ilustrací je Lukáš Urbánek, který nakreslil všechny obrázky do našich aplikací. 

Pohlednice si můžete prohlédnout také u nás na Facebooku, klikněte sem.

Novinka

6.11.2017

Pracovní listy se zvířátky z našich aplikací

Zvířátka z aplikací EDA PLAY spolu s našimi poradkyněmi rané péče a specialistkami na rozvoj zrakových dovedností připravily pro vaše děti plno nových úkolů! 

Co budete potřebovat: a) barevnou tiskárnu, b) podívat se na www.edaplay.cz/aktivity a vybrat si úkol, c) stáhnout si do počítače soubor s úkolem, vytisknout a pak už se jen dobře bavit! 
Připravte si pastelky, bude to jízda! Vybrat si můžete z několika variant omalovánek, pomáhat zvířátkům najít cestičku v bludišti, spojovat shodné obrázky a vystřihovat postavičky z papíru.
Projekt byl realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška. Děkujeme moc za podporu a těšíme se, že se nejen rodičům, ale i dětem budou nové úkoly líbit a pomohou jim s rozvojem zrakových představ, zrakového vnímání a jemné motoriky. 

Nové úkoly ve formě pracovních listů, které jsou k dispozici ke stažení zdarma, najdete na www.edaplay.cz/aktivity, více informací můžete zjistit také zde.


JAZZ DOCK 2017


Skvělé hudební události se můžete zúčastnit již 21. listopadu od 19:00 hodin
v klubu Jazz Dock (Janáčkovo nábř. 2, 150 00 Praha 5).

Pro EDU a jeho přátele zahrají skupiny Vypsaná fiXa a United Heads. Tradiční součástí programu bude soutěž o nejvtipnější brýle z publika a aukce originálních brýlí účinkujících. Výtěžek koncertu je určen na podporu Speciálně pedagogického centra EDA, které pomáhá dobře zvládnout proces vzdělávání dětem a studentům s postižením zraku od 3 do 26 let.


20.9.2017

Připravujeme novou verzi aplikace EDA PLAY

Dne 19. září 2017 vyšla nová verze systému iOS 11, jde o operační systém, který
využíváte na iPadech. Pokud se ve vašem iPadu, ve kterém máte nainstalovanou
aplikaci EDA PLAY, objevilo oznámení, že je nová verze iOS 11 dostupná a tuto
verzi jste si instalovali, pak přestala aplikace EDA PLAY fungovat. Bohužel, EDA
PLAY není v tuto chvíli kompatibilní s iOS 11.

Pracujeme na nové verzi EDA PLAY, která bude fungovat i na iPadech s iOS 11.
Jakmile bude tato nová verze hry dostupná na App Store, budeme vás informovat na
webu a na naší Facebookové stránce.
Pokud si iOS systém ve vašem iPadu neaktualizujete a zůstanete například u verze
iOS 10, bude aplikace EDA PLAY nadále fungovat.
Aplikace EDA PLAY TOBY, EDA PLAY ELIS, EDA PLAY PAULI fungují i v
iPadech s iOS 11.


Zpráva

Zpráva

8.9.2017

Oslavte s námi Mezinárodní den gramotnosti!


Na 8. 9. připadá Mezinárodní den gramotnosti, oslavte jej spolu s námi aplikací, která rozvíjí dovednosti dětí se zrakovým a kombinovaným postižením. Naše aplikace EDA PLAY ELIS bude v tento významný den dostupná zdarma!
Aplikaci stahujete na: https://itunes.apple.com/cz/app/eda-play-elis/id1195438515
Zajímavé tipy, jak s touto aplikací pracovat, najdete na: http://edaplay.cz/tipy


Setkání s rodiči

Zveme vás na pravidelné setkání rodičů, které se bude konat 19.září od 9:30 v sídle organizace. Na setkání budete mít možnost seznámit se s tématem "Rozhodování". Setkání povede opět empatická lektorka Irena Swiecicki, se kterou jste se měli již možnost potkat při některých předešlých setkáních.

O vaše děti se rádi postaráme. Podrobnosti k tématu najdete v příloze.
Ke stažení


Výroční zpráva

Výroční zpráva

Výroční zpráva EDA - 2016

Výroční zpráva neziskové organizace EDA za rok 2016 je na světě! Můžete v ní najít, co se v EDOVI událo v roce 2016, dočtete se například o významných akcích v minulém roce, o našich nových aplikacích EDA PLAY, rozhovor s herečkou Janou Plodkovou či s naší klientskou rodinou. Nedílnou součástí elektronické podoby je i "Zpráva nezávislého auditora o ověření účetní závěrky".

Výroční zprávu si můžete stáhnout zdeVýběrové řízení

3.7.2017

Nabídka zaměstnání

Nezisková organizace EDA, z. ú., vypisuje výběrové řízení na místo: 

Poradce/poradkyně rané péče při terénní práci v rodinách dětí raného věku s těžkým zrakovým a kombinovaným postižením 

Výše nabízeného úvazku: 1,0

Termín předpokládaného nástupu: 18. 9. 2017

Profesní životopis s fotografií a motivačním dopisem zasílejte e-mailem na adresu: info@eda.cz do 18. 8. 2017, do předmětu e-mailu uvěďte "VŘ poradce"

Kontaktní osoba: Helena Špačková, 724 400 820

Ke stažení


15.6.2017

Vydali jsme nové číslo časopisu (K)OUKEJ
Tentokrát se v časopise věnujeme tématu zraku a zpracování zrakových vjemů. Najdete v něm řadu zajímavých článků například o aplikacích EDA PLAY nebo o multisenzorické knize Nanoušovy lumpárny.
Objednejte si u nás tištěnou podobu časopisu
Časopis (K)Oukej si můžete objednat také na emailu : info@eda.cz
Předplatné:
Jednotlivé číslo stojí 80,- Kč + poštovné
Předplatné na rok činí 300,- Kč – v tomto případě obdržíte kromě dvou
čísel (K)Oukej navíc  čtyři elektronické Zpravodaje EDA cz, z.,ú. ,
které jsou plné nápadů na činnosti s dětmi s postižením, pomůcky a
aktuální aktivity.

Nabídka kurzu

Nabídka kurzu

12.6.2017

Akreditovaný kurz

PŘÍSTUPY K DÍTĚTI S AUTISMEM A METODY PODPORY JEHO VÝVOJE     

Kurz seznámí účastníky se základní terminologií v oblasti autismu u dětí. 

Datum a čas konání: 12. 6. 2017, 9:00 - 16:00 hod.

Místo konání: EDA cz, z. ú., Trojická 2, Praha 2

Akreditace MPSV

Rozsah: 8 hodin
Cena: 1 450 Kč (10% sleva při účasti dvou a více pracovníků z jedné organizace) 

Lektor: Mgr. Romana Straussová

Přečtěte si více informací ke kurzu


Výběrové řízení

Výběrové řízení

29.5.2017

Nabídka zaměstnání

Speciálně pedagogické centrum EDA, z. ú., vypisuje výběrové řízení na místo: Speciální pedagog – tyfloped.

Výše nabízeného úvazku: 0,75 – 1,0

Termín předpokládaného nástupu:  září 2017

Profesní životopis s fotografií,  motivačním dopisem a výší úvazku, o který máte zájem (0,75 – 1,00) zasílejte emailem na adresu: spc@eda.cz do 9. 6.2017, předmět – výběrové řízení.

Ke stažení


Pozvánka

Pozvánka

14.6.2017

Zahradní slavnost

Vážení rodiče, vážení přátelé,
zveme vás na tradiční zahradní slavnost
Kdy: ve středu 14. června 2017 od 10:00 do 16:30 hod
Kde: na zahradě u kostela sv. Františka z Assisi v Krči, U Habrovky 2, vstup z ulice U Krčské vodárny, Praha 4.
Těšíme se na vás!

Nabídka zaměstnání

Nabídka zaměstnání

26.4.2017

EDA vypisuje výběrové řízení na pozici:

Konzultant/ka krizové linky EDA

Požadujeme:

 • výcvik v telefonické krizové intervenci akreditovaný MPSV ČR

 • výcvik v chatu akreditovaný MPSV ČR, případně ochota si ho dodělat        

 • ukončené vzdělání dle zákona o sociálních službách č. 108/2006 Sb., v platném znění

 • trestní bezúhonnost

 • praxe v oboru min. 2 roky

 • zkušenost s prací s cílovou skupinou výhodou

 • Životopis zasílejte do 7. 5.2017

 • Kontaktní osoba: Zuzana Malá, e-mail: zuzana.mala@eda.cz, tel: 777 874 646

  Předmět: výběrové řízení

Ke stažení


Novinky

21.4.2017

Oblíbená aplikace EDA PLAY TOBY je nyní dostupná i pro Android tablety

Aplikaci EDA PLAY TOBY si nyní můžete stáhnout zdarma i do svých tabletů s Android systémem. O Android verzi aplikace byl zájem ze strany rodičů a jsme moc rádi, že jsme mohli díky podpoře Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška aplikaci pro Android zrealizovat.

Více


Pozvánka

Pozvánka

15.3.2017

Setkání rodičů

Srdečně vás zveme na pravidelné setkání rodičů na téma KOMUNIKAČNÍ DOVEDNOSTI

v Trojické 2, Praha 2

ve středu 15. března 2017 od 9:30 do 12:30

(příchod do EDY je možný již od 9:00).

Více informací naleznete v pozvánce.

-

Ke stažení


Poděkování

Poděkování

20.2.2017

Děkujeme moc Romana Chalupová ze ZEMĚ za dar 20 knih Nanoušovy lumpárny, které pomohou našim dětským klientům rozvíjet zrak a další smysly a dovednosti. Nanouš putuje  ke klientským  rodinám dětí se zrakovým postižením do čtyřech krajů ČR, aby mohly naše rodiny pracovat s touto multisenzorickou pomůckou.

Nová aplikace

26.1.2017

V nové aplikaci EDA PLAY ELIS vyperete i prádlo!

Seznamte se s novou aplikací pro trénink zraku a jemné motoriky. 


EDA PLAY ELIS pomáhá trénovat zrak a jemnou motoriku dětí se zrakovými vadami a kombinovaným postižením. Je připravena na míru dětem s centrálním postižením zraku (CVI).

Jednoduché ovládání umožňuje i dětem s omezenými dovednostmi jemné motoriky úkol splnit, být úspěšný a mít tak radost ze hry.

V EDA PLAY ELIS je spousta zajímavých zvuků a animací. Dítě dotykem otevře dveře a objevuje, co se za dveřmi skrývá.

V aplikaci můžete vyzkoušet i jednu z 8 simulací v Simulátoru zrakových vad, který umožní dospělým lépe rozumět tomu, jak komplikovaný je svět dětí se zrakovými vadami.
Více


Pozvánka

Pozvánka

24.1.2017

Setkání rodičů

EDA vás ve spolupráci s MONETA Money Bank zve na pravidelné setkání rodičů v Trojické 2, Praha 2

v úterý 24. ledna 2017 od 10:00 do 12:30

(příchod do EDY je možný již od 9:30)

Téma:

 NEBOJTE SE POŽÁDAT

Ke stažení


Pozvánka

2.2.2017

Co s dítětem...

Drazí rodiče a vychovatelé dětí,

srdečně Vás zveme na vzdělávací akci Co s dítětem… nejen o zdraví vašich dětí. Ta se uskuteční 2. února 2017 v Olomouci. Zajímají Vás otázky týkající se zdraví a psychologie dětí? Máte chuť si vyzkoušet cvičení CORE, šátkování dětí či první pomoc u dětí a to vše z úst odborníků? Hlídání dětí, doprovodný program a občerstvení po celý den zajištěno.

Datum a místo konání:

2. 2. 2017 / Clarion Congress Hotel Olomouc, Jeremenkova 36, 779 00 Olomouc

 • zahájení v 9.00 hod.
 • předpokládaný závěr v 17.00 hod.

Oznámení

Oznámení

23.12.2016

Termíny uzavření organizace
Vážení klienti a partneři, ve dnech 23.12. a 30.12. 2016 nebudeme z provozních důvodů k dispozici v sídle organizace. V případě potřeby vám budeme k dispozici na tel. čísle +420 724 400 820.
Děkujeme za pochopení.

Pozvánka

5.12.2016

Mik-miku-láááš

EDA vás ve spolupráci s GE Volunteers zve na mikulášské setkání, tentokrát
na adrese Kavárna AdAstra Podskalská 8, Praha 2, 
v pondělí 5. prosince od 13:30 do 16:00.

Více


Poděkování

Poděkování

29.11.2016

Louskáček pro EDU

Děkujeme za úžasný sponzorský dar – vstupenky na představení klasického baletu Louskáček, vánoční sen. Agentura Czech Jazz Art s.r.o. a baletní škola First International Ballet School, které výpravný balet pořádají, podpoří formou vstupenek organizaci EDA. Premiéra se uskuteční 5. prosince 2016 od 19.30 hodin v pražském divadle Hybernia. Reprízy představení se uskuteční v termínech 6. a 12. prosince 2016 a dále 10. a 18. ledna 2017 – všechny v divadle Hybernia. V hlavní roli prince Louskáčka se představí Leonardo Velletri, první sólista Baletu Florencie.  V titulní roli Klárky zatančí Rosa Maria Pace, přední sólistka Bohemia Baletu Praha. Více informací o představení se můžete dozvědět na www.ticketportal.cz/event.aspx?id=135798


Pozvánka

22.11.2016

Koncert v Jazz Docku klepe na dveře!


Skvělý hudební zážitek vypukne již 22. listopadu od 19:00 hodin
v klubu Jazz Dock (Janáčkovo nábř. 2, 150 00 Praha 5).
Koncert můžete živě i ze záznamu sledovat 22.11. od 19 hodin prostřednictvím i-vysílání České televize:  
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10000000276-beneficni-koncert-neziskove-organizace-eda-s-brejlema-nebo-bez-brejli/21625400113/

V programu vystoupí skupina Xavier Baumaxa, United Heads, Juwana Jenkins a Adam Mišík. Během večera proběhne také křest rodinného kalendáře pro rok 2017, aukce originálních brýlí Adama Mišíka a vyhodnocení ankety o nejvtipnější brýle. Výtěžek z koncertu podpoří činnost naší organizace, aby mohla i v dalším roce co nejlépe pomáhat svým klientským rodinám. 


Pozvánka

7.11.2016

Začal Týden rané péče ®

Motto zní "Domov je doma".
Sloganem letošní kampaně je „Nikdy není příliš brzy“, abychom upozornili na důležitost včasného zahájení služby, tak aby se  rodině dítěte s postižením dostala pomoc neodkladně. 
Akce se konají celý týden od 7. 11. - 13. 11. 2016 po celé České republice.

Více


Pozvánka

7.11.2016

Online přednáška v rámci Týdne rané péče - OČNÍ LÉKAŘ & RANÁ PÉČE -

7.11. v 19.30 hodin:
MUDr. Renáta Pelikánová, odborná oční lékařka
(Bude mluvit o zjišťování zrakových vad u dětí, nejčastějších vadách a
jak poté malé pacienty předává službě raná péče.)
Mgr. Martina Vaňkátová, instruktorka stimulace zraku, poradkyně EDY
(Bude mluvit o službě raná péče, jak je důležitá spolupráce poradkyň
rané péče s očním lékařem či obecně se zdravotnickým personálem, zmíní
například, co se stane, když rodina dostane v ordinaci kontakt
konkrétně na organizaci EDA a co se děje potom.)

VícePozvánka

Pozvánka

11.10.2016

Setkání rodičů

EDA Vás ve spolupráci s MONETA Money Bank zve

na pravidelné setkání rodičů, tentokrát na téma  Muzikoterapie

Kde: Trojická 2, Praha 2

Kdy: úterý 11.října od 9:30 do 12:30

(příchod do EDY je možný již od 9:00)

Pokud máte chuť zúčastnit se tohoto setkání, zašlete, prosím, vyplněnou níže uvedenou návratku
do pondělí 10.10.2016 na e-mailovou adresu:
setkani@eda.cz.

Přihlásit se můžete také telefonicky na číslech 224 826 860, 724 400 820.

Ke stažení


Oznámení

Oznámení

27.9.2016

Vypsali jsme nový termín pro akreditovaný kurz

PŘÍSTUPY K DÍTĚTI S AUTISMEM A METODY PODPORY JEHO VÝVOJE

Datum a čas konání: 31.10. 2016, od 9:00 do 16:30  

Místo konání: EDA cz, z. ú., Trojická 2, Praha 2
Přečtěte si více informací o kurzu.

17.9.2016

Zažít Výtoň jinak s EDOU
Přijďte se s námi v sobotu pobavit. Užijte si 17.září Zažít Výtoň jinak. Budeme mít stánek s zábavnými hrami, propagačními předměty a zvukovým a hmatovým pexesem. EDA bude také součást bojové hry, kdo ji úspěšně dokončí, dostane odměnu.

Informace o akci
Zažít Výtoň jinak podruhé. V sobotu 17. září proběhne na Výtoni již druhým rokem sousedská pouliční slavnost Zažít město jinak. Ulice Na Hrobci a park kolem Podskalské celnice ožijí mezi 10. a 20. hodinou pouličním životem, hudbou, tancem, výtvarnými dílnami i sportem. Bude se debužírovat a užívat.

Pozvání

10.9.2016

Již v sobotu 10. 9. se koná Babí léto v Bohnicích, kde bude také EDA se svým stánkem. Můžete si s námi přijít popovídat, vaše děti si zahrát hry a můžete koupit nějaký hezký kousek z naší módní kolekce (např. tašku, batoh a tričko).
Těšíme se na vás!
Program najdete zde:


Zpráva

Zpráva

8.9.2016

Vážení milovníci aplikací pro tablety.
K Mezinárodnímu dni gramotnosti a Světovému dni fyzioterapie bude stahování EDA PLAY PAULI na dva dny  8. a 9. 9. zdarma. 
Váš EDA

Oznámení

Oznámení

28.7.2016

Vážení klienti, vzhledem k tomu, že naše SPC EDA bylo zřízené jako nestátní a dotace na poskytované služby nedostáváme v plné výši,  jsou naše služby částečně zpoplatněny. Předkládáme Vám nový ceník, platný od 1. 8. 2016. I nadále je naším cílem, se kterým jsme SPC EDA zakládali, abychom klientům poskytovali vysoce kvalitní služby, které jsou přizpůsobeny individuálním požadavkům.

Ke stažení


Zpráva

Zpráva

15.7.2016

Zveřejnění stanoviska neziskové organizace EDA cz, z. ú.
Stanovisko reaguje na jednání u kulatého stolu ze dne 21. 6. 2016 svolanému poslankyní parlamentu z hnutí ANO Mgr. Martinou Berdychovou

Ke stažení


Pozvánka

Pozvánka

8.6.2016

Zahradní slavnost 
Přijďte na naše tradiční setkání rodičů dne 8. června od 10:00 - 16:30
Kde: Habrovka, U krčské vodárny 36
Program
10,00 hod - Slavnostní zahájení
10,00 hod - Skákací hrad, prodej lístků do tomboly
10,00 - 14,00 hod - Ukázka canisterapie, Agility
11,00 - 11,30 hod - Divadlo
12,30 - 13, 00 hod - Kruhové tance
13, 00 - 13, 30 hod - Akrobatická krasojízda na kole
14, 30 - 15, 00 - Kruhové tance II.
15,30 - 16, 00 - Akrobatická krasojízda na kole 
16,00 hod -  Vyhlášení tomboly
16,30 hod -  Slavnostní zakončení


Ke stažení


Zpráva

Zpráva

6.6.2016

EDOVI byl slavnostně předán šek od NROS v částce 270 000 Kč

Ve čtvrtek 2. června 2016 proběhlo v Tančírně ve Žlutých lázních v Praze předání šeků všem podpořeným organizacím, ve kterými byl i EDA, a zároveň setkání všech, kdo se na uplynulém ročníku sbírky, který spravuje Nadace rozvoje občanské společnosti ve spolupráci s Českou televizí, jakkoli podíleli.

Děkujeme za skvělé odpoledne a významnou finanční podporu pro péči o naše klienty.


Poděkování

Poděkování

19.5.2016

EDA má nový vůz pro terénní službu rané péče

Díky podpoře Nadace České pojišťovny a Generali, J&T, lékárně Dr. Max, společnosti DOW a benefičnímu koncertu "S brejlema nebo bez brejlí" EDA mohl obnovit vozový park. Poradkyně se tak dostanou snáze a častěji k našim klientským rodinám.

Poděkování

Poděkování

11.5.2016

Barokní hudba pomáhá

Večery u kapucínů jsou velmi obecně velmi příjemné akce. Minulý týden se tentokrát charitativní večer konal na podporu EDY. Barokní hudba skvělého tělesa Ensemble Convertendo se rozléhala kapucínkým klášterem na Hradčanech. Výtěžek večera činil 4410 Kč. Děkujeme všem za podporu!

Pozvánka

Pozvánka

4.5.2016

Koncert - Večery u kapucínů
Srdečně Vás zveme na Večer u kapucínů, který se uskuteční ve středu 4. května od 19 hodin v prostorách kapucínského kláštera na Hradčanech. Benefiční večer s koncertem La Stravaganza se koná na podporu EDY.

Zpráva

28.4.2016

Pokřtili jsme naše nové aplikace EDA PLAY TOBY a PAULI
Dnes proběhla slavnostní tisková konference k uvedení nových aplikací EDA PLAY TOBY a PAULI pro trénink zraku a jemné motoriky u dětí s postižením. Aplikace jsou vytvořeny na základě potřeb konkrétních dětí. Aplikace vznikly ve spolupráci s odbornými garantkami, které zajistily, aby úkoly a cvičení byly pro děti maximálně jednoduché a přitom motivační, pomáhaly rozvíjet jejich schopnosti a zároveň jim přinášely radost z úspěchu.
Další informace získáte na www.edaplay.cz.

Více


Nabídka zaměstnání

Nabídka zaměstnání

21.4.2016

EDA vypisuje výběrové řízení na pozici:

 Konzultant/ka krizové Linky EDA, která je určena rodinám a pečujícím s dítětem s postižením či nemocí

Životopis s motivačním dopisem zasílejte do 22. 5. 2016

Kontaktní osoba: Zuzana Malá, e-mail: zuzana.mala@eda.cz, tel: 777 874 646

Předmět: výběrové řízení

Více informací:

Ke stažení


Pozvánka

Pozvánka

15.4.2016

Setkání rodičů na téma Jak si správně čistit zoubky

Kde: v EDOVI, Trojická 2, Praha 2
Kdy: v úterý 19.dubna od 9:30 do 12:30
Tentokrát si pro Vás naše klientská maminka připravila povídání a názornou ukázku toho, jak si správně čistit zuby. 

S sebou tradičně:
pohodlné oblečení,
chuť vyzkoušet něco nového,
svačinu a přezůvky pro děti.
Kartáček na zuby.
(Pokud si pro své dítě přivezete lahvičku s pitím a svačinku, označte je, prosím, jménem svého dítěte, usnadní to práci dobrovolnicím (-íkům), popřípadě kolegyním, které je budou hlídat).

Pokud máte chuť zúčastnit se tohoto setkání, zašlete, prosím, do pondělí 18.4.2016 e-mail na setkani@eda.cz. Přihlásit se můžete také telefonicky na číslech 224 826 860,

Zpráva

13.4.2016

Adam Mišík navštívil EDU

Tento týden jsme hostili vzácnou návštěvu. Dorazil k nám úžasný zpěvák Adam Mišík, který EDOVI daroval šek v hodnotě 25 000 Kč - jako výherce 3. dílu soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Nejen že nám tím udělil velikou radost, ale jeho představení Miley Cyrus pobavilo doslova všechny.

Nabídka zaměstnání

Nabídka zaměstnání

28.3.2016

EDA vypisuje výběrové řízení na pozici:

Fundraiser se specializací na firemní a individuální dárcovství

Předpoklady:

Komunikativní, kreativní a samostatný pracovník:

- s vysokými vyjednávacími schopnostmi,

- týmovým duchem,   

- zkušenostmi ve fundraisingu nebo PR a marketingu,

- s dovedností práce s informacemi ze sociálních sítí a CRM

- znalostmi komunikačního prostředí větších firem,

- s vysokou flexibilitou,                                                  

- schopnostmi dotahovat a prezentovat výstupy,

- se znalostí AJ slovem i písmem,

- se základním povědomím o neziskového sektoru.

Nutné ztotožnění s posláním organizace a vysoká motivace pro práci v neziskovém sektoru. 

Profesní životopis s motivačním dopisem zasílejte do 10. 4. 2016.

Kontaktní osoba: Petra Fibírová, mail: petra.fibirova@eda.cz, do předmětu uveďte: Výběrové řízení - fundraiser.

Výběrové řízení proběhne formou assessment centra v druhé polovině dubna. 

Více informací:

Ke stažení


Pozvánka

Pozvánka

18.3.2016

Velikonoční setkání ve spolupráci s GE Volunteers

Srdečně vás zveme na pravidelné setkání rodičů v EDOVI.

Kde: Trojická 2, Praha 2

Kdy: úterý 22. března od 9:30 do 12:30

(příchod do EDY je možný již od 9:00)

S sebou tradičně:

pohodlné oblečení, chuť vyzkoušet něco nového, svačinu a přezůvky pro děti.

KARTONY OD VAJÍČEK, STUŽKU.

(Pokud si pro své dítě přivezete lahvičku s pitím a svačinku, označte je, prosím, jménem svého dítěte, usnadní to práci dobrovolnicím (-íkům), popřípadě kolegyním, které je budou hlídat).

Pokud máte chuť zúčastnit se tohoto setkání, zašlete, prosím email na: setkani@eda.cz.

Přihlásit se můžete také telefonicky na číslech 224 826 860, 724 400 820.


Zpráva

Zpráva

14.3.2016

EDA na velikonočních trzích v ČSOB
Od úterý 15. 3. do čtvrtka 17. března se s EDOU vydáme na charitativní trhy v ČSOB. Představíme naší novou pruhovanou edici a sdělíme zaměstnancům novinky týkající se našich služeb.Zpráva

Zpráva

12.3.2016

EDA získal ocenění za nejlepší stánek na konferenci INSPO
 
Dne 
12. března 2016 jsme na konferenci INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami, která se koná v Kongresovém centru Praha, představili novou aplikaci EDA PLAY Toby a Pauli. Navíc jsme získali ocenění za nejlepší stánek a odnesli si výhru 5 000 Kč.
Děkujeme všem hlasujícím a těšíme se příští rok!

Nabídka

Nabídka

22.2.2016

Účast na projektu - Uplatnění na trhu práce

Jste maminka na rodičovské dovolené či patříte do věkové skupiny 50+? Hledáte zaměstnání?

Projekt Le Me Shine firmy OslovMe by mohl být pro vás ten pravý.

Cíl projektu:

·       Usnadnit lepší zapojení cílových skupin do pracovního procesu či jejich návrat na trh práce

Celkový počet účastníků:

·       10 matek na nebo po RD

·       20 osob z věkové skupiny 50+

K obsahu projektu se více dozvíte z přílohy. 

Předpokládaný počet hodin projektu 50 hodin pro každého účastníka. Doba trvání projektu max. 24 měsíců.

Zájemci o účast se mohou přihlásit na info@let-me-shine.com, požádáme pouze o krátké vysvětlení, proč chtějí do projektu vstoupit.

Ke staženíZpráva

Zpráva

8.1.2016

Vánoční pomoc poputuje k EDOVI

Zaměstnanci České pojišťovny a pojišťovny Generali měli možnost vybrat jednu z neziskových organizací, které tyto vánoční svátky pomohou. K našemu velkému překvapení tentokrát jejich volba padla právě na EDU, jenž obdržel šek na 1 milion korun pro poskytování služeb rané péče a provoz krizové linky EDA.

„Za celou existenci organizace se nám nestalo, že bychom od firmy získali dar v takovéto výši a ceníme si ho o to víc, že si EDU zvolili sami zaměstnanci,“ říká ředitelka organizace Petra Mžourková.

Šek slavnostně předal při příležitosti rozsvěcení vánočního stromečku na dobročinném jarmarku sám ředitel České pojišťovny Marek Jankovič.

Díky tomuto daru budou moci naše poradkyně pomáhat více rodinám, než tomu bylo doposud. Část peněz použijeme na provoz krizové Linky EDA 800 40 50 60, která slouží rodinám dětí po těžkém úrazu či po zjištění závažné diagnózy.
Zpráva

4.1.2016

Na charitativním koncertu „S brejlema nebo bez brejlí" pro EDU se vybralo 54 030 Kč 

Koncert se konal v pražském klubu Jazz Dock na podporu včasné pomoci rodinám dětí se zrakovým a kombinovaným postižením. Večer moderovala herečka Jana Plodková a moderátorka Karla Mráčková. Během večera došlo také k zápisu do české knihy rekordů.