EDA PLAY

Aplikace pro trénink zraku a jemné motoriky.



Pro děti

Aplikace mohou používat jako tréninkovou pomůcku děti se zrakovými vadami nebo kombinovaným postižením, ale také další děti v předškolním věku.

Připraveno s odborníky

Aplikace jsou připraveny pod dohledem odborníků na stimulaci zraku tak, aby úkoly procvičovaly zrakové dovednosti a dovednosti jemné motoriky. Hry jsou atraktivní a upoutají pozornost dítěte.

Obrázky

Obrázky v aplikaci jsou přizpůsobeny dětem se zrakovými vadami - jsou dostatečně veliké, jednoduchých tvarů a na černém kontrastním pozadí.

EDA PLAY TOBY

SLEDOVÁNÍ DĚJE, 

JEDNODUCHÝ DOTYK

Aplikace EDA PLAY TOBY má dvě části: fáze "sleduj, co se děje" je vhodná pro děti už před šestým měsícem věku dítěte. Druhá část aplikace s dotykovými úkoly je vhodná pro děti, které se začínají zajímat o konkrétní obrázky, tedy kolem jednoho roku věku.  Hra je jednoduchá, zvládnou ji i děti s různou úrovní psychomotorického vývoje. Zjistěte více o aplikaci EDA PLAY TOBY na webu edaplay.cz


EDA PLAY PAULI

PŘÍBĚH JEDNOHO DNE, 

JEDNODUCHÝ DOTYK NA OBRAZOVKU

V aplikaci EDA PLAY PAULI prožijeme den s holčičkou. Děj je natolik zajímavý, že i děti s těžkým omezením hybnosti rukou se snaží do hry zapojit. Hráč posunuje děj jednoduchými dotyky. Nejdříve probudíme Pauli, učešeme ji, pomůžeme jí obléknout se a pak uvaříme kaši k snídani. Potom se vydáme k babičce. Aplikaci mohou hrát děti v období, kdy začínají vnímat posloupnost děje a rozumí jednodušším příběhům. Zjistěte více o aplikaci EDA PLAY PAULI na webu edaplay.cz


EDA PLAY ELIS

PŘEKVAPENÍ ZA DVEŘMI, 

JEDNODUCHÝ DOTYK NA OBRAZOVKU

Hra je připravena na míru dětem s CVI - centrálním postižením zraku - a kombinovaným postižením. Mohou ji využít děti i s jiným zrakovým postižením pro trénink zrakových dovedností a dovedností jemné motoriky. V aplikaci EDA PLAY ELIS děti jednoduchým dotykem na obrazovku objevují, co se skrývá za dveřmi. Hra se skládá z kratších sérií úkolů, které jsou odděleny právě dveřmi. Zjistěte více o aplikaci EDA PLAY ELIS na webu edaplay.cz


EDA PLAY

4 ÚROVNĚ OBTÍŽNOSTI ÚKOLŮ 

4 ÚROVNĚ VZHLEDU OBRÁZKŮ

Aplikace EDA PLAY umožňuje nastavit 4 úrovně zobrazovaných ilustrací a také nabízí 4 úrovně obtížností úkolů. Ke splnění těch nejjednodušších stačí dotyk na libovolném místě displeje. Nejnáročnější úkoly procvičují dokreslování nebo spojování na základě podobnosti. Zjistit více o aplikaci EDA PLAY na webu edaplay.cz


Připravujeme novou verzi aplikace EDA PLAY

Dne 19. září 2017 vyšla nová verze systému iOS 11, jde o operační systém, který využíváte na iPadech. Pokud se ve vašem iPadu, ve kterém máte nainstalovanou aplikaci EDA PLAY, objevilo oznámení, že je nová verze iOS 11 dostupná a tuto verzi jste si instalovali, pak přestala aplikace EDA PLAY fungovat. Bohužel, EDA PLAY není v tuto chvíli kompatibilní s iOS 11.

Pracujeme na nové verzi EDA PLAY, která bude fungovat i na iPadech s iOS 11. Jakmile bude tato nová verze hry dostupná na App Store, budeme vás informovat na webu a na naší Facebookové stránce.

Pokud si iOS systém ve vašem iPadu neaktualizujete a zůstanete například u verze iOS 10, bude aplikace EDA PLAY nadále fungovat.
Aplikace EDA PLAY TOBY, EDA PLAY ELIS, EDA PLAY PAULI fungují i v iPadech s iOS 11.

Prohlédněte si animované upoutávky k aplikacím



Prozkoumejte vychytávky v aplikacích z rodiny EDA PLAY

SIMULÁTOR ZRAKOVÝCH VAD

Každá aplikace obsahuje Simulátor zrakových vad. Jak se do simulátoru dostanete: Na herní ploše držte několik vteřin symbol panáčka v pravém dolním rohu. V Hlavním menu pak zvolte tlačítko Info, pak stačí jednoduše kliknout na Simulátor zrakových vad.

SEKCE DOVEDNOSTI

Ve všech aplikacích můžete využít sekci Dovednosti. Po první instalaci aplikace je sledování dovedností vypnuto. Rodič nebo terapeut se sám rozhodne, zda chce sledovat práci dítěte. Záznamy z této sekce nejsou ukládány ani odesílány mimo iPad.

vyzkoušejte bílý rámeček

V Nastavení všech aplikací můžete zapnout bílý rámeček, který zvýrazní pracovní plochu při hraní aplikací z rodiny EDA PLAY. Dítěti tak pomáháme vidět ohraničení plochy, na kterou se má dotýkat nebo kterou sleduje.

Kam pro další informace?

Aplikace mají svůj vlastní web www.edaplay.cz, kde se dozvíte další podrobnosti k jednotlivým aplikacím. Hry jsou v češtině i angličtině, a tak dělají radost i dětem v zahraničí.

Dotazy k aplikacím můžete posílat prostřednictvím webového formuláře nebo e-mailem na info@edaplay.cz.



eda - linka a chat

CHATUJTE A VOLEJTE TEĎ