POZOR! Benefiční koncert v Jazz Docku se nekoná.

Přátelé pojďte s EDOU do Jazz Docku!

KDY: 1. prosince 2021 od 19:00 hodin

KDE: Janáčkovo nábř. 2, Praha 5    

Účinkují: Ráchel Skleničková, skupina Hm, Moody Cat Band

Hlavní uvaděčka i vyvaděčka: Ester Kočičková

Koncert se nekoná.Drazí přátelé EDY,

s velkou lítostí vám musím sdělit, že letošní benefiční koncert “S brejlema nebo bez brejlí” v pražském Jazz Dock se konat nebude.

Toto rozhodnutí bylo pro mě jedno z nejtěžších vůbec. Přípravy na tento večer trvaly měsíce, stály hodiny a hodiny práce mých kolegyň, ale také účinkujících a dalších dobrovolníků. Do poslední chvíle jsme proto doufali, že tento rok to po loňské vynucené pauze vyjde. Bohužel je epidemická situace opět natolik vážná, že se musíme v zájmu ochrany zdraví nás všech koncertování vzdát. V situaci, kdy se nemocnice opět plní a počty nakažených lámou rekordy, by nebylo zodpovědné pořádat hromadnou akci, navíc v uzavřeném prostoru.

S vystoupením počítali také naši účinkující, kteří si udělali prostor v nabitém programu a chtěli přispět dobré věci. Děkujeme proto i zde veřejně skupinám HM a United Heads, zpěvačce a klavíristce Ráchel Skleničkové a kapele Moody Cat Band s Ester Kočičkou, která měla prvním prosincovým večerem v Jazz Docku provázet. Mnohokrát vám všem děkuji a věřím, že si společnou hudební akci užijeme v příznivější době.

Ze srdce také děkuji všem, kteří si zakoupili vstupenky a chtěli tak podpořit službu rané péče, kterou EDA poskytuje nejmenším dětem s postižením zraku a jejich rodinám. Peníze za zakoupené vstupenky vám samozřejmě vrátíme v plné výši. Budeme ale moc vděční, pokud se nás rozhodnete podpořit jinak. Například finančním darem, díky kterému si letos ještě můžete snížit daňový základ až o 30 %, či nákupem našich předmětů v EDÍM e-shopu www.eshop.eda.cz, kde jistě najdete ty pravé a originální dárky pod vánoční stromeček.

Pevně věřím, že tato koronavirová vlna je poslední, která nám takto významně zasáhla do života a příští rok se už opravdu budeme moci sejít a oslavit tuto skutečnost kvalitní živou hudbou v klubu nad Vltavou nebo třeba na naší zahradě na Chodově.

S přátelskými pozdravy a díky za pochopení. Především pevné zdraví vám všem.

Petra Mžourková

Ředitelka EDA cz, z. ú.

Koncert bohužel neproběhne.

Zde se dočtete, jak jsme letošní koncert připravovali:Na co se můžete těšit:

Vedle skvělých hudebníků a naší vždy vtipné hlavní uvaděčky Ester se můžete opět těšit na velkolepou tombolu! 

Do Jazz Docku můžete dorazit i bez brýlí. Módním doplňkem v podobě originálních, pokud možno vlastnoručně vyrobených "brejlí" ovšem velkou měrou přispějete k nezapomenutelné atmosféře večera!

Co uděláme s vybranými penězi:

Výtěžek z tomboly, stejně jako finanční prostředky získané z prodeje vstupenek, budou použity na podporu rané péče EDA, tedy ve prospěch rodin, které pečují o dětí se zrakovým a kombinovaným postižením. 


Těšíme se na viděnou v klubu nad Vltavou!Program

19:00 - Slavnostní zahájení

19:15 - Ráchel Skleničková

19:45 - Ester Kočičková a Moody Cat Band

20:30 - 21:30 skupina Hm

22:00 -  Slavnostní vyvedení


RÁCHEL SKLENIČKOVÁ

Zcela nevidomá je od narození. Přesto se z talentované Ráchel Skleničkové stala úspěšná umělkyně. Odmalička se věnuje hudbě - zpívá, skládá hudbu a hraje na klavír, hru na klavír také vyučuje. Ve svých 28 letech má navíc na kontě hned několik významných uměleckých počinů: zahrála si s Pražskou komorní filharmonií, na koncertě pro Světlušku vystoupila v duetu s Tomášem Klusem a také nazpívala písničku se zpěvákem Miroslavem Žbirkou. 
foto Zdeněk Krejcar

ESTER KOČIČKOVÁ A MOODY CAT BAND

"Svérázný polyester" tuzemské kulturní scény - herečka, textařka a zpěvačka Ester Kočičková se rozhodla obohatit slavné (nejen) jazzové hity o originální české texty a do hry přizvala trojici skvělých muzikantů: kytaristu Petra Zatloukala, baskytaristu Přemysla Matějovice a bubeníka Petra Kamiše. Výsledkem je mix důvěrně známého a zcela překvapivého, který potěší nejen milovníky koček.

HM

Hm jsou jedinečným úkazem na české hudební scéně. Kategorii "folková kapela" opustili již před mnoha lety, i po šesti vydaných albech se ale o jejich tvorbě nedá hovořit jinak než jako o písničkách v tom nejlepším smyslu slova. Zpočátku Hm zhudebňovali především českou poezii, v posledních letech v jejich tvorbě přibyly vlastní texty, (sebe)ironicky reflektující životní zkušenosti čtyřicátníků. V sestavě Marek Doubrava, Viktor Ekrt, Tomáš Nebřenský a Jarda Noga zahráli Hm pro EDU v Jazz Docku již v roce 2018.

Chcete EDU podpořit, ale nestíháte koncert?

Kupte si slušivé tričko, hřejivé ponožky, nebo nás podpořte na Alza.cz

Pruhovaná trička se zvířátkem, nebo i červená trička pro děti, tašky, batůžky, pexeso i slušivé náušnice najdete na www.eshop.eda.cz. Nepromeškejte a akci s dárkem k nákupu nad 500 Kč.


Dárek k nákupu

Pruhovaná trička se zvířátkem, červená trička se šnekem, tašky, batůžky, pexeso i slušivé náušnice najdete na
www.eshop.eda.cz. Nepromeškejte akci s dárkem k nákupu nad 500 Kč. 


Stylové ponožky


 Podpořte EDU nákupem placky se zvířátky na Alza.cz. Na výběr je placka s kachničkou, slonem, pejskem nebo kočičkou v pruzích a také žabka v putících. Cena za placku je 30 Kč.


Placka na podporu EDY

Podpořte EDU nákupem placky se zvířátky na Alza.cz. Na výběr je placka s kachničkou, slonem, pejskem nebo kočičkou v pruzích a také žabka v putících. Cena za placku je 30 Kč.

Podpořte EDU v Souhvězdí pomoci na Alza.cz


Souhvězdí pomoci

Podpořte EDU v Souhvězdí pomoci na Alza.cz. Díky tomuto projektu jednoduše pošlete 100 Kč na podporu naší činnosti. Částku můžete libovolně měnit.

Takhle jsme se bavili během předchozího ročníku

Děkujeme za podporu Magistrátu Hl.m. Prahy.

Záštitu nad akcí převzala Mgr. Milena Johnová, radní Hlavního města Prahy pro oblast sociální politiky a zdravotnictví.