EDA cz, z. ú.

Naším posláním je pomáhat rodinám dětí se specifickými potřebami zvládat složité životní situace


Kdo jsme

Zastáváme názor, že odborníkem na vlastní dítě má být rodič a ne instituce

Na počátku naší služby stála myšlenka, aby dítě s postižením neskončilo v ústavu a vyrůstalo se svými blízkými v přirozeném prostředí domova. 

Profesionální sociální službu rané péče poskytujeme již od roku 1990 a jsme oporou rodinám, ve kterých se narodilo dítě se zrakovým a dalším postižením. Dnes pomáháme ve 300 rodinách ve 4 regionech České republiky.

Vydáváme publikace, vyvinuli jsme aplikace pro trénink zraku a jemné motoriky na tabletech. Vzděláváme rodiče i další specialisty. 
Naše služby jsme v roce 2015 rozšířili o Speciálně pedagogické centrum EDA.
Kde všude pomáháme


Co je u nás nového

Novinky z naší činnosti

Náš tým

O našich specialistkách a poradkyních

FAQ

Odpovědi na nejčastěji kladené otázky


Členství v odborných organizacíchGarance kvality

Spolehlivá veřejně prospěšná organizace

EDA je od roku 2015 držitelem značky Spolehlivá veřejně prospěšná organizace, nově Prověřená veřejně prospěšná organizace, kterou uděluje Asociace veřejně prospěšných organizací. V roce 2021 obhájil EDA už potřetí Značku spolehlivosti na další tříleté období. Dárci tak mají jistotu, že EDA adekvátně hospodaří se získanými finančními prostředky, odpovědně naplňuje svoje poslání a neustále pracuje na svém dalším rozvoji. Více zjistíte zde

Aliance odpovědných pořadatelů veřejných sbírek

EDA se hrdě hlásí k iniciativě Aliance odpovědných pořadatelů veřejných sbírek. Více zjistíte zdeOcenění

Neziskovka roku 2015

EDA byl vyhlášen na půdě Senátu České republiky vítězem ocenění “Neziskovka roku 2015” v kategorii středních neziskovek. Ocenění Neziskovka roku bylo největším “dárkem” k tehdejšímu 25. výročí existence organizace a zároveň potvrzením, že EDA neustrnul a je stále se rozvíjejícím se profesionálním týmem odborníků. Vítěze vybrala z celkového počtu 115 přihlášených odborná komise složená z expertů v oblastech řízení lidských zdrojů či ekonomiky. Více zjistíte zdeOcenění za návrat do života 2021

EDA získal Cenu za návrat do života od České společnosti pro jakost. Kvůli koronaviru proběhlo předávání cen netradičně, online si tuto cenu převzala Petra Mžourková, ředitelka EDY: "Příběhů návratů do života zažil EDA za 30 let existence mnoho. Nejvýraznější jsou asi u klientů nevidomých, kdy mnozí z nich jsou úspěšní hudebníci, kteří vystudovali hudební konzervatoř... " Celou citaci si můžete přečíst tady.

Zlatý banán 2019

Druhé místo v soutěži neziskových organizací se Značkou spolehlivosti získal EDA s příběhem rodiny Jurových. Pěstounům, kteří přijali Kubíčka, opuštěné miminko s centrální poruchou zraku, poradkyně rané péče pomáhají už řadu měsíců. Za tu dobu udělal chlapeček neuvěřitelné pokroky. Tyto dobré zprávy se dostaly do povědomí také díky výhře EDY v soutěži.

Na video s rodinou Jurových se můžete podívat zde.

Žihadlo 2013

EDA uvedl v roce 2013 na trh aplikaci pro trénink zraku a jemné motoriky s názvem EDA PLAY. V témže roce se zúčastnil soutěže Žihadlo. VIdeo spot o aplikaci EDA PLASY dostal od veřejnosti druhý nejvyšší počet hlasů, zaujal i odbornou porotu. A to natolik, že se rozhodla udělit zvláštní cenu poroty.

Na video spot se můžete podívat zde.