Koncert S Brejlema nebo bez brejlí je za námi - a úspěšně

Koncert S Brejlema nebo bez brejlí je za námi - a úspěšně

28.11.2019

Jazz Dock v úterý 26. listopadu ožil koncertem S brejlema nebo bez brejlí. I přesto, že organizátoři museli během odpoledne odvolat pro nemoc účast písničkářky Muchy, program byl bohatý a s překvapením. Výtěžek z celé akce půjde na ranou péči - na to hlavní co EDA cz, z. ú. dělá.

Návštěvníci koncertu začali nacházet cestu do klubu Jazz Dock kolem 18:30. Program zahájil moderátor večera Anatol Svahilec. Ten společně s ředitelkou organizace EDA cz, z. ú. především poděkoval sponzorům a partnerům. "Já bych chtěla poděkovat za to, že jste dnes dorazili. Proč jste dorazili, může mít dva důvody. Buď to může být kvůli tomu, že Tina Turner slaví osmdesáté narozeniny, nebo kvůli tomu, že EDA příští rok slaví 30 let od vzniku rané péče v České republice. Výtěžek půjde do rané péče, například na služební auta," připomenula nejen oslavu životního jubilea známé americké zpěvačky Petra Mžourková, ředitelka organizace EDA cz, z. ú. 

Jedním ze vzácných hostů byl na koncertě S brejlema nebo bez brejlí i Michael Hubensack ze společnosti Carl Zeiss spol. s r.o., který předal Petře Mžourkové šek v hodnotě 50 tisíc korun. "Jsem za celou firmu Carl Zeiss pyšný na to, že podporujeme organizaci EDA. A doufám, že i tyto peníze pomůžou k tomu, aby EDA fungoval i v budoucnosti a moc se těšíme také na budoucí spolupráci. Oči jsou jednou z nejdůležitějších částí těla a je důležité, pomáhat těm, kteří s nimi mají problémy," řekl při předávání šeku pan Hubensack.

Poté už přišel na řadu koncert naší patronky Juwany Jenkins. Její úžasná muzika a živelnost nenechala nikoho chladným a všichni se vlnili v rytmu blues. Po první části předávání tomboly přišlo na řadu první překvapení. Anatol Svahilec si připravil krátké vystoupení toho, co všichni obdivují - slam poetry. 

Nemohlo samozřejmě chybět ani vyhlášení nejoriginálnějších brýlí a po druhém kole tomboly už podium patřilo pouze a jen United Heads. A po zaznění písně Brejle, která dala název benefičnímu koncertu organizace EDA cz, z. ú., tancoval už celý Jazz Dock. 

"Za organizaci EDA a všechny organizátory a dobrovolníky bych chtěla všem poděkovat. Koncert se povedl a my už se těšíme na příští rok, kdy budeme slavit 30 let rané péče. A to nejen velkou akcí v Národním zemědělském muzeu, ale po celý rok," zakončila koncert Petra Mžourková.

Více fotografií najdete na našem Facebooku.

Za finanční podporu děkujeme také Magistrátu hlavního města Prahy. 

Fotogalerie z Koncertu s brejlema nebo bez brejlí