Edův svět červen 2017 - Hurá, prázdniny!

Na pobyt v přírodě se mohou malí obyvatelé měst připravovat celoročně třeba s pomocí zvlněných chodníčků od společnosti Weplay. Jsou to šikovně vymyšlené kousky plastu, které se dají spojovat do různých přímých či klikatých drah. Povrch chodníčků tvoří plastické proužky a puntíky, které dětem umožňují zažívat různé druhy hmatového prožitku a stimulace chodidel - zvláště když po chodníčcích přecházejí naboso. Takto strukturovaný povrch pozitivně ovlivňuje jednotlivé svaly plosky nohy a pomáhá k utváření správné klenby. Chůze po chodníčcích nejen stimuluje plosku nohy, ale vede i k procvičování předozadní a pravolevé balanční kontroly.

Ještě zajímavější trasy můžeme vytvořit, když chodníčky propojíme s duhovými kameny, které rovněž pomáhají rozvíjet koordinaci pohybu a hmatové vnímání, stimulují vestibulární systém a trénují schopnost dětí soustředit se. Také povrch kamenů je opatřen různými vzory – tečkami, proužky a kroužky pro různé úrovně stimulace plosky nohy. Kameny se dají používat i samostatně, ať už k aktivní hře nebo k odpočinku.

Podívejte se, jak si děti tuhle hru umí užít!Zatímco chůzi po zvlněných chodníčcích a poskakování po duhových kamenech si děti nejlépe užijí ve skupině (ostatně i z finančních důvodů najdete tyto pomůcky spíše ve školkách a dětských klubech než v dětských pokojích), Velryba Willi se může stát kamarádem každého dítka staršího 18 měsíců, jeho sourozenců nebo dokonce rodičů, pokud ovšem neváží víc než 60 kg. Jak vyplývá už z názvu hračky, její tvar inspirovala skákající velryba. Jedná se o ergonomicky tvarované balanční prkno, na kterém mohu děti sedět, stát, houpat se, zkrátka v každém okamžiku procvičovat rovnováhu a koordinaci pohybů nebo nenápadně posilovat svaly. Povrch prkna je výrazně strukturovaný,  vlnky a bubliny pomáhají stimulovat jak hmatové vnímání dětí, tak jejich fantazii. 

Potřebujete návod na použití velryby?

Rádi bychom vám ještě připomněli, že tipy na další hračky a pomůcky, rozvíjející dětskou motoriku, smysl pro rovnováhu a tvořivost, najdete ve starších vydáních EDOVA světa: balanční disk Šnek, Bilibo nebo multifunkční dětský nábytek bObbles.


A ještě slíbená hračka pro chvíle klidu - ať už klid potřebuje dítě, protože je unavené nebo nemocné, nebo spolucestující ve vlaku. Věděli jste, že vodou se dá kreslit? Potřebujete k tomu kreslicí vodní tabulku B-toys, obyčejnou vodu, kterou naplníte přiložené popisovače a samozřejmě fantazii (tu v balení nenajdete, ale vaše děti jí určitě mají na rozdávání). Nakreslené obrázky samy postupně uschnou a zmizí, což je sice škoda, ale o to víc obrázků můžete nakreslit. Tabulka je navíc oboustranná, než jedna strana uschne, můžete kreslit na druhou. Tabulka je vhodná pro děti od 18 měsíců do 5 let, je lehká, snadno se vejde do batůžku, a především - nehrozí žádné nevypratelné skvrny na oblečení ani na ložním prádle.

Tabulku nám doporučila klientská rodina, která s její pomocí přečkala hospitalizaci dítěte po operaci dolních končetin i dlouhou rekonvalescenci v domácím prostředí - tabulka může přinést zábavu a potěšení i dítěti, které má velmi omezenou pohyblivost.

Pořád nevěříte, že to může fungovat?