Edův svět říjen 2016 - Severské inspirace


Až vaše dítě přijde s tím, že jeho kamarád má v pokojíčku slona, mravenečníka, krokodýla nebo rejnoka, zhluboka se nadechněte, než ho obviníte ze lži. Možná má kamarád doma zvířátko od bObles!


bObles je inovativní, multifunkční kolekce nábytku, kterou vytvořila dánská architektka Bolet Bladel se svou sestrou. Nábytek je krásně barevný a může sloužit jako hračka, sportovní náčiní nebo rehabilitační pomůcka. Po zvířátkách a donutech bObles se děti mohou plazit, šplhat a skákat z nich dolů, houpat se na nich - a tak posilovat svalový korzet, trénovat rovnováhu a také rozvíjet odvahu a fantazii. Nábytek bObles je vyroben z tzv. EVA pěny, která je lehká, omyvatelná a krásně barevná.  Takový nábytek je lehký, bezhlučný,  nepoškrábe podlahu. Při jeho výrobě je použito nezávadné přírodní lepidlo.


My v EDOVI máme dobrou zkušenost s prvkem Krokodýl. Krokodýla používáme jako nakloněnou rovinu – klouzačku. Když jej obrátíme na druhou stranu, mohou jej děti používat jako schody nebo jako balanční desku.  Krokodýla je také možné kombinovat s dalšími prvky bObles.Další oblíbenou pomůckou od bObles, kterou jsme si mohli v EDOVI vyzkoušet, je donut.  Donut je skvělý k hraní i k odpočinku – dá se na něm sedět, ležet, válet se, hopsat, díky jeho pružnosti se s ním dá hrát jako s míčem nebo pneumatikou. Pokud máte k dispozici více donutů, je možné postavit si z nich balanční chodníček, díky membráně uprostřed se donut přilepí k podlaze a cesta za dobrodružstvím je bezpečná. Nejmenší děti mohou na donutech vleže posilovat zádové svaly. 


Podívejte se, co všechno mohou děti provádět s prvky bObles!

A tady uvidíte, jak se do dětské hry s bObles můžete zapojit vy dospělí.


A teď slíbená hra, která  možná vašim dětem pomůže přeprat zákeřné bacily. A nejen to...

Předpokladem vyvážené činnosti celého organismu je správné dýchání. Kladně ovlivňuje všechny tělesné funkce, od mozkové činnosti a krevního oběhu až po trávení a svalovou činnost. Nesprávné dýchání naopak negativně ovlivňuje celý organismus, souvisí i s psychickými obtížemi. Dýchání sehrává důležitou roli v prevenci a léčbě poruch a vad řeči. 

Učit se správně dýchat a mluvit může znít jako pěkná otrava - ne tak, když zvolíte výuku hrou! 
Hra Turbino se skládá z kruhové hrací desky, na které leží prstenec se zvířátky (z jedné strany zvířátka ze statku, z druhé mořské potvůrky) a z vrtulky. Je jen na vás, jestli budete s dětmi chytat jednotlivá zvířátka, sbírat je nebo z nich vytvářet dvojice. Důležité je správně našpulit rty a co nejlépe fouknout - tak aby se vrtulka zastavila přesně na tom políčku, které se vám hodí!