Zraková ambulance

Součástí vstupního jednání, které se provádí v sídle EDA cz, z. ú. v  je rovněž posouzení zrakových funkcí dítěte. 

Nejedná se o lékařské vyšetření, ale o zjištění, jak vaše dítě dokáže využívat zrak při svém postižení. 
Posouzení zrakových funkcí provádí naše instruktorky stimulace zraku  
Délka se pohybuje okolo 1,5 hodiny. 

Objednat se můžete na:
Tel. 224 826 860,  
Mobil: +420 724 400 820.


Využít služeb zrakového terapeuta mohou také naši neklienti. Ceník služeb 

Nenašli jste odpověď na všechny vaše otázky? Podívejte se do sekce Otázky a odpovědi.

Tipy, jak připravit dítě na vyšetření, jak používat okluzor či jaké brýle správně vybrat, najdete v sekci Publikujeme.Instruktorky stimulace zraku

PaedDr. Markéta Skalická

PaedDr. Markéta Skalická

Instruktorka stimulace zraku, hlavní metodik rané péče

Práci pro osoby se zdravotním, zejména zrakovým postižením se věnuji již od roku 1983. Od roku 1991 se věnuji oboru rozvoje zrakového vnímání u osob se zrakovým postižením. Vypracovala jsem metodiku rozvoje zrakového vnímání: stimulace zraku a zrakového tréninku. Zároveň se již od roku 1996 věnuji rozvoji oboru zrakové terapie v České republice a uplatnění diagnostiky a rehabilitace zrakových vad ve zdravotnictví.
Jsem členkou organizací ICEVI, Asociace zrakových terapeutů a Asociace pracovníků v rané péči.


Mgr. Martina Herynková

Mgr. Martina Herynková

Instruktorka stimulace zraku

V roce 1990 jsem ukončila studium speciální pedagogiky v Olomouci a hned další rok jsem začala pracovat v rané péči. S oblibou říkám, že jsem byla historicky první, kdo byl v této organizaci zaměstnán na plný úvazek.
Kromě pozice poradce rané péče od roku 2007 působím i jako instruktorka stimulace zraku. Takže mimo cestování spojeným s prací v rodinách teď trávím asi třetinu pracovní doby ve speciální pracovně pro posouzení zrakových funkcí dětí. Jak připravit dítě na vyšetření nitroočního tlaku?

Vaše dítě se brání nepříjemnému vyšetření? V tomto videu se můžete podívat, jak na to. Pan Robert Vachule natočil s nevidomou maminkou Pavlou Kovaříkovou krátké video, ve kterém maminka popisuje a předvádí, jak se jí společně s manželem podařilo motivovat dceru, aby se nebránila nepříjemnému očnímu vyšetření.