Zpravodaj EDA cz, z. ú.

Zpravodaj vydáváme již od roku 2011.

Mezi pravidelné rubriky patří:

  • Úvodník
  • Infoservis
  • Tipy na hračky a pomůcky a další užitečné věci
  • Rozhovor s členkou našeho týmu
  • Pro sourozence
  • Kalendárium

Zpravodaj vydáváme pravidelně každé čtvrtletí.

Můžete si jej stáhnout na našich webových stránkách nebo se zde přihlásit k odběru do e-mailu.


ČÍSLO 29, květen 2018

Tentokrát je opět plný informací a nápadů
navzdory tomu, že jsme se poslední více než měsíc věnovali mimo konzultace a běžný provoz i balení a stěhování a zabydlujeme se v nových
prostorách na Chodově. Přípravy na stěhování a rekonstrukce již probíhaly od začátku roku. Pro část týmu, která se tomu od počátku věnovala,
je nyní obrovskou úlevou, že to nejzásadnější je hotovo, vše klaplo dle požadavků a všichni už jsme v novém, skoro vše je již vybaleno a na svém
místě. Samozřejmě mnoho věcí se ladí a ještě dlouho ladit bude, změna je to veliká.

Ke stažení

ČÍSLO 28, ÚNOR 2018

Tentokrát vybíráme z obsahu: mimo jiné přinášíme informace o proměnách v legislativě v sociální oblasti v tomto roce a také o vzniku spolku. Péče bez překážek, který pracuje na mapování respitní péče a vzniku fóra,na kterém si rodiče dětí s postižením mohou vyměňovat informace, dělit
se o zkušenosti a diskutovat. Významnou roli při vzniku tohoto spolku sehrála raná péče, setkání rodičů a pobyty pro klientské rodiny. 

Ke stažení

ČÍSLO 27, prosinec 2017

Konec roku se blíží. Den bývá krátký, a tak v odpoledním šeru pěkně vyniknou různé světelné dekorace. Tipy, jak na to, najdete na stranách 20 a 25. Právě proběhl benefiční koncert S brejlema nebo bez brejlí v Jazz Docku, o této akci se více dozvíte na straně 6. Stáhněte si zpravodaj a najdete v něm mnoho dalších zajímavých informací.

Ke stažení

ČÍSLO 26, ZÁŘÍ 2017

Během letních měsíců jsme nezaháleli – z klientských rodin jsme získali spoustu zajímavých zkušeností, nápadů a doporučení, o které se s vámi nyní rádi podělíme. Nabízíme i přehled vybraných informací, aktivit a projektů, které nás v následujících měsících čekají, ale i všeho, co jsme absolvovali.

Ke stažení

ČÍSLO 25, květen 2017

V tomto 25. zpravodaji pro vás máme mnoho informací o novinkách v rodině aplikací EDA PLAY, o seminářích k používání iPadů a dalších akcích v EDOVI nebo s EDOU. V rubrice „Tipy“ najdete spoustu kreativních nápadů, jaké činnosti a pomůcky můžete se svými dětmi zkusit.

Ke stažení

Číslo 24, únor 2017

Letošní rok v EDOVI začal opět rychlým tempem. Finišovali jsme s úpravami zatím poslední aplikace EDA PLAY ELIS, se kterou vás blíže seznámíme právě v tomto čísle.

Ke stažení

Číslo 23, prosinec 2016

Tentokrát jsme jeho vydání načasovali na začátek adventu, tedy tradičně doby zklidnění, rozjímání, dobročinnosti a očekávání. 

Ke stažení

Číslo 22, září 2016

Září patří opět školákům. EDA také nezahálí a přináší nové tipy na pomůcky a informuje o zajímavých událostech uplynulého léta. Můžete se začíst také do výroční zprávy organizace za rok 2016.  

Ke stažení


Číslo 21, květen 2016

Právě jsme se vrátili z pobytového kurzu pro klientské rodiny v Lučkovicích. Všichni jsme plní zážitků, naplnění energií ze společného sdílení a výborné týmové spolupráce nejen mezi námi poradkyněmi, ale právě s rodinami, bez kterých by naše nápady nemohly fungovat.

Ke stažení

Číslo 20, únor 2016

Toto číslo se věnuje jarnímu pobytu, nabídce canisterapie, akcím, kterých se účastníme, a nechybí opět ani tipy na hračky a speciální pomůcky. Pěkné čtení!

Ke stažení

Číslo 19, PROSINEC 2015

Konec roku nám přinesl mnoho nového. Od září funguje nová služba Speciálně pedagogické centrum EDA a stali jsme se Neziskovkou roku. Nekteré věci ale zůstávají stejné. I letos jsme zorganizovali setkání rodičů a oslavili společně Mikuláše.  

Ke stažení


číslo 18, ZÁŘÍ 2015

Přečtěte si o Speciálním pedagogickém centru EDA, o konferenci o rané péči, nebo o pobytu v Lučkovicích. V tomto čísle najdete také informace o Dni pro ranou péči ve Šlechtovce. Nechybí tipy na hračky nebo na užitečné věci pro každodenní život.

Číslo 17, červen 2015

Toto číslo se věnuje novým metodám v diagnostice a rozvoji zrakového vnímání u dětí se zrakovým postižením, lékařské telefonické konzultaci či pobytovému kurzu v Lučkovicích.

Ke stažení