Možnosti nastavení v aplikaci EDA PLAY

Aplikace EDA PLAY umožňuje nastavení obrázků a výběr v kategoriích úkolů. Rodič nebo terapeut tak může přizpůsobit aplikaci na míru potřebám konkrétního dítěte.


APLIKACE EDA PLAY

První kategorie úkolů (G1)

V aplikaci EDA PLAY lze zvolit jednu ze čtyř kategorií obtížnosti úkolů. V první - nejjednodušší sérii úkolů - stačí pro splnění úkolu dotyk kamkoli na obrazovku tabletu. Dítě se dotkne a úkol je hotov. Samozřejmě jě ideální, pokud se dítě dotýká konkrétního obrázku.


APLIKACE EDA PLAY

Druhá kategorie úkolů (G2)

V druhé kategorii se dostaneme k úkolům náročnějším na pozornost. Dítě pohybem ruky postupně odrývá a zakrývá obrázek. V jiných úkolech pak vybírá ve skupině obrázků. Dítě se musí dotknout toho obrázku, na který se ptá hlasový průvodce v zadání úkolu.


APLIKACE EDA PLAY

Třetí kategorie úkolů (G3)

Třetí kategorie úkolů pomáhá trénovat jemnou motoriku a nácvik grafomotorických dovedností. Klade nárok na koordinaci pohybů dítěte. Hráč musí jedním tahem prstu kopírovat žlutou dráhu. Úkol je považován za nesplněný, pokud dítě prst vzdálí před cílem nebo start a cíl při dotýkání mine.


APLIKACE EDA PLAY

Čtvrtá kategorie úkolů (G4)

Ty nejnáročnější úkoly v aplikaci EDA PLAY najdete poslední kategorii, která procvičuje koordinaci oko-ruka. Děti jedním tahem prstu kopírují složitější dráhy. Objevují se úkoly s dokreslováním kruhu nebo obloučku nebo s přiřazováním barev.


APLIKACE EDA PLAY

Nastavení obrázků 

V aplikaci je možné nastavit vzhled obrázků podle zrakových dovedností dítěte. Nejjednodušší obrázky V1 pracují s jednou barvou, obrázky V2 obsahují už dvě barvy, složitější obrázky V3 s více barvami a detaily. Obrázky označené V4 jsou nejnáročnější, jde jen o obrysy obrázků.