Příběhy z kostek (Story Cubes)

Tahle hra se nám zamlouvá ze všech nejvíc. Principem hry je pomocí symbolu na kostkách vymýšlet příběh. Počet kostiček můžeme přizpůsobit věku dítěte. Hra rozvíjí jeho fantazii. Nemáte-li čas číst dětem večer pohádky, zahrajte si s nimi na chalupě nebo na výletě tuto hru. My jsme jí používali také v sauně, aby děti vydržely alespoň chvíli v klidu.  

Děti hra hodně baví, protože je to prostě legrace. Často se dozvíte o svých dětech nečekané informace - co je baví, o co se zajímají. U starších dětí můžeme určit téma -  např. komiks nebo detektivka. Hra je celkem malá, obsahuje 9 kostek a dá se strčit i do kapsy.

 

 

 

Hra č. 2 Repello


Hra Repello je také pro všechny věkové kategorie. Má až překvapivě jednoduchá pravidla, ale velmi atraktivní průběh. Kdo se v dnešním světě obejde bez plánování? Právě tuhle dovednost vás hra naučí; musíte myslet dopředu, ale přijmout i to, že vám do plánů někdo zasáhne a vše změní. Musíte se rychle přizpůsobit a reagovat na novou situaci. Hra má různé herní varianty, takže se hned ,,neohraje". Netrvá moc dlouho, žádné 3 hodiny u stolu - takže se děti nestihnou začít nudit.

 

 

Hra č. 3 Raketofix

Hra, která zpestří nácvik logopedie. Je zde kupříkladu lehká raketka, kterou dítě foukáním dopraví na planetu. Na planetě je třeba navázat kontakt s mimozemšťany prostřednictvím  signálů -  např. TDTDTDTD, jinak vám ti malí zelení mužíci neporozumí. Kdo s dětmi chodíte na logopedii, už chápete princip hry: každá mimozemská řeč se nenápadně podobá logopedickým cvičením.