Edův svět prosinec 2017 - Dopis Ježíškovi

Začneme možnostmi takřka neomezenými. Geomatrix je originální stavebnice, se kterou si mohou hrát děti od tří let. Stavebnici tvoří různé geometrické tvary z barevného průsvitného plastu, které mají po obvodu drobné magnety. Díky nim kostičky krásně drží pohromadě a je možné postavit z nich téměř cokoli - budovy, postavičky nebo dopravní prostředky. Stavebnice rozvíjí nejen jemnou motoriku dětí, ale také jejich prostorovou představivost  a fantazii. Rodiče, kteří si na to troufnou, mohou dětem při hře nenápadně vysvětlit, jak funguje gravitace a magnetismus, nebo si s nimi dát soutěž ve stavbě vysoké věže - schválně, komu spadne dřív? 

Geomatrix získala v letošním roce ocenění Toy of the year 2017 a pokud vás zajímá, jak tahle hračka funguje, podívejte se na krátké video! Asi není divu, že tahle stavebnice zabaví stejně dobře děti jako tatínky.

Quercetti je italská firma, známá kreativními hračkami pro děti již od jednoho roku. Z široké nabídky Quercetti nás zaujaly Tecno puzzle: nevšední skládačky, vhodné pro děti od tří do šesti let. Tecno puzzle mohou děti skládat v ploše, pomocí šroubů vytvářet různé scény ze života zvířat a procvičovat tak nejen jemnou motoriku, ale i schopnost vymýšlet a vyprávět příběhy. 

Další variantou Tecno puzzle jsou 3D skládačky, kdy si děti mohou sešroubovat pohyblivé "reálné" zvířátko, ale také z jednotlivých dílků postavit něco zcela jedinečného, jak jen jim to fantazie dovolí. Rodiče pravděpodobně potěší, že na rozdíl od Tecno stavebnic obsahují skládačky Tecno puzzle jen omezené množství drobných dílků:-)
Naopak kouzlo stavebnic typu LEGO spočívá v tom, že mají dílků spoustu, čím víc, tím lépe. Zvýšit počet barevných kostiček ve vaší domácnosti nyní můžete díky první svítící stavebnici na světě. Jednotlivé kostičky stavebnice LIGHT STAX  mají vestavěné LED diody a k tomu, aby svítily, nepotřebují žádné dráty. Všechny kostičky (až 500 dílků) rozsvítí napájecí základna Power Stax, kterou lze napájet přes USB konektor. Kostky mohou děti skládat podle návodů v jednotlivých sadách i podle svých představ, navíc je mohou libovolně kombinovat se stavebnicemi LEGO nebo DUPLO (Light Stax Junior).

Se svítící stavebnicí je možné hrát si potmě nebo hotový výtvor použít jako lampičku. Nevěříte? Tak se podívejte!