Edův svět únor 2016 - Neustále v pohybu

Beanbags žába

Další naší oblíbenou hračkou na podporu pohybu je sada žabiček, dají se ale sehnat i jiná zvířátka. Žabičky jsou vyplněny speciálními plastovými kuličkami, takže se dají dobře uchopit, a to za ručičky, za nožičky i za tělíčko. Žábou se dá skvěle házet. Když žabka dopadne, zůstává na místě; dobře se dětem drží v ruce a nepadá ani z mírně nakloněné plošiny. Můžete je využít i při pohybových hrách v tělocvičně nebo venku, na trávě jako házecí hračku či při nácviku hodu na cíl. Žabičky jsou v sadě po 6 ks v různých barvách, takže se dají využít na hru s barvami či při hrách na hledání předmětů. Je to zkrátka hračka na mnoho použití, stačí jen zapojit fantazii.

Balanční disk Šnek

Je až alarmující, kolik dětí v dnešní době trpí dětí nedostatkem pohybu… Díky tomu mohou mít naše děti již v pubertě problémy s bolestí zad. Potřebují procvičovat rovnováhu. Proč? Život je boj o rovnováhu.  Abychom ji v životě byli schopni nalézt a udržet si ji, je dobré si ji od malička procvičovat na fyzické úrovni. Další výhodou tohoto cvičení je posílení malých svalových skupin kolem páteře, které udržují tělo ve správné poloze. Představujeme vám balanční desky, které jsou zpestřeny bludišti. Cvičení na desce je tak zábavnější a děti na ní vydrží o to déle. A ještě jeden tip na závěr. Plošinu si mohou od svého potomka zapůjčit k procvičování také nastávající maminky.

3D kreativní desky - černá a bílá

Na první pohled se zdá, že jde spíše o designovou záležitost, která neudělá ostudu ani v tom nejstylovějším dětském pokojíčku. Opak je pravdou, s touhle hračkou si vyhraje nejen batole, ale i předškolák. My v EDOVI máme rádi hlavně sadu devíti lehkých desek 50x50 cm v černobílé verzi. Z desek se dá pro batole vytvořit příjemně teplý zrakově stimulační kobereček, tedy místo, kde můžete bez obav položit své dítě na zem. Když prcek povyroste, může se z desek stát atraktivní chodníček pro lezení. Starší děti ocení možnost postavit si z desek stavbu -  pomůže jim uspokojit odvěkou touhu po stavění bunkrů, hradů či domečků. Desky se dají rozložit na řadu geometrických tvarů, z kterých můžete vytvořit opičí dráhu nebo zajímavé 3D objekty.