Edův svět prosinec 2016 - Vánoční edice

V První knížce pohádek od dětí pro děti najdete dvacet nejlepších pohádek malých spisovatelů, oceněných v soutěži dětských literárních talentů Bambini litera. Jejich povedené příběhy mají všechno, co má správná pohádka mít, a navíc kousek něčeho neotřelého a překvapivého z fantazie malých autorů – můžete se těšit na obživlou tiskárnu nebo nastydlý domeček. Dospělé možná překvapí klasické hodnoty, které děti v pohádkách vyzdvihují - důležitost rodiny, přátelství, nezištné pomoci a tolerance. Dětem budou jistě blízcí hlavní hrdinové v jejich věku a všechny dohromady potěší hezké ilustrace.

První knížka pohádek od dětí pro děti vznikla z iniciativy firmy Skanska a výtěžek z jejího prodeje získá – opět díky rozhodnutí dětí – naše organizace. Knížku si můžete objednat přes EDU na info@eda.cz nebo na telefonním čísle: +420 724 400 820

Mladší děti se zcela jistě nebudou nudit s magnetickou stavebnicí Better Builders. S její černobílou verzí máme v EDOVI velmi dobré zkušenosti. Stavebnice se skládá z magnetických kuliček a různě dlouhých tyček, které jsou rovněž opatřeny magnety. Už děti kolem dvou let z nich mohou stavět zajímavé konstrukce. Manipulace se stavebnicí je jednoduchá a bezpečná, jednotlivé dílky jsou dostatečně velké a nehrozí, že by je děti mohly spolknout. Součástí sady Better Builders Reflections, kterou máme v EDOVI k dispozici, jsou zrcátka, která umožňují dětem experimentovat se světlem. Děti tak mohou nejen rozvíjet svoji představivost a manuální zručnost, ale také hravou formou objevovat přírodní zákony.

Podívejte se, co všechno se dá ze stavebnice vytvořit!


Také další stavebnice podpoří rozvoj motoriky i tvořivosti a fantazie vašich dětí. Její název - Hrací stěna - dokonale vystihuje, oč se jedná. Hrací stěnu tvoří plstěná tabule, kterou je možné nalepit na jakoukoliv rovnou plochu - dveře, skříň, čelo postele nebo přímo na zeď. Další součástí stavebnice jsou dřevěné dílky různých tvarů z kvalitního bukového dřeva. Každý dílek je na zadní straně opatřen suchým zipem, takže na plstěné tabuli dobře drží. Děti nejsou při hře svazovány žádnými návody a instrukcemi - snadno mohou vytvořit jakýkoliv obrázek a stejně snadno a rychle jej změnit. S mozaikou si mohou hrát samy, nebo ke hře přizvat kamarády, sourozence a rodiče.

Přesvědčte se sami, že s touhle stavebnicí se děti nenudí!