Podpořte EDU dárcovskými SMS - nová kampaň v České televizi

Podpořte EDU dárcovskými SMS - nová kampaň v České televizi

20.2.2020

Dárcovské sms jsou jednou z nejčastějších možností, jak pomoci těm, kteří to potřebují. Ví to také v neziskové organizaci EDA. I proto se organizace, která pomáhá rodinám dětí s postižením, spojila s Českou televizí a natočila spot, který je již k vidění na obrazovkách ČT. 

Spot natáčela organizace EDA ve spolupráci s Petrem Dvořáčkem a Róbertem Sisákem z agentury Motionboss. "Myslím, že spot se velmi povedl. Velký podíl na tom má jeho hlavní hrdina, šestiletý Tomášek. Doufáme, že jeho pozitivní přístup k životu se přenese přes obrazovky i mezi diváky České televize," popsala Petra Mžourková, ředitelka organizace EDA.

Spolupráce EDY a České televize není první. "Česká televize podpořila EDU například adopcí pořadu Zázraky přírody a jsme rádi, že již podruhé běží spotová kampaň, která nám může pomoci v získávání finančních prostředků," řekla Mžourková. 

Nezisková organizace EDA pomáhá rodinám dětí s postižením do sedmi let věku. Každoročně dojíždí do  280 rodin v Praze, Středočeském, Ústeckém a Pardubickém kraji. “Tím, že službu poskytujeme ze zákona zdarma, bojujeme o každou korunu. Přibližně 2 miliony korun si musíme každoročně sehnat od dárců. Stát a kraje nás totiž podporují jen částečně. Proto má pro nás každá pomoc cenu zlata,” vysvětluje důležitost spotové kampaně ředitelka organizace. 

Jak můžete pomoci?

Je to jednoduché. Pomoci můžete například pomocí DMS - DMS EDA 60 na číslo 87 777. "Podpořit nás můžete i finančním darem přes darujspravne.cz - například zasláním 150 korun pošlete jednu naši poradkyni na pravidelnou návštěvu v klientské rodině. Za 300 korun můžeme pořídit hračku nebo rozvojovou pomůcku a za 1000 korun rodině dítěte s postižením poskytneme profesionální psychologickou pomoc,” popsala možnost pomoci Jana Ježková, vedoucí služby rané péče.