Slavíme 30 let rané péče v České republice

Chystáme se oslavit významné výročí rané péče, sociálních služeb, které pomáhají přímo v rodinách dětí s postižením.


Přidejte se k nám, staňte se partnerem a spolu s EDOU oslavte ranou péči.
Můžete se podílet na některé z akcí, které EDA v rámci oslav připravuje pro odbornou veřejnost, rodiče i děti, nebo se můžete stát podporovatelem služeb, které EDA poskytuje rodinám dětí s postižením. 

Rané péči se věnujeme už od roku 1990 a zastáváme názor, že odborníkem na vlastní dítě má být rodič, ne instituce. 16. září 2020 se bude Den pro ranou péči aneb Pojď si hrát všemi smysly.


16. září 2020 se bude Den pro ranou péči aneb Pojď si hrát všemi smysly.
Zjistěte více

 10. listopadu 2020 proběhne odborné setkání na téma Rehabilitační pomůcky a jejich financování. Místo konání: IPSOS.


10. listopadu 2020 proběhne odborné setkání na téma Rehabilitační pomůcky a jejich financování. Místo konání: IPSOS.
Zjistěte více

 V listopadu 2020 se bude konat benefiční koncert na podporu služeb od EDY pro rodiny dětí s postižením. Místo konání: Jazz Dock.


19. listopadu 2020 se bude konat benefiční koncert na podporu služeb od EDY pro rodiny dětí s postižením. Místo konání: Jazz Dock.
Zjistěte více

 Také sportovní akce podpoří oslavy 30 let rané péče v ČR. První taková akce proběhne už březnu. Těšte se na taneční battle Charity for EDA. Místo konání: v divadle Dobeška na Praze 4.


ODLOŽENÉ NA NEURČITO KVŮLI PANDEMII KORONAVIRU!

Také sportovní akce podpoří oslavy 30 let rané péče v ČR. 


Petra Fibírová

Petra Fibírová

asistentka ředitelky

Chcete se stát partnerem akce?

Pokud se chcete stát partnerem oslav 30 let rané péče České republice a oslavit toto významné výročí spolu s EDOU, kontaktujte Petru Fibírovou:

petra.fibirova@eda.cz, tel. 603 572 419

Možnosti partnerství jsou v tuto chvíli otevřené, můžete financovat konání odborných aktivit i aktivit pro rodiče a děti. Petru můžete kontaktovat samozřejmě také v případě, že zvažujete pravidelné dárcovství a podporu organizace EDA cz, z. ú. O službách, které EDA poskytuje, se dozvíte více zde.


Michaela Poláková

Michaela Poláková

PR specialistka


Balíček pro média a komunikaci

Pokud potřebujte podrobnosti o chystaných akcích, nebo máte zájem o rozhovory s osobnostmi rané péče, kontaktujte Michaelu Polákovou:

michaela.polakova@eda.cz, tel. 737 187 343


Evelyna Kulíšková

Evelyna Kulíšková

PR specialistka

Pokud potřebujte více informací do médií, nebo nabízíte mediální spolupráci, kontaktujte Evelynu Kulíškovou:

evelyna.kuliskova@eda.cz


Loga partnerů se mohou objevit na tomto webu eda.cz, ale také na sociálních sítích organizace EDA. Používáme Facebook, Instagram, Twitter, pro fotografie Flickr a máme také vlastní YouTube kanál. Vydáváme elektronický zpravodaj a tištěný časopis (K)oukej.

Co EDA dělá - ve zkratce

EDA je oporou rodinám, ve kterých se narodilo dítě se zrakovým a dalším postižením. Poskytuje profesionální sociální službu rané péče, a to již od roku 1990. Působí ve 4 regionech České republiky a aktuálně pomáhá ve 260 rodinách. EDA je odborníkem na péči o děti se zrakovými a kombinovanými vadami a rozvoj jejich dovedností. Vydává publikace a zpravodaj, vyvinul aplikace pro trénink zraku a jemné motoriky na tabletech, vzdělává rodiče i další specialisty.

EDA také provozuje krizovou linku a chat EDA 800 40 50 60 pro rodiny, které se potýkají s těžkým úrazem dítěte, závažnou diagnózou či postižením. Linka slouží především jako psychologická podpora rodinám ve chvílích krize.

Od roku 2015 poskytuje také služby Speciálně pedagogického centrum EDA.

Přečtěte si také historii rané péče v ČR.