Velikonoce s EDOU

Bílá sobota

Vyrobíme dárkové tašky a velikonoční přáníčka. Jdeme na to!Taška - kohoutek a kraslice

Na jedné straně tašky je kohoutek a velikonoční kraslice. Druhá strana tašky je prázdná. Nakresli velikonoční obrázek, umíš vajíčko? Nebo košík s květinami, sluníčko, zajíce? Až budeš mít obrázek nakreslený, spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Vložte papírové přáníčko a tašku darujte tomu, koho máte rádi.

Ke stažení

TAŠKA - zvířátka a květiny

Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Vložte papírové přáníčko a tašku darujte tomu, koho máte rádi.

Ke stažení

TAŠKA - slepička a kuřátka

Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Vložte papírové přáníčko a tašku darujte tomu, koho máte rádi.

Ke stažení

taška - tulipány

Prohlédni si tulipány. Lístky potřebují dokreslit. Dokresli je podle přerušované čáry. Až budeš mít hotovo, spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Vložte papírové přáníčko a tašku darujte tomu, koho máte rádi.

Ke stažení

taška - dva hlemýždi

Hlemýždě, někdy se jim říká šneci, vymaluj pastelkami. Kolem nich nakresli kytičky, sluníčko nebo další šneky. Až budeš mít hotovo, spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Vložte papírové přáníčko a tašku darujte tomu, koho máte rádi.

Ke stažení

TAŠKA - DVA zajíci

Vybarvi zajíce pastelkami. Kolem nich nakresli to, na čem si můžou pochutnat. Mají rádi šťavnatou trávu i mrkev. Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Na druhou stranu tašky ještě namalujte další obrázek. Do tašky si můžete uklidit vystříhané kartičky z jiných úkolů nebo papírové ozdoby.

Ke stažení

taška - kohoutek a slepička

Vybarvi kohoutka i slepičku pastelkami. Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Na druhou stranu tašky ještě namalujte další obrázek. Do tašky si můžete uklidit vystříhané kartičky z jiných úkolů nebo papírové ozdoby.

Ke stažení

taška - kachničky

Vybarvi kachaničky pastelkami. Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Vymyslete, komu byste takovou taštičku věnovali a co byste do ní dali. Třeba bonbon, malý ořech nebo složené papírové přáníčko. Nad kachničku můžete napsat jméno toho, komu chcete taštičku darovat.

Ke stažení

TAŠKA - motýli

Vybarvi motýlky pastelkami. Na křídla motýlů použij všechny více pastelek. Kterou barvu máš nejraději? Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Vymyslete, komu byste takovou taštičku věnovali a co byste do ní dali. Třeba bonbon, malý ořech. Nad motýlka můžete napsat jméno toho, komu chcete taštičku darovat.

Ke stažení

TAŠKA - KACHNIČKA

Vybarvi obrázek kachničky pastelkami. Kolem ní můžeš namalovat vodu. Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Na druhou stranu tašky ještě namalujte další obrázek. Do tašky si můžete uklidit kartičky z jiných úkolů.

Ke stažení

TAŠKA - ovečka

Vybarvi obrázek ovečky pastelkami. Kolem ní můžeš namalovat ještě další obrázky. Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Vymyslete, co do taštičky dáte. Můžete do ní vložit papírek s přáníčkem nebo vzkazem a někomu taštičku darovat.

Ke stažení

TAŠKA - PTÁČEK

Vybarvi obrázek ptáčka pastelkami. Kolem něj můžeš namalovat ještě další obrázky. Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Vymyslete, komu byste takovou taštičku věnovali a co byste do ní dali. Třeba bonbon, malý ořech nebo složené papírové přáníčko. Na druhou stranu tašky napište jméno toho, komu chcete taštičku darovat.

Ke stažení

Přáníčko s tulipány

Do rámečku můžeš napsat přáníčko. Tulipány a motýlky vybarvi pastelkami. Nakresli další motýlky nebo květiny. Hotový obrázek i s přáníčkem můžeš věnovat někomu, koho máš rád.

Ke stažení

Přáníčko s ovečkami a slepičkami

Napiš přání pro někoho, koho máš rád. Ovečky i slepičky vybarvi pastelkami. Nakresli další zvířátka nebo květiny. 

Ke stažení

rámeček na obrázek 

Do rámečku můžeš nakreslit obrázek pro někoho, koho máš rád. Nebo napiš někomu pochvalu, třeba mamince za dobrý oběd. Pokud neumíš psát, můžeš nakreslit obrázek, například špagety, které ti moc chutnaly. Pak pochvalu mamince předej a spolu vymyslete, co dobrého uvaříte. 

Ke stažení


Stáhněte všechny pracovní listy pro tento den najednou.

Ke stažení


Tip na využití taštičky: Maličké dárky a vzkazy

Taštička je malinká, zkus vymyslet, jaký dárek by se do ní vešel. Možná malý kamínek nebo oříšek. Nebo vystřižená kartička se zvířátkem z jiného pracovního listu. Vejde se do ní i papírek s krátkým vzkazem. 

Komu bys chtěl taštičku věnovat a co bys tomu člověku chtěl říct? Připomeň si, co rád s babičkou, dědou, maminkou, tatínkem nebo sourozenci děláš nebo co bys jim chtěl pochválit. Taštička pro dědu a babičku by mohla mít uvnitř vzkaz: Dědo, rádi s tebou chodíme na procházky. Babičko, moc se mi líbí tvoje zahrádka s květinami. Taštička pro tatínka může obsahovat vzkaz: Tati, pojď si zahrát pexeso.


Tip na další papírová přáníčka

Papírové přáníčko si můžeš vyrobit i z omalovánek. Vyber si omalovánku, která se ti líbí. Vymaluj ji pastelkami. Až budeš mít hotovo, obrázek přelož na polovinu. Uvnitř přeloženého listu je volné místo, do kterého můžeš napsat přáníčko. Znáš velikonoční říkanky a koledy nebo básničky o sluníčku? Napiš je a doplň větu pro toho, koho máš rád. Omalovánky najdete zde.

Vydejte se s taštičkou na nákup papírových triček a ponožek

Do hotové tašky můžete dát také papírový nákup. Podívejte se na trička a ponožky. Obrázky vybarvěte pastelkami a pak trička a ponožky vystříhejte. Vystřihovánky můžete dát do hotové tašky. Jaké tričko byste nosili raději vy? S citronem nebo jahodou? Můžete si také nakreslit vlastní tričko.

Do tašky můžete uklidit vystřihovánky


Ukliďte si do tašky vystřihovánky z jiných úkolů. Prozkoumejte kulaté ozdoby nebo kartičky se zvířátky.

Vyrobte papírovou kytici a věnujte ji tomu, koho máte rádi

Květiny můžete vyrobit i z papíru. Vymalujte pastelkami a vystřihněte si papírové ozdoby s obrázky květin. Vystřižené ozdoby přilepte na špejli. Na špejle můžete přivázat stužky, aby byla kytice ještě veselejší. Pokud nemáte vázu, nevadí, můžete použít i láhev, která zbyla od nápoje a ozdobit ji vystřihovánkou. 

Kytici z papírových květin můžete darovat mamince nebo si s ní ozdobit svátečně prostřený stůl.

Mohlo by vás zajímat:

Spojte čísla a zjistěte, co je na obrázku. Domalujte slepičce, co chybí.