Velikonoce s EDOU

Květná neděle

Připravíme si ozdoby nejen se zvířátky, ale i s květinami. Ozdoby můžeme vystříhat a použít jako velikonoční výzdobu nebo si můžeme s vystřihovánkami zahrát hru.Ozdoby - květiny

Pozorně si prohlédni obrázky. Jsou na nich květiny, na jednom z obrázků je srdce, na dalším čtyřlístek a na třetím není květina, jen kolečko. Dokresli květinu podle vlastní fantazie. Obrázky můžete použít jako ozdoby k zavěšení (jednoduše nahoře uděláte dírku), nebo je připevnit na špejli. Stačí mezi dvě vystřižená kolečka vložit špejli a slepit, budete mít ozdobu do květináče.

Ke stažení

ozdoby - zvířátka

Prohlédni si obrázky. Kachničky vymaluj pastelkami. Ve třech obrázcích jsou jen oči a nos. Domaluj zvířátka podle vlastní fantazie. Tady se můžeš podívat, jak na to. Obrázky můžete použít jako ozdoby k zavěšení (jednoduše nahoře uděláte dírku), nebo je připevnit na špejli. Stačí mezi dvě vystřižená kolečka vložit špejli a slepit, budete mít ozdobu do květináče.

Ke stažení

ozdoby - dvojice

Prohlédni si obrázky. Najdi dvě ovečky, dva ptáčky a dva motýlky. Počet zvířátek můžeš ukazovat na prstech. Obrázky vymaluj pastelkami. Spolu s rodiči vystříhejte kolečka. Vystříhaná kolečka dejte na hromádku a vytahujte jedno kolečko za druhým. Utvořte z koleček dvojice. Kolečka můžete použít také jako ozdoby k zavěšení nebo k přilepení na špejli. 

Ke stažení

OZDOBY - DVOJICE

Prohlédni si obrázky. Které z nich patří k sobě? Obrázky vymaluj pastelkami. Spolu s rodiči vystříhejte kolečka. Vystříhaná kolečka dejte na hromádku a vytahujte jedno kolečko za druhým. Utvořte z koleček dvojice. Kolečka můžete použít také jako ozdoby k zavěšení nebo k přilepení na špejli. 

Ke stažení

ozdoby - dvojice

Prohlédni si obrázky. Najdi dvě ovečky, dva ježky a dvě prasátka. Počet zvířátek můžeš ukazovat na prstech. Obrázky vymaluj pastelkami. Spolu s rodiči vystříhejte kolečka. Vystříhaná kolečka dejte na hromádku a vytahujte jedno kolečko za druhým. Utvořte z koleček dvojice. Kolečka můžete použít také jako ozdoby k zavěšení nebo k přilepení na špejli. 

Ke stažení

OZDOBY S květinami

Pozorně si prohlédni obrázky. Jsou na nich květiny. Na jednom z obrázků květina není. Je tam něco, co když najdeš, přinese ti štěstí. Co je to? Obrázky můžete použít jako ozdoby k zavěšení (jednoduše nahoře uděláte dírku), nebo je připevnit na špejli. Stačí mezi dvě vystřižená kolečka vložit špejli a slepit, budete mít ozdobu do květináče.

Ke stažení

ozdoby barevné

Na obrázcích je něco, co můžeš vidět na jaře nebo v létě. Pojmenuj všechny obrázky. Spolu s rodiči nebo sourozenci vystříhejte kolečka. Můžete je použít jako ozdoby k zavěšení (jednoduše nahoře uděláte dírku), nebo i jako ozdoby k přilepení na špejli. Stačí mezi dvě vystřižená kolečka vložit špejli a slepit.

Ke stažení

ozdoby se zvířátky

Spolu s rodiči nebo sourozenci vystříhejte kolečka. Můžete je použít jako ozdoby k zavěšení (jednoduše nahoře uděláte dírku), nebo i jako ozdoby k přilepení na špejli. Stačí mezi dvě vystřižená kolečka vložit špejli a slepit.

Ke stažení

OZDOBY SE ZVÍŘÁTKY v pruzích

Spolu s rodiči nebo se sourozenci obrázky vystříhejte. Kolečka můžete použít jako ozdoby k zavěšení (jednoduše nahoře uděláte dírku), nebo je připevnit na špejli. Stačí mezi dvě vystřižená kolečka vložit špejli a slepit, budete mít ozdobu do květináče.

Ke stažení


STÁHNĚTE SI VŠECHNY PRACOVNÍ LISTY PRO TENTO DEN NAJEDNOU.

Ke stažení


Ozdoby k zavěšení, na špejli i do divadla

Kulaté ozdoby můžete zavěsit, přilepit na špejli a vyzdobit si květináč, nebo přilepit špejli shora a hrát si s ozdobami jako s maňásky do maňáskového divadla. Pokud je pro vás složité stříhat kulaté tvary, podívejte se na kartičky se zvířátky k dokreslení. 

Vyrobte papírovou kytici a věnujte ji tomu, koho máte rádi

Květiny můžete vyrobit i z papíru. Vymalujte pastelkami a vystřihněte si papírové ozdoby s obrázky květinVystřižené ozdoby přilepte na špejli. Na špejle můžete přivázat stužky, aby byla kytice ještě veselejší.

Kytici z papírových květin můžete darovat mamince nebo si s ní ozdobit svátečně prostřený stůl.

Tip pro šikovné sourozence: Dokresli zvířátko

Mezi ozdobami najdete takové, na kterých je malý nos a dvě oči. Zvířátko sami dokreslete. Co se vám do kolečka podaří nakreslit? Zkuste pejska, kočku nebo ovečku. Ozdoby k dokreslení obličeje najdete tady.Tip: Sourozenci spolu tvoří


Mezi pracovními listy najdete také kartičky k dokreslování. Sourozenci se mohou pustit do společného tvoření, hotové kartičky rozstříhat, nalepit na dřevěný kolíček nebo je použít jako ozdoby. Kartičky k dokreslení najdete tady.

Tip na hru: Dvojice

Vybarvěte si ozdoby se zvířátky a dalšími obrázky. Zvířátka tvoří dvojice: kuřátko a slepička patří k sobě, stejně tak strom a jablko nebo dvě prasátka. Nejprve si vyberte z ozdob ty, které tvoří dvojice. Hezky je vymalujte pastelkami. Potom je spolu s rodiči nebo sourozenci rozstříhejte na kolečka a dejte na hromádku. Vytahujte kolečko za kolečkem a dávejte vždy dvojice k sobě.

Vystřihovánky ulož do tašky

Aby se vám vystřihovánky nepoztrácely, vyrobte si papírovou tašku a do ní vystříhané ozdoby ukliďte. Tašky najdete tady. Mezi pracovními listy najdete i trička a ponožky, podívejte se sem.


Zvířátka na dvorku a v lese

Také na webu edaplay.cz/les-a-dvorek můžete stahovat zábavné pracovní listy, najdete zde nejen barevná zvířátka a jejich stíny.Mohlo by vás zajímat:

Podívejte se na další zábavné úkoly z Velikonoc s EDOU.