Velikonoce s EDOU

Bonus: Hledej v obrázku

Prohlédněte si každý obrázek. Najděte stejná zvířátka a vymalujte je pastelkou. Dokážete zvířátka spočítat? Pomozte si počítáním na prstech ruky.


NAJDI SHODNÉ OBRÁZKY - ZVÍŘÁTKA A OVOCE

Najdi obrázky, na kterých nejsou zvířátka. Co na nich je? Najdi stejná zvířátka a vybarvi je pastelkou. Tip pro rodiče: Spolu s dětmi spočítejte zvířátka v obrázku. Můžete si pomáhat počítáním na prstech ruky. Podívejte se na inspirace s papírovou baterkou.

Ke stažení

NAJDI SHODNÉ OBRÁZKY - ZVÍŘÁTKA

Najdi stejná zvířátka a vybarvi je pastelkou. Najdeš zvířátko, které je v obrázku jen jedenkrát? Tip pro rodiče: Spolu s dětmi spočítejte zvířátka v obrázku. Můžete si pomáhat počítáním na prstech ruky. Předveďte, jaké zvuky zvířátka vydávají. Podívejte se na inspirace s papírovou baterkou.

Ke stažení

NAJDI SHODNÉ OBRÁZKY - SLONI, OVEČKY A KACHNIČKY

Najdi stejná zvířátka, spoj je čárou. Vybarvi zvířátka pastelkou. Tip pro rodiče: Pracovní list použijte jako vystřihovánku a zvířátka vystříhejte podle černé kontury. Podívejte se také na inspirace s papírovou baterkou.

Ke stažení

NAJDI všechny jahody

Slepička a kuřátko si chtějí pochutnat na jahodách. Ukaž všechny jahody a vybarvi je pastelkou. Spočítej je. Nakresli další kuřátko nebo další jahodu. Podívejte se také na inspirace s papírovou baterkou.

Ke stažení

NAJDI VŠECHNa jablka

Prasátko si chce pochutnat na jablkách. Ukaž všechna jablka a vybarvi je pastelkou, nezapomeň ani na jablko, které je stále na stromě. Dokážeš všechna jablíčka spočítat? Podívejte se také na inspirace s papírovou baterkou.

Ke stažení

NAJDI VŠECHNy hrušky

Prohlédni si úkol. Kolem košíku je několik hrušek a několik motýlků. Dokážeš je spočítat? Vybarvi ovoce i motýlky pastelkami. Podívejte se také na inspirace s papírovou baterkou.

Ke stažení

NAJDI VŠECHNA JABLKA a všechny hrušky

Ukaž všechna jablka a vybarvi je pastelkou. Ukaž všechny hrušky a vybarvi je pastelkou. Vyjmenuj všechna zvířátka, která v obrázku najdeš. Podívejte se také na inspirace s papírovou baterkou.

Ke stažení

spočítej všechna auta

Prohlédni si úkol, je na něm traktor a několik aut. Dokážeš spočítat všechna auta? Vybarvi obrázek pastelkami. Podívejte se také na inspirace s papírovou baterkou.

Ke stažení

najdi všechna auta a spočítej je, najdi všechny loďky a spočítej je

Ukaž všechny lodičky a spoj je čárou. Dokážeš spočítat všechna auta? Vybarvi obrázek pastelkami. Podívejte se také na inspirace s papírovou baterkou.

Ke stažení

SPOČÍTEJ VŠECHNY RYBKY

Ve vodě plavou rybky. Dokážeš je všechny spočítat? Vymaluj je pastelkou. Podívejte se také na inspirace s papírovou baterkou.

Ke stažení

spočítej všechny rybky, vymaluj žabku pastelkou a dokresli další rybu

Ke stažení

SPOČÍTEJ VŠECHNY RYBKY, VYMALUJ loďku PASTELKOU A DOKRESLI DALŠÍ mráček

Ke stažení


Stáhněte všechny pracovní listy pro tento den.

Ke stažení


Tip na společnou aktivitu pro rodiče i sourozence: Posviťte si na zvířátka:

Hledejte zvířátka s papírovou baterkou!


Co budete potřebovat:

- Vytištěný pracovní list a průhlednou složku: Do průhledné složky vložte vytištěný pracovní list. Obrázky z něj obkreslíte na fólii.

- Permanentní fixy: Budeme kreslit na fólii, ideální je nesmazatelný fix. Může jít o klasický permanentní fix, který se používá na popisování CD/DVD. V papírnictví můžete zakoupit nejen černou barvu, ale i další (modrou, červenou, žlutou, oranžovou a další).

- Nůžky a bílý papír, pokud chcete žlutou baterku, pak žlutý papír: Z bílého nebo žlutého papíru si vystřihněte baterku, nebo jen kužel naznačující světlo z baterky. Baterka z bílého papíru poskytne vhodnou plochu i pro žluté obrázky.

- Černý papír: V klasické sadě barevných papírů najdete i list v černé barvě. Černý papír ve formátu A4 můžete koupit v papírnictví také samostatně.

 Vytištěný pracovní list vložte do průhledné složky. Nesmazatelným fixem překreslete obrázek z vytištěného pracovního listu na složku.


Vytištěný pracovní list vložte do průhledné složky. Nesmazatelným fixem překreslete obrázek z vytištěného pracovního listu na složku.

 Z pokreslené složky vytáhněte vytištěný pracovní list a vložte místo něj papír v černé barvě.


Z pokreslené složky vytáhněte vytištěný pracovní list a vložte místo něj papír v černé barvě.

 Z bílého nebo žlutého papíru jste si vyrobili baterku. Baterku vložte do složky a prohlédněte si všechna zvířátka.


Z bílého nebo žlutého papíru jste si vyrobili baterku. Baterku vložte do složky a prohlédněte si všechny obrázky.

 Sourozenci mohou složku s baterkou vyrobit společně.


Sourozenci mohou složku s baterkou vyrobit společně. Přejeme vám hodně zábavy s hledáním zvířátek pomocí papírové baterky!


Tip na další využití pracovního listu

Pokud nemáte doma vše potřebné pro výrobu papírové baterky, nevadí. Vytištěný pracovní list můžete využít i jinak:

- Spojovačka: Spojte čárou stejná zvířátka.

- Omalovánky: Vymalujte pastelkami zvířátka, ať jsou hezky barevná!

- Počáteční písmena: Spolu s dětmi vyslovte nahlas název zvířete a pomozte dětem určit, na které písmeno název zvířete začíná. Písmeno si spolu napište do obrázku.

- Kde žijí zvířátka a jaké zvuky vydávají? Než si obrázek vybarvíte pastelkami, spolu s dětmi předveďte zvuky, která zvířátka z obrázku vydávají. Vyprávějte si o tom, kde zvířátka žijí.Mohlo by vás zajímat:

Podívejte se na další zábavné úkoly z Velikonoc s EDOU.