Velikonoce s EDOU

Šedivé úterý

Aby nebylo úterý šedivé, ale hezky barevné, vymalujeme kraslice pastelkami. 


Kraslice se zvířátky: kočka a koník

Vymaluj kraslice pastelkami. Nad kočku a koníka můžeš namalovat sluníčko nebo kolem nich rozkvetlou louku. Popros rodiče nebo sourozence o pomoc, obrázek přeložte na polovinu, dovnitř napište velikonoční pozdrav a přáníčko někomu věnujte. Nebo kraslice vystřihněte a vystavte si doma na lednici.

Ke stažení

Kraslice se zvířátky: dvě kachničky a ovečka

Vymaluj vajíčka pastelkami. Dokresli další obrázky: květiny, sluníčko nebo další zvířecí kamarády. Popros rodiče nebo sourozence o pomoc, obrázek přeložte na polovinu, dovnitř napište velikonoční pozdrav a přáníčko někomu věnujte. Nebo kraslice vystřihněte a vystavte si doma na lednici.

Ke stažení

KRASLICE SE ZVÍŘÁTKY: zajíc a žabka

Vymaluj vajíčka pastelkami. Popros rodiče nebo sourozence o pomoc, obrázek přeložte na polovinu, dovnitř napište velikonoční pozdrav a přáníčko někomu věnujte. Nebo kraslice vystřihněte a vystavte si doma na lednici. Zajíc umí skákat, žabka také. Dovedeš předvést, jak skáče zajíc a žabka?

Ke stažení

KRASLICE SE ZVÍŘÁTKY: květina a ptáček

Vybarvi kraslice pastelkami. Dokresli další květiny nebo větvičku, na které bude ptáček sedět. Popros rodiče nebo sourozence o pomoc, obrázek přeložte na polovinu, dovnitř napište velikonoční pozdrav a přáníčko někomu věnujte. Nebo kraslice vystřihněte a vystavte si doma na lednici.

Ke stažení

KRASLICE S autíčky

Vymaluj kraslice pastelkami. Dokresli cestu pro auta nebo sluníčko. Popros rodiče nebo sourozence o pomoc, obrázek přeložte na polovinu, dovnitř napište velikonoční pozdrav a přáníčko někomu věnujte. Nebo kraslice vystřihněte a vystavte si doma na lednici. Dovedeš předvést, jak zní, když auto startuje a jak zní, když se rozjede?

Ke stažení

KRASLICE SE ZVÍŘÁTKY: slepička a kuřátko

Vymaluj vajíčka pastelkami. Dokresli další obrázky, třeba rozkvetlou louku, sluníčko nebo zrní. Dovedeš předvést, jak to zní, když slepička a kuřátko zobou zrní? Popros rodiče nebo sourozence o pomoc, obrázek přeložte na polovinu, dovnitř napište velikonoční pozdrav a přáníčko někomu věnujte. Nebo kraslice vystřihněte a vystavte si doma na lednici. 

Ke stažení

KRASLICE k ozdobení

Pozorně si prohlédni vajíčka. Můžeš je ozdobit podle vlastní fantazie, nebo se řídit pokyny; vlnka bude modrá, kolečko žluté a kapičky červené. 

Ke stažení

KRASLICE K OZDOBENÍ

Pozorně si prohlédni vajíčka. Můžeš je ozdobit podle vlastní fantazie, nebo se řídit pokyny; vlnka bude modrá, kolečko červené a kapičky žluté. Kapičky jsou svisle nebo vodorovně, najdeš je všechny?

Ke stažení

KRASLICE K OZDOBENÍ

Pozorně si prohlédni vajíčka. Můžeš je ozdobit podle vlastní fantazie, nebo se řídit pokyny; kapičky budou žluté, kolečko červené a trojúhelníky modré. Trojúhelníky jsou natočené různými směry, najdeš je všechny?

Ke stažení

KRASLICE K OZDOBENÍ

Pozorně si prohlédni vajíčka. Můžeš je ozdobit podle vlastní fantazie, nebo se řídit pokyny; kolečko bude žluté, trojúhelníky červené a půl-oblouček bude modrý.

Ke stažení

KRASLICE K OZDOBENÍ

Pozorně si prohlédni vajíčka. Můžeš je ozdobit podle vlastní fantazie, nebo se řídit pokyny; půl-oblouček vypouklý nahoru bude žlutý, kolečko zelené, trojúhelníky červené a půl-oblouček vypouklý dolů bude modrý. 

Ke stažení

KRASLICE K OZDOBENÍ

Pozorně si prohlédni vajíčka. Můžeš je ozdobit podle vlastní fantazie, nebo se řídit pokyny; vlnka bude modrá, kolečko červené, trojúhelník žlutý a půl-oblouček zelený.

Ke stažení


STÁHNĚTE VŠECHNY PRACOVNÍ LISTY PRO TENTO DEN NAJEDNOU.

Ke stažení


Vystřihovánky na výstavce

Až budeš mít omalovánku s kraslicí hotovou, můžeš si vystavit buď celý obrázek nebo kraslici vystřihnout a vystavit jen ozdobené vajíčko. Popros rodiče, aby ti pomohli obrázek vystavit. Hotový obrázek připněte kolíčkem na poličku, nataženou stužku nebo provázek. Inspirace, jak ozdobit kolíček, najdete tady.

Baví tě stříhat? Podívej se také na kulaté ozdoby

Další vystřihovánky najdeš mezi kulatými ozdobami, můžeš si vybrat ty s kytičkami, se zvířátky, nebo ozdoby k dokreslení. Spolu s rodiči promyslete, jak ozdoby použijete. Můžete je přilepit na dřevěné špejle nebo zavěsit na provázek. Vyberte si ozdoby k vystřižení tady. Z barevných papírů vystříhejte jídlo pro zvířátka podle vlastní fantazie.

Vystříhej motýlky a ozdob je

Kartičky s motýlky najdeš tady. Dokresli motýlky a vystříhej je. Vystříhané motýlky můžeš přilepit na kraslice, nebo si je vystavit na kolíčku. Spolu s rodiči vymyslete, kam ozdoby s motýlky ještě umístit. Do květináče, na okno nebo z nich vyrobte přáníčko a vložte do dárkové taštičky.

Tašky na úklid vystřihovánek

Na úklid nejrůznějších vystřihovánek by se mohly hodit tašky. Tašky si můžete prohlédnout zde.


Mohlo by vás zajímat:

Podívejte se na další zábavné úkoly z Velikonoc s EDOU.