Brožury připravené našimi odbornicemi na zrakovou stimulaci

Naše instruktorky stimulace zraku pro Vás připravily čtyři brožury. Dozvíte se v nich mnoho užitečných informací a odpovědí na nejčastější otázky, které rodiče kladou, pokud lékař předepíše dítěti brýle, okluzory nebo kontaktní čočky nebo pošle dítě na oční vyšetření.

Odborným poradcem byla jedna z největších kapacit v oblasti zrakových vad u dětí MUDr. Anna Zobanová, za což jí velice děkujeme.


Brožura ke stažení

Jak na to - okluze

Co vlastně znamená okluze a kdo ji předepisuje? Proč dávat okluzi? Jaké jsou způsoby okluze a typy okluzorů? Náplasťové okluzory - pro a proti, textilní okluze, gumové okluzory s přísavkou, okluzní kontaktní čočka. Jak přesvědčit dítě k nošení okluze?

Ke stažení


Brožura ke stažení

Jak na to - brýle

Vaše dítě dostalo předpis na brýle. Jak na to? Výběr oční optiky, výběr obruby brýlí, vlastnosti brýlí pro kojence a batolata, vlastnosti brýlí pro děti od 3 do 5 let věku, o výběru brýlových čoček, o zvykání si na brýle. Zkušenosti rodičů a řešení úskalí s nošením brýlí.

Ke stažení


Brožura ke stažení

Jak na to - kontaktní čočky

Kontaktní čočky u dětí raného věku. Jak na to? Vhodnost nošení čoček. Důvody, které nás vedou k nošení kontaktních čoček u dětí. Druhy kontaktních čoček. Nasazování kontaktních čoček u dětí raného věku. Uchovávání kontaktních čoček a péče o ně. Dobré nápady a postřehy rodičů.

Ke stažení


Brozura ke stažení

Jak na to - oční vyšetření

Čeká vaše dítě oční vyšetření? Co očekávat? Jak sebe a dítě připravit? Proč vyšetřovat oči a zrakové funkce u novorozenců a malých dětí? Proč se na vyšetření očí malého dítěte předem připravovat? Jaké výkony jsou nejčastěji součástí vyšetření dítěte v ordinaci očního lékaře? Možnosti přípravy na vyšetření očí.

Ke stažení


Brožury Vaše dítě má nosit okluzi!, Vaše dítě dostalo předpis na brýle! Kontaktní čočky u dětí raného věku vydala organizace EDA cz, z. ú., díky podpoře Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška.

Brožuru Čeká vaše dítě oční vyšetření? vydala organizace EDA cz, z. ú., díky podpoře Ministerstva zdravotnictví České republiky a Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška.