Zázraky přírody na programu ČT1

21. 4. od 20:00

charitativní díl na podporu neziskové organizace EDA 

V sobotu 21. 4. jste mohli sledovat charitativní díl  oblíbeného pořadu. V jeho průběhu můžete i vy posílat dárcovské SMS. Výtěžek pořadu podpoří činnost neziskové organizace EDA.
Jeho záznam najdete na http://www.ceskatelevize.cz/porady/10214135017-zazraky-prirody/218544161700001/
Na těchto stránkách najdete informace o činnosti EDY - komu pomáhá a jak.

Také zde najdete informace o tom, jak budou vaše dary využity a jak můžete EDU podpořit i mimo čas vysílání pořadu Zázraky přírody.

Jak můžete podpořit EDU

 Jak můžete EDU podpořit 21. 4., při sledování charitativního dílu  Charitativním dílem diváky provedou moderátoři Maroš Kramár a Vladimír Kořen, hosty budou sportovec Petr Koukal, zábavné duo Miloš Pokorný a Roman Ondráček (Těžkej pokondr) a půvabná Celeste Buckingham. V průběhu pořadu bude možné posílat dárcovské SMS na podporu neziskové organizace EDA.


Jak můžete EDU podpořit 21. 4., při sledování charitativního dílu


Charitativním dílem diváky provedou moderátoři Maroš Kramár a Vladimír Kořen, hosty budou sportovec Petr Koukal, zábavné duo Miloš Pokorný a Roman Ondráček (Těžkej pokondr) a půvabná Celeste Buckingham. V průběhu pořadu bude možné posílat dárcovské SMS na podporu neziskové organizace EDA.

 Jak můžete EDU podpořit před vysíláním pořadu nebo po něm  Kdykoli před vysíláním pořadu nebo po něm můžete činnost neziskové organizace EDA podpořit různými formami pomoci, poslat finanční dar, dárcovskou SMS, zakoupit předměty pro věcnou pomoc, stát se dobrovolníkem.


Jak můžete EDU podpořit před vysíláním pořadu nebo po něm

Kdykoli před vysíláním pořadu nebo po něm můžete činnost neziskové organizace EDA podpořit různými formami pomoci, poslat finanční dar, dárcovskou SMS, zakoupit předměty pro věcnou pomoc, stát se dobrovolníkem.


 Sledujte pořad ve veselém tričku  Skvělou náladu ve studiu při natáčení charitativního dílu pořadu Zázraky přírody pomohly vytvořit i děti. Pokud si chcete pořídit stejná veselá trička, jako měly na sobě děti, můžete je zakoupit na www.eshop.eda.cz. Také nákupem triček podporujete činnost neziskové organizace EDA.


Sledujte pořad ve veselém tričku

Skvělou náladu ve studiu při natáčení charitativního dílu pořadu Zázraky přírody pomohly vytvořit i děti. Pokud si chcete pořídit stejná veselá trička, jako měly na sobě děti, můžete je zakoupit na 
www.eshop.eda.cz. Také nákupem triček podporujete činnost neziskové organizace EDA.

 Jak jsou vaše dary a vaše podpora využity Vaše podpora a dary směřují prostřednictvím činnosti neziskové organizace EDA do rodin, ve kterých vyrůstá dítě se zrakovým nebo kombinovaným postižením.  Služby rané péče poskytuje nezisková organizace EDA ve čtyřech regionech České republiky zdarma.


Jak jsou vaše dary a vaše podpora využity


Vaše podpora a dary směřují prostřednictvím činnosti neziskové organizace EDA do rodin, ve kterých vyrůstá dítě se zrakovým nebo kombinovaným postižením. 
Služby rané péče poskytuje nezisková organizace EDA ve čtyřech regionech České republiky zdarma.

Jak poslat dárcovské SMS na podporu neziskové organizace EDA:


Odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:

DMS EDA 30 nebo ve tvaru:

DMS EDA 60 nebo ve tvaru:

DMS EDA 90 


na telefonní číslo 
87 777 


Cena jedné DMS je 30, 60 nebo 90 Kč. Nezisková organizace EDA obdrží 29 Kč, 59 Kč nebo 89 Kč.


Službu DMS provozuje Fórum dárců (www.darcovskasms.cz), technicky zajišťuje ATS Praha.
Cena jedné dárcovské SMS je 30, 60 nebo 90 Kč. Nezisková organizace EDA obdrží ze zaslané částky 29, 59 nebo 89 Kč. Dárcovské SMS provozuje Fórum dárců. Za vaši podporu můžeme pořídit:

 150 Kč: cesta  poradkyně rané péče na pravidelnou návštěvu klientské rodiny.


150 Kč: cesta  poradkyně rané péče na pravidelnou návštěvu klientské rodiny.

 300 Kč: pořízení hračky nebo rozvojové pomůcky, které dětem pomohou s procvičováním jejich dovedností.


300 Kč: pořízení hračky nebo rozvojové pomůcky, které dětem pomohou s procvičováním jejich dovedností. 

 500 Kč: poradkyně rané péče může provést v rodině odbornou konzultaci.


500 Kč: poradkyně rané péče může provést v rodině odbornou konzultaci.

 1 000 Kč: poskytnutí odborné psychologické pomoci rodině.


1 000 Kč: poskytnutí odborné psychologické pomoci rodině.


Jak bude vaše podpora využita

Vaše podpora směřuje prostřednictvím činnosti naší neziskové organizace EDA přímo do rodin, ve kterých vyrůstá dítě s postižením.

Velmi děkujeme za podporu v jakékoli podobě. Ať už se rozhodnete pro zaslání dárcovské SMS, darování finanční částky, nebo pro nákup předmětů z našeho e-shopu, vaše podpora směřuje prostřednictvím pracovníků naší neziskové organizace EDA přímo do rodin, ve kterých vyrůstá dítě s postižením. Naše poradkyně rané péče klientské rodiny pravidelně navštěvují. Rodiče poznávají, jak mohou být odborníkem na své dítě právě oni. Poskytujeme poradenství ohledně raného vývoje dítěte, předškolní přípravy a prostřednictvím našeho Speciálně pedagogického centra EDA i služby spojené s dalším vzděláváním dítěte. Provozujeme Linku EDA pro rodiny dětí po úrazu, po zjištění závažné diagnózy či ohrožením vývoje. Rodiče, ale i příbuzní a sourozenci nás mohou kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo na chatu každý všechní den.


Posláním neziskové organizace EDA je pomoci rodinám dětí se specifickými potřebami zvládat složité životní situace.

Komu EDA pomáhá a jak

 EDA pomáhá rodičům porozumět, jak si mohou děti s postižením hrát a zároveň rozvíjet své schopnosti. O tom, jaké hračky a pomůcky lze využívat pro rozvoj dovedností těchto dětí, se můžete dočíst ve zpravodaji EDŮV SVĚT.  Odebírejte zdarma zpravodaj EDŮV SVĚT.  Stáhněte si zdarma zpravodaj, který EDA pravidelně posílá klientským rodinám.


EDA pomáhá rodičům porozumět, jak si mohou děti s postižením hrát a zároveň rozvíjet své schopnosti. O tom, jaké hračky a pomůcky lze využívat pro rozvoj dovedností těchto dětí, se můžete dočíst ve zpravodaji EDŮV SVĚT.

Odebírejte zdarma zpravodaj EDŮV SVĚT.

Stáhněte si zdarma zpravodaj, který EDA pravidelně posílá klientským rodinám.

 Služby rodinám dětí s postižením poskytují poradkyně rané péče a také instruktorky stimulace zraku. "U nás v rané péči EDA provádí posouzení zrakových funkcí instruktor stimulace zraku. To znamená, že zjišťuje, jak dítě využívá svůj zrak. Dobrá zpráva je, že můžeme toto posouzení udělat už u dětí po narození."  Více o tom, jak může raná péče pomoci, když je u dítěte zjištěna zraková vada, najdete ve videu O stimulaci zraku.


Služby rodinám dětí s postižením poskytují poradkyně rané péče a také instruktorky stimulace zraku. "U nás v rané péči EDA provádí posouzení zrakových funkcí instruktor stimulace zraku. To znamená, že zjišťuje, jak dítě využívá svůj zrak. Dobrá zpráva je, že můžeme toto posouzení udělat už u dětí po narození."

Více o tom, jak může raná péče pomoci, když je u dítěte zjištěna zraková vada, najdete ve videu O stimulaci zraku.

 Poradkyně rané péče z EDY navštěvují klientské rodiny přío u nich doma, kde se rodič i dítě cítí nejlépe. ".. u doktora se dozvíte že máte dvakrát kapat kapku do oka, do levého a do pravého, ale u rané péče jsme zjistili, jak k dítěti přistupovat lidsky a proč." Tatínek dítěte, citace je z dokumentu o rané péči EDA.  Další příběhy z rodin a ohlasy na služby, které poskytuje nezisková organizace EDA, si můžete přečíst zde.


Poradkyně rané péče z EDY navštěvují klientské rodiny přío u nich doma, kde se rodič i dítě cítí nejlépe.
".. u doktora se dozvíte že máte dvakrát kapat kapku do oka, do levého a do pravého, 
ale u rané péče jsme zjistili, jak k dítěti přistupovat lidsky a proč."
Tatínek dítěte, citace je z dokumentu o rané péči EDA.

Další příběhy z rodin a ohlasy na služby, které poskytuje nezisková organizace EDA, si můžete přečíst zde.

Krátké video o EDOVI:


Jaké služby EDA poskytuje 


Raná péče

EDA poskytuje zdarma služby rané péče, tedy podporu, pomoc a provázení rodinám, ve kterých vyrůstá dítě se zrakovým nebo s kombinovaným postižením, s ohledem na specifické potřeby dětí i rodičů. Věnuje se dětem do narození do sedmi let věku. Přečtěte si, co je raná péče, jaké jsou služby rané péče, kdo je může potřebovat a proč.


Linka EDA

Linka EDA je první celorepubliková krizová linka a chat pro rodiny dětí po úrazu, po zjištění závažné diagnózy či ohrožením vývoje. Rodiče, příbuzní i sourozenci mohou Linku EDA kontaktovat telefonicky na čísle 800 40 50 60 a na chatu každý všední den od 9:00 do 15:00 hodin nebo zasláním emailu na linka@eda.cz. 

Speciálně pedagogické centrum

Speciálně pedagogické centrum EDA podporuje děti, žáky a studenty se zrakovým a kombinovaným postižením. EDA poskytuje tyto služby více než 200 žákům a studentům v rozmezí od 3 do 26 let věku. Seznamte se se službami SPC.

Fotografie z natáčení pořadu

Moderátory charitativního dílu pořadu Zázraky přírody, který podporuje neziskovou organizaci EDA, jsou Maroš Kramár a Vladimír Kořen.

Moderátory charitativního dílu pořadu Zázraky přírody, který podporuje neziskovou organizaci EDA, jsou Maroš Kramár a Vladimír Kořen.

Jedním z hlavních hostů charitativního dílu pořady Zázraky přídrody je Petr Koukal, bojovník v oblasti badmintonu a také v oblasti osvěty prevence rakoviny.

Jedním z hlavních hostů charitativního dílu pořady Zázraky přídrody je Petr Koukal, bojovník v oblasti badmintonu a také v oblasti osvěty prevence rakoviny.

Dalším hostem charitativního dílu pořadu Zázraky přírody je půvabná zpěvačka Celeste Buckingham.

Dalším hostem charitativního dílu pořadu Zázraky přírody je půvabná zpěvačka Celeste Buckingham.

O zábavu ve studiu se postarali také hosté Miloš Pokorný a Roman Ondráček z dua Těžkej pokondr.

O zábavu ve studiu se postarali také hosté Miloš Pokorný a Roman Ondráček z dua Těžkej pokondr.

Při natáčení pořadu vládla přátelská a veselá atmosféra.

Při natáčení pořadu vládla přátelská a veselá atmosféra.

EDU přišly podpořit do hlediště také děti.

EDU přišly podpořit do hlediště také děti.

Děti v hledišti podporovaly hosty a pomohly vytvořit skvělou atmosféru.

Děti v hledišti podporovaly hosty a pomohly vytvořit skvělou atmosféru.

Mezi diváky pořadu se objevil také pejsek, který v budoucnu bude pomáhat lidem s postižením jako vodicí pes.

Mezi diváky pořadu se objevil také pejsek, který v budoucnu bude pomáhat lidem s postižením jako vodicí pes.

O pořadu Zázraky přírody

Zábavná show, kde je hlavní hvězdou příroda sama. 

Tématem pořadu Zázraky přírody je genialita matky přírody a to, jak lidé dokáží využívat jejích úžasných vynálezů. V každém díle tohoto pořadu moderátoři spolu se čtyřmi vybranými celebritami prochází šest témat z různých odvětví přírody.
Vždy jednou ročně je jeden z dílů tohoto pořadu charitativní, diváci se mohou formou dárcovských SMS zapojit do podpory neziskové organizace. Letos byla pro podporu vybrána nezisková organizace EDA.

Zázraky přírody a podpora neziskové organizace EDA

Pošlete dárcovskou SMS na podporu EDY

V sobotu 21. 4. od 20:00 hodin můžete naladit Českou televizi a posílat dárcovské SMS na podporu této neziskové organizace. Odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS EDA 30 nebo ve tvaru:
DMS EDA 60 nebo ve tvaru:
DMS EDA 90 
na telefonní číslo 87 777 

Cena jedné DMS je 30, 60 nebo 90 Kč. Nezisková organizace EDA obdrží 29 Kč, 59 Kč nebo 89 Kč. Službu DMS provozuje Fórum dárců (www.darcovskasms.cz), technicky zajišťuje ATS Praha. Nejste si jisti, jak psát dárcovskou SMS nebo jakou částku znamená? Mezi slovy jsou mezery: DMS(mezera)EDA(mezera), pak následuje číslo znamenající částku, kterou posíláte. Za podporu děkujeme.
Děkujeme České televizi za vysílání charitativního dílu pořadu Zázraky přírody, také hostům, moderátorům, divákům v hledišti a celému štábu, který se na výrobě tohoto pořadu podílí.


Za podporu děkujeme nejen divákům České televize, kteří nás podpoří dárcovskou SMS při vysílání charitativního dílu pořadu Zázraky přírody, ale také všem dárcům, kteří nás podporují dlouhodobě, sponzorům, dobrovolníkům, spolupracujícím jednotlivcům i organizacím. Jen s vaší pomocí jsme schopni udržet jak službu samotnou, tak i kvalitu a odbornost naší práce.


Nezisková organizace EDA je držitelem značky Spolehlivá veřejně prospěšná organizace, Neziskovka roku 2015 a je členem Asociace pracovníků v rané péči.


Neziskovou organizaci EDA můžete sledovat také na sociálních sítích: