9.3.2023

Schody

Všelijaké způsoby využití je možné najít i pro měkké, ale přitom dostatečně pevné schůdky. Lze na nich trénovat lezení a překonávání překážek. 

Pomůcky:

  • lepící páska

  • 2ks fasádního polystyrenu o tloušťce 120 mm a rozměrech 1000x500mm (rozměry polystyrenových kvádrů je samozřejmě dobré upravit dle individuálních potřeb a proporcí dítěte; obvykle se fasádní polystyren prodává v balení po 4 kusech, ale v některých prodejnách jsou ochotni balení rozdělit)

Postup:

Jeden kus fasádního polystyrenu rozřízneme na dvě části o délkách 70 a 30 cm. Tím vytvoříme základnu a horní schod. Prostřední schod získáme přepůlením druhého kvádru. Tyto tři vzniklé stupně poté slepíme k sobě pomocí pásky, případně vhodného lepidla. Nyní je potřeba hotovému tvaru dodat povrchovou úpravu za pomoci lepicí pásky. Hlavní jsou horní plochy, po kterých má dítě lézt, ale neuškodí pokrýt povrch celý, aby nedocházelo k vydrolení polystyrenu. 


9.3.2023

Válec z trubky 

Chtěli bychom vám představit naši „trubku“. Vzorem při její výrobě byl speciální rehabilitační válec s rozměry 115 cm na délku a 25 cm v průměru, použitelný pro celou řadu cviků. Svůj název si vysloužila jednoduše tím, že se jedná o plastovou odpadní trubku upravenou k našim potřebám.

Více