Vánoce s EDOU

První svátek vánoční

V zimě se na něco dobrého k snědku těší i ptáčci venku. Sypeme jim do krmítka slunečnicová a jiná semínka. Dnes se zabavíme s obrázky ptáčků.

Krmítko pro ptáčky - část 1

K tomuto pracovnímu listu budete potřebovat kartičky s ptáčky. Obrázky ptáčků z dalšího pracovního listu vystřihnete a vlepíte do krmítka.

Ke stažení

KRMÍTKO PRO PTÁČKY - ČÁST 2

K tomuto pracovnímu listu budete potřebovat  další pracovní list: krmítko, do kterého vlepíte kartičky s ptáčkyKartičky s ptáčky vystřihněte a vlepte do obrázku s krmítkem. Tip pro rodiče: Pomozte dětem se stříháním kartiček a vyprávějte si o tom, jací ptáčci žijí kolem vašeho domu, jaké můžete vidět v parku a jestli máte někde poblíž bydliště krmítko.

Ke stažení

Omalovánka - ptáčci, ježek, myš

Prohlédněte si obrázek a vyjmenujte všechna zvířátka, která vidíte. Na stromě by mohl sedět další ptáček. Obrázek vymalujte pastelkami a do koruny stromu nakreslete dalšího ptáčka. Tip pro rodiče: Spolu s dětmi popište, jaká zvířátka jsou pod stromem a která vyletěla nahoru nad strom. Horní část obrázku vymalujte modrou pastelkou, to bude obloha a spodní část zelenou, to bude tráva pod stromem.

Ke stažení

OMALOVÁNKA - ptáček na stromě, hrušky pod stromem

Prohlédněte si obrázek a spočítejte všechny hrušky v obrázku. Obrázek vymalujte pastelkami. Tip pro rodiče: Spolu s dětmi popište, co spadlo dolů ze stromu, vyjmenujte další ovocné stromy, které rostou v okolí vašeho domu nebo v parku, do kterého chodíte na procházku.

Ke stažení

OMALOVÁNKA - ježek a jablko pod stromem

Prohlédněte si obrázek. Ze stromu spadlo jablíčko. Dokreslete do koruny stromu další jablíčka. Obrázek vymalujte pastelkami. Tip pro rodiče: Spolu s dětmi popište, jak chutná zralé jablíčko. Vyjmenujte další druhy ovoce, které vám i dětem chutnají.

Ke stažení

OMALOVÁNKA - ovečka a ptáek

Prohlédněte si obrázek. Nad ovečkou letí ptáček. Na obloze jsou mráčky. Ovečka chce sníst jablko. Vymaluj obrázek pastelkami. Tip pro rodiče: Spolu s dětmi vymalujte pastelkami pozadí obrázku. Dolů nakreslete zelenou trávu, nahoru modré nebe.

Ke stažení

STÁHNĚTE VŠECHNY PRACOVNÍ LISTY pro tento den NAJEDNOU

Ke stažení


Tip pro rodiče: Vybarvovat nemusíte jen pastelkami. Vezměte si na pomoc barevné papírky nebo modelínu!


Zábavný rozvoj jemné motoriky s kousky papíru:
Nastříhejte spolu s dětmi krepový papír. Nastříhané kousky rozdělte na hromádky podle barev a vlepujte je do omalovánek.

Procvičování jemné motoriky s plastelínou:
Omalovánky vložte do průhledných desek. Desky je možné po obvodu oblepit lepicí páskou, aby obrázek moc necestoval po stole. Připravte si barevnou modelínu. Spolu s dětmi malými kousky modelíny vyplňte celý obrázek.


Vytvořte ptáčkům stromeček

Z papíru vystřihněte větvičky nebo stromeček. Pokud nemáte barevný papír, hodí se i hnědá papírová nákupní taška. Kartičky s ptáčky nalepte na větvičky.


Tip pro zvídavé sourozence: Zajímavosti o zvířatech

Nakresli si vlastní zvířátko. Na internetu nebo v encyklopedii spolu s rodiči vyhledejte nejrůznější zajímavosti o něm. Čím se živí, kde žije, jak je velké, jak se nazývají jeho mláďata. 

Můžeš se kouknout třeba na slona. Na jakých kontinentech žije v přírodě slon indický a slon africký? Kolik vody denně slon spotřebuje k pití? Jaké tři druhy jídla slon jí. Zkus najít ZOO ve tvém okolí, ve kterém mají slony. Podívej se na videa ze ZOO Praha, na Youtube najdeš záznamy s malými slůňaty. Zajímavosti o slonovi si můžeš zapsat do rámečku se slony.

Mohlo by vás zajímat: