Vánoce s EDOU

Barevné Vánoce

Připravte si pastelky a jdeme na to. Letošní Vánoce budou hezky barevné. 


Omalovánka podle čísel: Miska s jablíčky

Vybarvi obrázek podle čísel. Na obrázku jsou jablíčka v misce. Jablíčka spočítej. Tip pro rodiče: Spolu s dětmi si povídejte o tom, jak byste mohli jablíčka sníst nebo co dobrého byste s jablky upekli. Dětem pomozte s nápovědou barev. Ke každému číslu udělejte pastelkou barevný puntík.

Ke stažení

OMALOVÁNKA PODLE symbolů: MISKA S JABLÍČKY

Vybarvi obrázek podle symbolů. Na obrázku jsou jablíčka v misce. Jablíčka spočítej. Tip pro rodiče: Spolu s dětmi si povídejte o tom, jak jablíčka chutnají. Jsou šťavnatá a sladká. Máte rádi jablečné koláče? A ještě tip k tiskárně: Tento pracovní list můžete tisknout i černobíle. Před vybarvením obrázku zvýrazněte symboly barevným fixem.

Ke stažení

OMALOVÁNKA PODLE ČÍSEL: Kuřátko, jablko a hruška

Vybarvi obrázek podle čísel. Na obrázku je kuřátko, jablko a hruška. Promysli, na čem by si kuřátko mohlo ještě pochutnat a nakresli to. Tip pro rodiče: Dětem pomozte s nápovědou barev. Ke každému číslu namalujte pastelkou barevný puntík.

Ke stažení

OMALOVÁNKA PODLE SYMBOLŮ: kuřátko, jablko a hruška

Vybarvi obrázek podle barevných symbolů. Na obrázku je kuřátko, jablko a hruška. Promysli, na čem by si kuřátko mohlo ještě pochutnat a nakresli to. Tip pro rodiče: Tento pracovní list můžete tisknout i černobíle. Před vybarvením obrázku zvýrazněte symboly barevným fixem.

Ke stažení

OMALOVÁNKA PODLE ČÍSEL: ovečka a jablko

Ovečka se chystá sníst jablíčko. Vybarvi obrázek podle čísel. Tip pro rodiče: Spolu s dětmi si povídejte o tom, jaké ovoce máte rádi. Dětem pomozte s nápovědou barev. Ke každému číslu udělejte pastelkou barevný puntík.

Ke stažení

OMALOVÁNKA PODLE SYMBOLŮ: ovečka a jablko

Ovečka se chystá sníst jablíčko. Vybarvi obrázek podle barevných symbolů. Tip pro rodiče: Spolu s dětmi si povídejte o tom, jaké ovoce máte rádi. Dětem pomozte s nápovědou barev. Ke každému číslu udělejte pastelkou barevný puntík. A ještě tip k tiskárně: Tento pracovní list můžete tisknout i černobíle. Před vybarvením obrázku zvýrazněte symboly barevným fixem.

Ke stažení

omalovánka: Kočka u stromečku

Vybarvi obrázek pastelkami. Kolem kočky nakresli dárky, nahoru hvězdy nebo kometu. Do obrázku můžeš nakreslit další kočku. Máte doma kočku, nebo někdo jiný ve vaší rodině má kočku? Jak se jmenuje? Pod obrázek můžeš napsat její jméno.

Ke stažení

OMALOVÁNKA: kůň U STROMEČKU

Vybarvi obrázek pastelkami. Kolem koníka nakresli dárky, nahoru hvězdy nebo kometu. Předveď, jak by zněl překvapený kůň, který si zrovna otevřel dárek a našel v něm výborné seno ke svačině. Byl by veselý a na dobrém senu by si pochutnal.

Ke stažení

OMALOVÁNKA: ovečka U STROMEČKU

Vybarvi obrázek pastelkami. Kolem ovečky nakresli dárky, nahoru hvězdy nebo kometu. Předveď, jak by ovečka zvala další zvířátka ke stromečku.

Ke stažení


Omalovánka a skládačka:

Vymalujte si obrázek.
Obrázek rozstříhejte a znovu složte.


vymaluj a rozstříhej, pak zas znovu slož: Kočka a kůň

Vybarvi vánoční obrázek pastelkami. Pak ho rozstříhej na části. Třeba na čtyři svislé pruhy, nebo na čtyři obdélníky. Se stříháním ti pomohou rodiče nebo sourozenci. Části obrázku pak spolu zamíchejte a znovu složte. 

Ke stažení

VYMALUJ A ROZSTŘÍHEJ, PAK ZAS ZNOVU SLOŽ: KOČKA A ovečka

Vybarvi obrázek pastelkami. Pak ho rozstříhej na části. Třeba na čtyři svislé pruhy, nebo na čtyři obdélníky. Se stříháním ti pomohou rodiče nebo sourozenci. Části obrázku pak spolu zamíchejte a znovu složte. Popište, co na obrázku vidíte. Ovečka a kočka jsou v řadě za sebou a stojí na dárcích. Ovečka dokonce dohlédne až nahoru na stromeček, na zářivou hvězdu.

Ke stažení

VYMALUJ A ROZSTŘÍHEJ, PAK ZAS ZNOVU SLOŽ: kůň a kachnička

Vybarvi obrázek pastelkami. Pak ho rozstříhej na části. Třeba na čtyři svislé pruhy, nebo na čtyři obdélníky. Se stříháním ti pomohou rodiče nebo sourozenci. Části obrázku pak spolu zamíchejte a znovu složte. Popište, co na obrázku vidíte. Kůň stojí na dárku. Vidí až nahoru na stromeček, na zářivou hvězdu. Kačenka stojí na menším dárku, je níž a vidí na ozdoby na stromečku.

Ke stažení


STÁHNěTE VŠECHNY PRACOVNÍ LISTY "BAREVNÉ VÁNOCE" NAJEDNOU

Ke stažení


Tip pro zvídavé děti: Co by mohla zažít zvířátka z omalovánek?

Vymysli příběh, ve kterém budou postavy z vánočních omalovánek. Můžeš si omalovánky rozstříhat a nalepit na špejle jako maňásky. Spolu s rodiči si s nimi můžete zahrát divadlo. Spolu s rodiči se podívejte se na téma Příběhy nebo na téma Účesy na besídku.


Tip na doplnění o barevné papíry: Vystříhejte stromeček a zkuste i zvířátka

Zkuste vytvořit obrázek z barevných papírů. Prohlédněte si omalovánky a zkuste vystříhat stromeček nebo zvířátka podle vlastní fantazie. Stromeček bude jednoduchý, to jsou jen trojúhelníky složené k sobě. Podívejte se na nápad, jak slepit stromeček. Se zvířátky si můžeš poradit i tak, že jednotlivá zvířátka z omalovánek vystříháš podle černé siluety. Tvar zvířátka si pak obkreslíš na papír. Obličej můžeš domalovat fixem. Zvířátka z omalovánek i barevných papírů si můžeš nalepit na špejli a ozdobit s nimi třeba květináč. Prohlédni si omalovánky.

Tip pro rodiče: Vystřihovánky se zvířátky

Podívejte se na vánoční ozdoby a vystřihovánky se zvířátky. Pracovní listy můžete vytisknout na samolepkový papír nebo je po vystřižení přilepit lepidlem na vánoční přání. 

Tip pro rodiče: Další omalovánky podle čísel

Podívejte se na vánoční omalovánky podle čísel v tématu Čísla a počty a vyberte si další omalovánky. Čísla můžete procvičovat i jinak, například ve spojování čísel. Spojte čísla a zjistěte, co je v obrázku. 


Mohlo by vás zajímat:

Prohlédněte si také rébusové úkoly, kartičky se zvířátky, zkuste spojit čísla a zjistit, u čeho stojí ovečka.