Vánoce s EDOU

Barevné Vánoce

Připravte si pastelky, tiskárnu a jdeme na to. Letošní Vánoce budou hezky barevné. Bude se ti hodit také sada barevných papírů nebo jen čistý papír na obkreslení tvaru zvířátka.


EDA - omalovánka: Kočka u stromečku

Vybarvi obrázek pastelkami. Kolem kočky nakresli dárky, nahoru hvězdy nebo kometu. Do obrázku můžeš nakreslit další kočku. Máte doma kočku, nebo někdo jiný ve vaší rodině má kočku? Jak se jmenuje? Pod obrázek můžeš napsat její jméno.

Ke stažení

EDA - OMALOVÁNKA: kůň U STROMEČKU

Vybarvi obrázek pastelkami. Kolem koníka nakresli dárky, nahoru hvězdy nebo kometu. Předveď, jak by zněl překvapený kůň, který si zrovna otevřel dárek a našel v něm výborné seno ke svačině. Byl by veselý a na dobrém senu by si pochutnal.

Ke stažení

EDA - OMALOVÁNKA: KŮŇ U STROMEČKU

Vybarvi obrázek pastelkami. Kolem ovečky nakresli dárky, nahoru hvězdy nebo kometu. Předveď, jak by ovečka zvala další zvířátka ke stromečku.

Ke stažení

EDA - vymaluj a rozstříhej, pak zas znovu slož: Kočka a kůň

Vybarvi obrázek pastelkami. Pak ho rozstříhej na části. Třeba na čtyři svislé pruhy, nebo na čtyři obdélníky. Se stříháním ti pomohou rodiče nebo sourozenci. Části obrázku pak spolu zamíchejte a znovu složte. 

Ke stažení

EDA - VYMALUJ A ROZSTŘÍHEJ, PAK ZAS ZNOVU SLOŽ: KOČKA A ovečka

Vybarvi obrázek pastelkami. Pak ho rozstříhej na části. Třeba na čtyři svislé pruhy, nebo na čtyři obdélníky. Se stříháním ti pomohou rodiče nebo sourozenci. Části obrázku pak spolu zamíchejte a znovu složte. Popište, co na obrázku vidíte. Ovečka a kočka jsou v řadě za sebou a stojí na dárcích. Ovečka dokonce dohlédne až nahoru na stromeček, na zářivou hvězdu.

Ke stažení

EDA - VYMALUJ A ROZSTŘÍHEJ, PAK ZAS ZNOVU SLOŽ: kůň a kachnička

Vybarvi obrázek pastelkami. Pak ho rozstříhej na části. Třeba na čtyři svislé pruhy, nebo na čtyři obdélníky. Se stříháním ti pomohou rodiče nebo sourozenci. Části obrázku pak spolu zamíchejte a znovu složte. Popište, co na obrázku vidíte. Kůň stojí na dárku. Vidí až nahoru na stromeček, na zářivou hvězdu. Kačenka stojí na menším dárku, je níž a vidí na ozdoby na stromečku.

Ke stažení


STÁHNěTE VŠECHNY PRACOVNÍ LISTY "BAREVNÉ VÁNOCE" NAJEDNOU

Ke stažení


Tip pro zvídavé děti: Co by mohla zažít zvířátka z omalovánek?

Vymysli příběh, ve kterém budou postavy z omalovánek. Můžeš si omalovánky rozstříhat a nalepit na špejle jako maňásky. Spolu s rodiči si s nimi můžete zahrát divadlo. Spolu s rodiči se podívejte se na téma Příběhy nebo na téma Účesy na besídku.


Tip na doplnění o barevné papíry: Vystříhejte stromeček a zkuste i zvířátka

Zkuste vytvořit obrázek z barevných papírů. Prohlédněte si omalovánky a zkuste vystříhat stromeček nebo zvířátka podle vlastní fantazie. Stromeček bude jednoduchý, to jsou jen trojúhelníky složené k sobě. Podívejte se na nápad, jak slepit stromeček. Se zvířátky si můžeš poradit i tak, že jednotlivá zvířátka z omalovánek vystříháš podle černé siluety. Tvar zvířátka si pak obkreslíš na papír. Obličej můžeš domalovat fixem. Zvířátka z omalovánek i barevných papírů si můžeš nalepit na špejli a ozdobit s nimi třeba květináč. Prohlédni si omalovánky.


Mohlo by vás zajímat:

Prohlédněte si také rébusové úkoly, kartičky se zvířátky, zkuste spojit čísla a zjistit, u čeho stojí ovečka.