Vánoce s EDOU

Kostka aktivit

Abyste se doma nenudili, můžete si vytisknout a slepit kostku aktivit. Stačí hodit kostkou a hned budete vědět, jaké zvířátko předvést. Můžete hodit dvěma kostkami, se zvířátky i s jídlem, a předvádět, jak si zvířátko na jídle pochutnává. 


Jak na to?

1. Vytiskněte, vystřihněte a slepte si kostku.
2. Kostku můžete používat pro různé hry, jak na to, najdete v textu níže.


kostka aktivit - zvířátka

Vystřihni si kostku a slep ji, se sestavením kostky ti mohou pomoci rodiče nebo sourozenci. Prohlédni si obrázky a vyjmenuj je. Pak můžeš začít s hrou, popros rodiče nebo sourozence aby hráli s tebou: Hoď kostkou a předváděj zvíře, které je na kostce.

Ke stažení

KOSTKA AKTIVIT - jídlo pro zvířátka

Vystřihni si kostku a slep ji, se sestavením kostky ti mohou pomoci rodiče nebo sourozenci. Prohlédni si obrázky a vyjmenuj je. Pak můžeš začít s hrou, popros rodiče nebo sourozence aby hráli s tebou: Budete mít hotovou kostku se zvířátky a s jídlem. Hoďte oběma kostkami. Předvádějte, jak zvířátko, které padlo na první kostce, jí jídlo, které padlo na druhé kostce.

Ke stažení

KOSTKA AKTIVIT - čísla

Vystřihni si kostku a slep ji, se sestavením kostky ti mohou pomoci rodiče nebo sourozenci. Pak můžeš začít s hrou, popros rodiče nebo sourozence aby hráli s tebou: Budete mít hotovou také kostku se zvířátky. Určíte si v pokojíčku cíl, ke kterému máte dojít a dohopsat. Hoďte oběma kostkami. Pak dělejte kroky nebo skoky, jaké dělá zvíře, které padne na kostce.  Kolik jich má být se dozvíš hodem kostky s čísly.

Ke stažení


STÁHNĚTE VŠECHNY PRACOVNÍ LISTY "kostka aktivit" NAJEDNOU

Ke stažení


Tip pro rodiče: Zvýraznění obrázků

Pokud máte doma jen černobílou tiskárnu, nic se neděje. Můžete si vytisknout úkoly černobíle a barevným fixem obrázky dotvořit. 

Tip pro rodiče: Jak hru doplnit o hračky

Vyskládejte spolu s dětmi na stůl hračky. Hoďte kostkou s jídlem. Předvádějte, jak by hračka jedla nebo pila. Nebo si vyprávějte o tom, kdy naposledy jste dané jídlo měli vy a jak vám chutnalo.

Můžete si vzít na pomoc také kostičky Lega nebo jiné stavebnice. Dejte je na hromádku doprostřed stolu. Hru může hrát celá rodina: Hoďte kostkou a každý si z hromádky odebere počet kostiček podle čísla z kostky. Až je hromádka rozebraná, každý ze svých kostiček něco postaví.

Tip pro rodiče: Číslice 6 na kostce 

Se dvěma kostkami - zvířecí a číselnou - se můžete zabavit tím, že hážete oběma najednou. 

Číslice na kostce si můžete označit. Kostka může při hodu spadnout i tak, že čísla uvidíme vzhůru nohama. Spolu s dětmi si můžete určit, že vždy platí číslo 6 (protože kostka obsahuje čísla od 1 do 6), a nebo si hru se skoky a kroky zvířat zpestřit tím, že budete zapisovat, kolikrát padla na číselné kostce 6 (šestka). Výsledky si můžete zapisovat, pokud padne po desáté, může platit 6 za 9 skoků nebo kroků.

Využijte další kostky: Kostka s hudebními nástroji

Podívejte se na Vánoční koledy. Najdete tam kostku s hudebními nástroji a jinými zvířátky, která můžete předvádět - jaké zvuky vydávají? A jak by zazpívala nějakou vánoční koledu? 

Klikněte sem a prohlédněte si Vánoční koledy.


Mohlo by vás zajímat:

Další kostky najdete také v jiném dni kalendáře, podívejte se na téma Vánoční koledy.