Vánoce s EDOU

Rozdíly

Najděte rozdíly v obrázcích. Na prvním obrázku je pět rozdílů, na posledním deset. Zkuste projít všechny úkoly.

najdi pět rozdílů

Prohlédni si obrázek. Najdi pět rozdílů. Nemůžeš je najít? Popros rodiče nebo sourozence o pomoc. Vězměte si list papíru a tím zakryjte obrázek tak, aby byly vidět jen dvě kočky. Zkuste najít první rozdíl. Pak list papíru posouvejte a hledejte další rozdíly.

Ke stažení

NAJDI šest ROZDÍLŮ

Prohlédni si obrázek. Najdi šest rozdílů. Nemůžeš je najít? Popros rodiče nebo sourozence o pomoc. Vězměte si list papíru a tím zakryjte obrázek tak, aby byla viditelná jen prasátka. Zkuste najít rozdíl. Pak list papíru posouvejte a hledejte další rozdíly.

Ke stažení

NAJDI sedm ROZDÍLŮ

Prohlédni si obrázek. Najdi sedm rozdílů. Nemůžeš je najít? Popros rodiče nebo sourozence o pomoc. Vězměte si list papíru a tím zakryjte obrázek tak, aby byla viditelná jen prasátka. Zkuste najít rozdíl. Pak list papíru posouvejte a hledejte další rozdíly.

Ke stažení

NAJDI osm ROZDÍLŮ

Prohlédni si obrázek. Najdi osm rozdílů. Nemůžeš je najít? Popros rodiče nebo sourozence o pomoc. Vězměte si list papíru a tím zakryjte obrázek tak, aby byla viditelní jen oba kohoutci. Zkuste najít rozdíl. Pak hledejte další rozdíly.

Ke stažení

NAJDI devět ROZDÍLŮ

Prohlédni si obrázek. Najdi devět rozdílů. Nemůžeš je najít? Popros rodiče nebo sourozence o pomoc. Vězměte si list papíru a tím zakryjte obrázek tak, aby byla viditelná jen dvě kočky. Zkuste najít rozdíl. Pak hledejte další rozdíly.

Ke stažení

NAJDI deset ROZDÍLŮ

Prohlédni si obrázek. Najdi devět rozdílů. Nemůžeš je najít? Popros rodiče nebo sourozence o pomoc. Vězměte si list papíru a tím zakryjte obrázek tak, aby byly viditelní jen dva koníci a to, co drží. Zkuste najít rozdíl. Pak hledejte další rozdíly.

Ke stažení

Hledej stejné obrázky

Najděte stejná zvířátka a vybarvěte je pastelkou.

Najdi shodné obrázky - zvířátka

Prohlédni si úkol. Najdi stejná zvířátka a vybarvi je pastelkou. Najdeš zvířátko, které je v obrázku jen jedenkrát? Tip pro rodiče: Spolu s dětmi spočítejte zvířátka v obrázku. Můžete si pomáhat počítáním na prstech ruky. Předveďte, jaké zvuky zvířátka vydávají. 

Ke stažení

NAJDI SHODNÉ OBRÁZKY - ZVÍŘÁTKA a ovoce

Prohlédni si úkol. Najdi obrázky, na kterých nejsou zvířátka. Co na nich je? Najdi stejná zvířátka a vybarvi je pastelkou. Tip pro rodiče: Spolu s dětmi spočítejte zvířátka v obrázku. Můžete si pomáhat počítáním na prstech ruky. 

Ke stažení

NAJDI SHODNÉ OBRÁZKY - sloni, ovečky a kachničky

Prohlédni si úkol. Najdi stejná zvířátka, spoj je čárou. Vybarvi zvířátka pastelkou. Tip pro rodiče: Pracovní list použijte jako vystřihovánku a zvířátka vystříhejte podle černé kontury. Můžete je nalepit na špejli a použít jako ozdobu. 

Ke stažení


STÁHNĚTE VŠECHNY PRACOVNÍ LISTY "hledej rozdíly a najdi shodné obrázky" NAJEDNOU

Ke stažení


Tip na zapojení pomůcky: Zahrajte si na detektivy s lupou

Pokud má dítě ve škole používat lupu a příliš se mu do toho nechce, zkuste to hravou formou. Hledejte rozdíly jako detektivové. Obrázek si můžete pro zjednodušení rozdělit do pomyslných sloupců nebo část zakrýt papírem. Srovnávat můžete vždy jedno zvíře pod sebou a pak postoupit na další. Projděte si postupně všechny obrázky. Pokud má dítě k dispozici televizní lupu, obrázek si promítněte na obrazovce.

Lupu můžete využít i v úkolech Barevná přání. Kliknětě a prohlédněte si úkoly pro tento den.

O použití lupy píšeme také v brožuře Dívám se, ale nevidím, kterou mohou rodiče i pedagogové stáhnout na našem webu zdarma zde.

Hra pro celou rodinu: Co se změnilo?

Zahraj si se sourozenci nebo rodiči hru Co se změnilo. Vyskládej na stůl hračky a všichni si je pozorně prohlédněte. Pak musí jeden hráč odejít za dveře a někdo další něco na stole změní, třeba nějaké hračky schová, vymění autíčko za jiné nebo změní pořadí hraček. 

Pak se ten, kdo je za dveřmi vrátí a hádá, co se na stole změnilo. 
Můžete začít třeba s pěti hračkami a postupně přidávat další.

Tip pro zvídavé děti: Rozdíly, odlišnosti

Co to vlastně znamená rozdíl nebo odlišnost? Rozdíl je, když je něco jinak. Třeba: Ráno se směješ. V poledne brečíš, že ti nechutná oběd. Je to rozdíl, ráno jsi veselý, v poledne už veselý nejsi, protože ti nechutnalo.

Když se na někoho díváš tak, že musíš zaklonit hlavu, abys mu viděl do obličeje, je ten někdo vysoký. Ty jsi menší než on. Je to rozdíl ve výšce člověka. Někdo je vysoký a někdo je malý.

Nakresli obrázek vysokého člověka, kterého znáš, třeba tatínka. A malého člověka, kterého znáš, třeba sourozence nebo kamaráda ze školky nebo školy.

Tip pro celou rodinu: Nakreslete sebe a hledejte rozdíly


Kreslit může celá rodina: Pozvi ke hře rodiče a sourozence, každý z vás na čistý list papíru nakreslí členy rodiny. Nezapomeňte ani na pejsky a kočky, pokud je doma máte. Pak obrázky porovnejte a koukněte se, jaké rozdíly v obrázcích budou. Malujete stejné členy rodiny, ale každý kreslí jinak. Obrázky si pak můžete vystavit na lednici.

Tip pro celou rodinu: Co má tvoje babička ráda a co máš rád ty?

Pokud budeš kreslit sám, vezmi si čistý list papíru a nakresli na něj rozdíly mezi tebou a babičkou. Babička je starší než ty, jaké má vlasy? Máte je stejné? Jaké tričko nosí babička nejčastěji? Je na něm stejný obrázek, jako na tvém nejoblíbenějšímt tričku? Jaké jídlo má babička nejraději a jaké ty? Pokud nevíš, jaké jídlo má babička nejraději, spolu s rodiči jí zavolejte a zeptejte se.Mohlo by vás zajímat: