Vánoce s EDOU

Dárková taška

Vystříhej a slep si taštičku, dovnitř můžeš vložit vkaz nebo maličký dárek, třeba bonbon nebo ořech. Do taštičky si také můžeš uklidit vystřihovánky z jiných úkolů.


Dvě malé taštičky - kachnička a pes

Vybarvi obrázky kachničky a pejska pastelkami. Kolem nich můžeš nakreslit ještě další obrázky. Popros rodiče nebo sourozence o pomoc při vystřihování a lepení taštičky. Až bude taštička hotová, vymyslete, co do ní schováte. Vejdou se do ní maličké vystříhané ozdoby z jiných úkolů nebo bonbon?

Ke stažení

DVĚ MALÉ TAŠTIČKY - ptáček a ježek

Vybarvi obrázky ptáčka a ježka pastelkami. Kolem nich můžeš nakreslit ještě další obrázky. Popros rodiče nebo sourozence o pomoc při vystřihování a lepení taštičky. Až bude taštička hotová, vymyslete, co do ní schováte. Nakresli malinký obrázek a dej ho do taštičky. Taštičku pak můžeš někomu darovat. Bude překvapený, až zjistí, že uvnitř něco je.

Ke stažení

DVĚ MALÉ TAŠTIČKY - obrázky s dárky

Popros rodiče nebo sourozence o pomoc při vystřihování a lepení taštičky. Až bude taštička hotová, vymyslete, co do ní vložíte. Vejde se do ní malý bonbon nebo ořech. Taštičku s překvapením uvnitř můžete někomu darovat, nebo si do ní uklidit malé kartičky z jiných úkolů.

Ke stažení

TAŠka - prasátko

Vybarvi obrázek prasátka pastelkami. Kolem něj můžeš namalovat ještě další obrázky. Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Na druhou stranu tašky ještě namalujte další obrázek. Do tašky si můžete uklidit kartičky z jiných úkolů.

Ke stažení

TAŠKA - ptáček

Vybarvi obrázek ptáčka pastelkami. Kolem něj můžeš namalovat ještě další obrázky. Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Vymyslete, komu byste takovou taštičku věnovali a co byste do ní dali. Třeba bonbon, malý ořech nebo vystříhané ozdoby na stromeček. Na druhou stranu tašky napište jméno toho, komu chcete taštičku darovat.

Ke stažení

TAŠKA - ovečka

Vybarvi obrázek ovečky pastelkami. Kolem ní můžeš namalovat ještě další obrázky. Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Vymyslete, co do taštičky dáte. Můžete do ní vložit papírek s přáníčkem nebo vzkazem a někomu taštičku darovat.

Ke stažení

TAŠKA - KACHNIČKA

Vybarvi obrázek kachničky pastelkami. Kolem ní můžeš namalovat vodu. Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Na druhou stranu tašky ještě namalujte další obrázek. Do tašky si můžete uklidit kartičky z jiných úkolů.

Ke stažení

TAŠKA - ježek

Vybarvi obrázek ježka pastelkami. Ježek se rád schovává v listí. Nakresli kolem něj listy ze stromu nebo keře. Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Na druhou stranu tašky ještě namalujte další obrázek. Do tašky si můžete uklidit kartičky z jiných úkolů.

Ke stažení

TAŠKA - myš

Vybarvi obrázek myšky pastelkami. Kolem ní můžeš nakreslit další myši nebo to, na čem by si myš mohla pochutnat. Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Na druhou stranu tašky ještě namalujte další obrázek. Do tašky si můžete uklidit kartičky z jiných úkolů.

Ke stažení

TAŠKA - lodička

Vybarvi obrázek lodičky pastelkami. Kolem ní můžeš nakreslit vodu, nahoru slunce a dolů rybky ve vodě. Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Na druhou stranu tašky ještě namalujte další obrázek. Do tašky si můžete uklidit kartičky z jiných úkolů.

Ke stažení

TAŠKA - dva motýlci

Vybarvi oba obrázky motýlků pastelkami. Použij co nejvíce barev. Jakou barvu máš nejraději? Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Na druhou stranu tašky ještě namalujte další obrázek. Do tašky si můžete uklidit kartičky z jiných úkolů.

Ke stažení

TAŠKA - dvě ovečky

Vybarvi obě ovečky pastelkami. Kolem oveček můžeš nakreslit rozkvetlou louku nebo to, na čem by si rády pochutnaly. Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Na druhou stranu tašky ještě namalujte další obrázek. Do tašky si můžete uklidit kartičky z jiných úkolů.

Ke stažení

TAŠKA - kočka a kůň

Vybarvi kočku i koníka pastelkami. Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Vymyslete další zvířátka, která začínají na písmeno K. Třeba zvíře, které udělá velký skok (K _ _ _ AN). Nebo zvíře, které které kokrhá na dvoře. Do tašky si můžete uklidit kartičky z jiných úkolů.

Ke stažení

TAŠKA - DVĚ žabky

Domaluj kolem žabky vodu. Nad vodou může být slunce a ve vodě rybičky. Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Vyprávějte si o tom, kde žabka žije. Jak to zní, když žabka skočí do vody? Voda šplouchne. Do tašky si můžete uklidit kartičky z jiných úkolů.

Ke stažení

TAŠKA - slepice a dvě kuřátka

Domaluj kolem slepice a kuřátek zrní. Spolu s rodiči nebo sourozenci tašku vystřihněte a slepte. Vyprávějte si o tom, jaká další zvířátka můžou žít na dvorku. Jaké zvíře ráno kokrhá? A jaké zvířete vydává zvuk méééé? Které zvíře vydává zvuk bééééé? Do tašky si můžete uklidit kartičky z jiných úkolů.

Ke stažení


STÁHNěTE VŠECHNY PRACOVNÍ LISTY "DÁRKOVÁ TAŠTIČKA" NAJEDNOU

Ke stažení


Tip na využití taštičky: Maličké dárky a vzkazy

Taštička je malinká, zkus vymyslet, jaký malinký dárek by se do ní vešel. Možná malý kamínek nebo oříšek. Nebo vystřižená kartička se zvířátkem z jiného pracovního listu. Vejde se do ní i papírek s krátkým vzkazem. 

Komu bys chtěl taštičku věnovat a co bys tomu člověku chtěl říct? Připomeň si, co rád s babičkou, dědou, maminkou, tatínkem nebo sourozenci děláš nebo co bys jim chtěl pochválit.

Taštička pro dědu by mohla mít uvnitř vzkaz: Dědo, rádi s tebou chodíme na procházky. Babičko, moc se mi líbí tvoje zahrádka s květinami. Taštička pro tatínka může obsahovat vzkaz: Tati, pojď si zahrát pexeso.

Napište poděkování mamince nebo tatínkovi za dobrý oběd nebo svačinku. Podívejte se na
 přání a vzkazy.

Tip na využití taštičky: Úklid kartiček nebo vystřihovánek

Slepenou taštičku můžete využít na úklid kartiček nebo jiných vystřihovánek z pracovních listů. Na kartičku si můžete napsat, k jaké hře nebo k jaké aktivitě kartičky patří. Například v políčku Silvestr najdete kartičky dvou velikostí. Aby se vám nesmíchaly dohromady, můžete na každou sadu kartiček využít jinou taštičku.

Podívejte se na taštičku s rybkou

V kalendáři je také téma Vaření a recepty, kde najdete taštičku s rybkou. Prohlédněte si úkoly i taštičku. Třeba se vám bude hodit na dárky nebo na úklid vystříhaných kartček.Mohlo by vás zajímat:

Taštičky nemusíte použít jen na obdarování blízkých, ale také na úklid kartiček, které najdete v mnoha dnech kalendáře.