Vánoce s EDOU

Vzkazy a přání

Nakresli obrázek, můžeš do něj napsat přáníčko. Možná má někdo, koho znáš, v prosinci narozeniny, možná jmeniny, možná chceš napsat přáníčko jen tak. Pokud ještě neumíš psát, můžeš kreslit. 


rámeček na obrázek s kachničkami

Do rámečku můžeš nakreslit obrázek a někomu ho věnovat. Kolem kachniček ještě něco domaluj. Pokud umíš psát, můžeš napsat i přáníčko. 

Ke stažení

RÁMEČEK NA recept s jahodami

Do rámečku můžeš napsat přání pro někoho, kdo má rád jahody. Nebo můžeš napsat spolu s rodiči oblíbený recept, třeba na jahodovou marmeládu, jahodový řez nebo zmrzlinu, a někohomu, koho máš rád, recept předat.

Ke stažení

rámeček na přáníčko s motýlky

Do rámečku můžeš napsat přání pro někoho, koho máš rád. Nebo napiš někomu pochvalu, třeba mamince za dobrý oběd. Pokud neumíš psát, můžeš nakreslit obrázek, například špagety, které ti moc chutnaly. Pak pochvalu mamince předej a spolu vymyslete, co dobrého uvaříte. 

Ke stažení


Stáhněte všechny pracovní listy "vzkazy a přání" najednou

Ke stažení


Tip pro rodiče: Jiné varianty pracovních listů

Prohlédněte si také Dopis Ježíškovi, jsou v něm další tři podoby pracovních listů, které můžete použít jako dopis nebo jako přáníčko pro někoho. Dopis nemusíte psát jen Ježíškovi, můžete spolu s dětmi napsat dopis babičce nebo dědovi a poslat jim ho poštou, nebo předat, až se uvidíte osobně.

Do variant bez linek můžete spolu s dětmi kreslit a využít toho, že dopis bez linek vypadá jako rámeček na obrázek.


Tip na společnou hru: Oblíbené recepty

Určitě máte doma kuchařku se svými oblíbenými recepty. Může to být kniha nebo jen sešit, do kterého si recepty vypisujete. Spolu s rodiči přemýšlejte, které jídlo má vaše rodina nejraději. Napište recept. Bude to recept na oblíbenou bábovku nebo sušenky? Recept pak vložte do dárkové tašky. Taštičku si můžete vybarvit pastelkami. Vyrobíte tak dárek pro někoho, koho máte rádi a komu chcete předat recept, aby si také pochutnal.


Mohlo by vás zajímat:

Prohlédněte si obrázky, které se dají vymalovat pastelkami, omalovánky nebo úkoly s dozdobením čepic.