Vánoce s EDOU

Ozdoby se zvířátky


Na každém vánočním stromečku bývají vánoční ozdoby ze skla, z papíru, ze slámy nebo i plastové. Vy si můžete vyrobit ozdoby se zvířátky.

ozdoby se zvířátky

Spolu s rodiči nebo sourozenci vystříhejte kolečka. Můžete je použít jako ozdoby k zavěšení (jednoduše nahoře uděláte dírku), nebo i jako ozdoby k přilepení na špejli. Stačí mezi dvě vystřižená kolečka vložit špejli a slepit.

Ke stažení

OZDOBY SE ZVÍŘÁTKY v pruzích

Spolu s rodiči nebo sourozenci vystříhejte kolečka. Můžete je použít jako ozdoby k zavěšení nebo přilepit na špejli. Než obrázek rozstříháš, pozorně si všechna zvířátka prohlédni. Jaké zvuky vydávají? Předveď, jak se každé z nich bude těšit na Vánoce - jak bude znít radostné haf haf od pejska nebo veselé zatroubení od slona?

Ke stažení

OZDOBY SE ZVÍŘÁTKY a dárky

Spolu s rodiči nebo sourozenci vystříhejte kolečka. Můžete je použít jako ozdoby k zavěšení nebo přilepit na špejli. Také je můžete využít jako jmenovky, jméno se vejde na zadní stranu vystřiženého kolečka.

Ke stažení

Na kterém obrázku není zvířátko?

Spolu s rodiči nebo sourozenci vystříhejte kolečka. Než se pustíte do stříhání, ukažte si obrázek, na kterém není zvířátko. Tip pro rodiče: Spolu s dětmi zkuste vyjmenovat další hudební nástroje a předveďte, jak se na ně hraje. 

Ke stažení

Vymaluj rybičky

Spolu s rodiči nebo sourozenci vystříhejte kolečka. Než se pustíte do stříhání, rybičky vymalujte pastelkami. Kolem rybiček nakreslete vlnky. Tip pro rodiče: Tento pracovní list si můžete vytisknout i na černobílé tiskárně a rybičky vymalovat podle vlastní fantazie. Podívejte se i na další inspirace k tomuto pracovnímu listu.

Ke stažení

VYMALUJ obrázky

Vybarvi obrázky pastelkami. Spolu s rodiči nebo sourozenci vystříhejte kolečka. Tip pro rodiče: Než se pustíte do stříhání, povídejte si o tom, kde žije ryba, po čem jezdí auta, co si rádi dáváte ke svačině. 

Ke stažení

Vystřihovánky - zvířátka

Prohlédni si obrázky. Ukaž dvě prasátka, dva slony a dva medvídky. Obrázky můžeš vystříhat a použít jako vánoční ozdoby. Tip pro rodiče: Tento pracovní list můžete vytisknout na samolepkový papír a obrázky po vystříhání spolu s dětmi nalepit na vánoční přání.

Ke stažení

VYSTŘIHOVÁNKY - ZVÍŘÁTKA

Prohlédni si obrázky. Ukaž dvě žabky, dva psy a dvě kravičky. Obrázky můžeš vystříhat a použít jako vánoční ozdoby. Tip pro rodiče: Tento pracovní list můžete vytisknout na samolepkový papír a obrázky po vystříhání spolu s dětmi nalepit na vánoční přání.

Ke stažení

VYSTŘIHOVÁNKY - ZVÍŘÁTKA

Prohlédni si obrázky. Ukaž dvě kočky, dvě myšky a dvě kuřátka. Obrázky můžeš vystříhat a použít jako vánoční ozdoby. Tip pro rodiče: Tento pracovní list můžete vytisknout na samolepkový papír a obrázky po vystříhání spolu s dětmi nalepit na vánoční přání.

Ke stažení


STÁHNěTE VŠECHNY PRACOVNÍ LISTY "ozdoby se zvířátky" NAJEDNOU

Ke stažení


Tip pro sourozence: Jak si vyrobit další ozdoby

Na čistý papír nakresli kolečka. Pomoct si můžeš tím, že na papír položíš prázdnou skleničku nebo hrnek a obkreslíš tvar. Pak na ně nakreslíš obrázky. Pokud umíš psát, můžeš na ně i napsat slovo, jméno nebo nějaké přání. Kolečka pak můžeš vystřihnout a použít jako ozdobu.

Tip na další vystřihovánku: Jak si vyrobit papírový stromeček

Potřebuješ alespoň dva listy papíru. Z jednoho vystříháš trojúhelníky, které pak nalepíš na čistý papír.

Jak snadno vytvořit trojúhelník: 

1. Nejprve si nakresli čtverec. Ten vystříhni. 

2. Čtverec pak přelož úhlopříčně a rozstříhni tak, aby vznikl trojúhelník. Rodiče nebo starší sourozenci ti poradí, jak na to.

Nevadí, že nemáš barevné papíry. Můžeš si pomoci barvami nebo pastelkami. Fixy se určitě také hodí. Kolem nalepeného stromečku můžeš nalepit postavičky zvířátek nebo si pozadí dokreslit pastelkami. 

Tip na úklid vystříhaných koleček

Mohly by se vám hodit taštičky k vystřižení a slepení. Pokud chcete vystříhané ozdoby použít později, ať už jako jmenovky na dárky, nebo při zdobení stromečku, můžete si je uklidit do taštičky. 

Tašky si můžete prohlédnout zde.

Tip na hru: Třídění podle barev

Ozdoby s rybičkami můžete použít i pro další hru: Vezměte si jakoukoli stavebnici s drobnými dílky nebo barevné korálky, barevné vršky z lahví nebo ovocných přesnídávek. Na vytištěný pracovní list s rybičkami naložte dílky stavebnice nebo barevné korálky roztříděné podle barev. Pak si vezměte malou hračku, autíčko nebo nákladní auto, a stavebnici naložte a odvezte do cíle. Cílem může být malá krabička nebo miska.


Mohlo by vás zajímat: