Vánoce s EDOU

Barevná přání

Dokresli obrázky podle vzoru. Pak přelož obrázek na polovinu a dovnitř napiš vzkaz. Vyrobíš si tak originální přáníčko pro někoho, koho máš rád. Který obrázek si vybereš?
 


DOKRESLI ZVONEČEK

Prohlédni si obrázek. Nakresli druhý zvoneček. Až budeš mít hotovo, přelož papír na polovinu, dovnitř napiš vzkaz nebo nakresli obrázek, třeba vánoční stromeček s dárky. Hotové přání předej tomu, koho máš rád. Tip pro rodiče: Spolu s dětmi nakreslete kolem zvonečku hvězdičky a spočítejte je. Počet si můžete ukazovat na prstech ruky.

Ke stažení

Dokresli dárek

Dokresli obrázek podle vzoru. Pak list přelož, vytvoříš tak přáníčko. Dovnitř napiš nebo nakresli vzkaz a předej přání tomu, koho máš rád. Tip pro rodiče: Spolu s dětmi s počítejte, kolik dárků je na obrázku. Počet si můžete ukazovat na prstech ruky.

Ke stažení

DOKRESLI stromeček

Prohlédni si obrázek. Nakresli druhý stromeček. Až budeš mít hotovo, přelož papír na polovinu, dovnitř napiš vzkaz nebo nakresli obrázek. Hotové přání předej tomu, koho máš rád. Tip pro rodiče: Spolu s dětmi dokreslete na stromečky další ozdoby a spočítejte je. Počet si můžete ukazovat na prstech ruky.

Ke stažení

Vybarvi obrázek a přání někomu věnuj

Vybarvi pastelkami obrázek. Spolu s rodiči vymyslete, komu byste hotový obrázek s přáníčkem Veselé Vánoce s veselým prasátkem mohli dát, koho by potěšilo. Obrázek mu pak věnujte.

Ke stažení

DOPIŠ PŘÁNÍČKO A DOKRESLI DALŠÍ DÁRKY

Dokresli do obrázku další dárky. Spolu s rodiči vymyslete, jaký vzkaz byste mohli do přáníčka napsat, aby přání někoho z vašich blízkých potěšilo. Hotový obrázek mu pak věnujte.

Ke stažení

PŘÁNÍČKO s ptáčky

Dokresli do obrázku ozdobený vánoční stromeček nebo další zvířátka. Ptáčky a dárky vybarvi pastelkami. Spolu s rodiči obrázek přeložte na polovinu a dovnitř na volnou stranu napište hezký vzkaz. Vánoční přáníčko pak věnujte tomu, koho potěší.

Ke stažení

spoj čísla a zjisti, co nese prasátko

Prohlédni si obrázek, jsou na něm malé puntíky a čísla. Spoj puntíky v pořadí podle čísel. Co nese prasátko? Tip pro rodiče: Pokud děti ještě neznají čísla, spojte je vy a spolu s dětmi popište, co na obrázku vidíte. Pak společně napište do obrázku přání Veselé Vánoce a hotový obrázek někomu věnujte.

Ke stažení

SPOJ ČÍSLA A zjisti, u čeho stojí pes

Prohlédni si obrázek, jsou na něm malé puntíky a čísla. Spoj puntíky v pořadí podle čísel. U čeho stojí pes? Tip pro rodiče: Pokud děti ještě neznají čísla, spojte je vy a spolu s dětmi popište, co na obrázku vidíte. Popište, na čem stojí pes a co je vedle něj. Pak společně napište do obrázku přání Radostné Vánoce a hotový obrázek někomu věnujte.

Ke stažení

SPOJ ČÍSLA A ZJISTI, U ČEHO STOJÍ ovečka

Prohlédni si obrázek, jsou na něm malé puntíky a čísla. Spoj puntíky v pořadí podle čísel. U čeho stojí ovečka? Tip pro rodiče: Pokud děti ještě neznají čísla, spojte je vy a spolu s dětmi popište, co na obrázku vidíte. Popište, u čeho stojí ovečka. Pak společně napište do obrázku přání Veselé Vánoce a hotový obrázek někomu věnujte.

Ke stažení


STÁHNĚTE VŠECHNY PRACOVNÍ LISTY "BAREVNá přání" NAJEDNOU

Ke stažení


Tip na zapojení pomůcky: Použijte také lupu do ruky či televizní lupu

Pokud má dítě ve škole používat lupu a příliš se mu do toho nechce, zkuste to hravou formou. Pod lupou budou čísla i puntíky lépe viditelné. Projděte postupně všechna čísla a spolu s dítětem je spojte. Pokud má dítě k dispozici televizní lupu, obrázek si promítněte na obrazovce a můžete podrobně pod lupou projít a vyhledat čísla v pořadí, v jakém jdou za sebou. Pak čísla ve vytištěném obrázku spolu s dítětem spojte. 

Lupu využijete i v jiných úkolech o hledání rozdílů.

O použití lupy píšeme také v brožuře Dívám se, ale nevidím, kterou mohou rodiče i pedagogové stáhnout na našem webu zdarma zde.

Tip pro rodiče: Nalepené přání

Pokud děti ještě neumí psát, můžete dovnitř vánočního přáníčka, které vznikne přeložením hotového dokreslovacího úkolu, nalepit obrázky z jiných dní kalendáře. Co nalepit? Podívejte se do těchto políček kalendáře: Rozkvetlé vánoce, Ozdoby se zvířátky nebo do políčka Silvestr a zkuste spolu s dětmi najít obrázky, které by se jim do přáníček líbily. Vytiskněte, rozstříhejte a vlepte je dovnitř přáníčka.


Tip pro rodiče: Kde najít další přáníčka

Do rámečku můžete spolu s dětmi nakreslit obrázek, nebo dopsat milý vzkaz, přání Veselé Vánoce a hotový obrázek někomu věnovat. Podívejte se na další vánoční pracovní listy v tématu Barevné Vánoce nebo nebo Přání a vzkazy. 

Tip pro zvídavé děti: Nakresli obrázek podle stínu hračky

Nakresli si vlastní obrázek podle hračky. Vezmi si na pomoc čistý papír, lampičku a malou hračku zvířete. Posviť lampičkou na hračku, hračka udělá stín. Tam, kam padá stín, polož papír a stín obkresli. Obrázek pak vymaluj.Tip pro sourozence: Nakreslete obrázek podle stavby z Lega


Postav si z Lega nějakou zajímavou stavbu. Pak zkus obrázek překreslit. Vyrobíš tak návod pro toho, kdo by si takovou stavbu chtěl postavit sám. Návod předej tomu, s kým by sis rád hrál a stavbu spolu postavte.

Tip pro rodiče: Další dokreslovací úkoly na www.edaplay.cz/aktivity

Spolu s dětmi můžete dokreslit auto, kola od traktoru, obličej medvídka nebo obličej maminky.

Autíčko k dokreslení stáhnete také níže:

Ke stažení

Mohlo by vás zajímat:

Další přáníčka můžete vyrobit nalepením koleček nebo jiných ozdob na čistý list papíru.