Velikonoce s EDOU

Bonus: Pereme

Říká se, že na Velikonoční pondělí má mít každý na sobě něco nového, aby ho nepokakal velikonoční beránek. Oblečení nemusíte kupovat, můžete si ho vyrobit z papíru! Papírová trička a ponožky můžete spolu s dětmi vyprat a pověsit na šňůru.

Trička a ponožky - slon a jablko

Prohlédni si obrázek, je na něm tričko se slonem a jedna modrá ponožka. Vymaluj druhou ponožku a dozdob tričko podle vlastní fantazie. Ozdob i druhé tričko s jablkem.

Ke stažení

Trička a ponožky - mráček a sluníčko

Prohlédni si obrázek. Na jednom tričku je mráček, na druhém sluníčko. Když chce někdo namalovat déšť, většinou kreslí modrou pastelkou. Když chce někdo namalovat slunce, kreslí žlutou pastelkou. Dozdob tričko a ponožky barvami, které se ti líbí.

Ke stažení

Trička a ponožky - citron a jahoda

Prohlédni si obrázek, na jednom tričku je citron, na druhém jahoda. Předveď, jak se tváříš, když ochutnáš citron a když ochutnáš jahodu. Dokresli tričko a ponožky pastelkami v barvách, které máš rád.

Ke stažení

Trička a ponožky - prasátko a žabka

Prohlédni si trička. Na jednom je prasátko, na druhém žabka. Předveď, jak žába spolkne mouchu nebo jak skočí, a jak si prasátko pochutnává na jablku. Ponožky a trička dozdob pastelkami v barvách, které máš rád.

Ke stažení

Trička a ponožky - puntíky a proužky

Prohlédni si trička. Na jednom jsou puntíky, na druhém proužky. Ozdob ponožky tak, aby byly dvě ponožky puntíkované a dvě ponožky pruhované.

Ke stažení

TRIČKA A PONOŽKY - jako sluníčko a jako jahoda

Prohlédni si ponožky, na jedněch jsou sluníčka, na druhých jahody. Když chce někdo nakreslit sluníčko, kreslí žlutou barvou. Když chce nakreslit jahodu, kreslí červenou barvou. Dozdob trička pastelkami v barvách, které se ti líbí.

Ke stažení

Nakresli si tričko a ponožky s tím, co máš rád a co se ti líbí

Jaké tričko bys chtěl nosit? A jaké by se líbilo mamince nebo tatínkovi? Co mají rádi? Nakresli na tričko a ponožky to, co se ti líbí nebo co máš rád. 

Ke stažení

NAKRESLI SI TRIČKO A PONOŽKY S TÍM, CO MÁŠ RÁD A CO SE TI LÍBÍ

Jaké tričko bys chtěl nosit? A jaké by se líbilo mamince nebo tatínkovi? Co mají rádi? Nakresli na tričko a ponožky to, co se ti líbí nebo co máš rád. 

Ke stažení

TRIČKA, KALHOTY A PONOŽKY

Na obrázku jsou trička, kalhoty a ponožky. Vybarvi je pastelkami v barvách, které máš rád. Spolu s rodiči vystříhejte kartičky a můžete si zahrát na obchod nebo praní prádla.

Ke stažení

TRIČKA - DVOJICE

Na obrázku jsou trička s jahodou, jablkem a mrkví. Vymaluj je pastelkami. Na další trička zkus nakreslit jahodu, jablko a mrkev a trička vybarvi pastelkami. Spolu s rodiči vystříhejte kartičky a můžete si zahrát na obchod nebo praní prádla.

Ke stažení

TRIČKA - DVOJICE

Na obrázku jsou trička s tulipánem, srdíčkem a autem. Vymaluj je pastelkami. Na další trička zkus nakreslit tulipán, srdíčko a auto a trička vybarvi pastelkami. Spolu s rodiči vystříhejte kartičky a můžete si zahrát na obchod nebo praní prádla.

Ke stažení

TRIČKA - DVOJICE

Na obrázku jsou trička s medvědem, květinou a rybkou. Vymaluj je pastelkami. Na další trička zkus nakreslit medvěda, květinu a rybku a trička vybarvi pastelkami. Spolu s rodiči vystříhejte kartičky a můžete si zahrát na obchod nebo praní prádla.

Ke stažení

Holčička hledá ponožky

Prohlédni si obrázek. Holčička má tričko a ponožky s jahodou. Ukaž cestu od holčičky k tričku. V bludišti se jí ztratily ponožky. Najdi je a ukaž cestu od každé ponožky k holčičce.

Ke stažení

Chlapeček hledá ponožky

Prohlédni si obrázek. Chlapeček má tričko a ponožky s jablkem. Ukaž cestu od chlapečka k tričku. V bludišti se mu ztratily ponožky. Najdi je a ukaž cestu od každé ponožky k chlapečkovi. V bludišti je ještě něco. Co je to?

Ke stažení

Kartičky s oblečením

Prohlédni si obrázek. Spolu s rodiči vystříhejte kartičky. Dejte je na hromádku. Nejprve najděte obličeje. Promyslete, kdo bude mít oblečení s medvědem, jahodou a kachničkou. Pak ke každému obličeji přiřaďte oblečení tak, aby na tričku, kalhotách a ponožkách byl vždy stejný motiv.

Ke stažení


Stáhněte všechny pracovní listy pro tento den.

Ke stažení


Tip pro rodiče: Nevadí, pokud máte jen černobílou tiskárnu

Pokud máte jen černobílou tiskárnu, vyberte si pracovní listy, na kterých je možné obrázky jednoduše zvýraznit fixem. Modrým fixem můžete zvýraznit třeba mráček a déšť, žlutým sluníčko, červeným jahodu. Některé pracovní listy jsou černobílé, jako trička s jahodou, mrkví a jablkem. Pokud chcete použít bludiště, zvýrazněte fixem alespoň motivy na oblečení - jahodu a jablko.

Tričko na přání pro každého z rodiny

Trička z pracovních listů můžete dozdobit podle vlastní fantazie nebo podle toho, kdo má co rád a co se mu líbí. Někdo má rád růžovou, někdo má rád jahody, někomu se líbí květiny. Zeptejte se všech doma, jaké tričko by si přáli a tričko ozdobte podle jeho přání.

Tip pro rodiče: Praní a věšení prádla

Promyslete, kam umístit provázek nebo stužku, na kterou budete spolu s dětmi věšet papírové prádlo - trička a ponožky. Umístění by mělo být bezpečné a v dosahu dítěte. Až budou pracovní listy s vybarvováním triček hotové, trička a ponožky vystříhejte, vystřihovánky dejte na hromádku. Nejprve mohou děti vytřídit trička a ponožky zvlášť a pak je věšet na provázek nebo stužku. Povídejte si o tom, co se v domácnosti po usušení prádla dělá a jak se oblečení uklízí.

Kolíčky k přichycení papírového prádla

Podívejte se na inspirace, jak si ozdobit dřevěné kolíčky. Budou se hodit na výstavku hotových obrázků, ale také pro věšení papírového prádla. Kolíčky najdete tady.

Tip pro rodiče: Hra na obchod - vydejte se na nákup triček a ponožek

Mezi pracovními listy najdete i papírové tašky k vystřižení a slepení. Spolu s dětmi je vyrobte a zahrajte si na obchod. Nakupujte papírová trička a ponožky, nákup přineste domů, vyskládejte z tašky, vyperte a pověste na šňůru. Pracovní listy s taškami najdete tady.


Mohlo by vás zajímat:

Podívejte se na další zábavné úkoly z Velikonoc s EDOU.

KRaslice se zvířátky