Velikonoce s EDOU

Velikonoční výstavka

Dnes si hotové obrázky, omalovánky a nalepené vystřihovánky doma hezky vystavíme. Kolíčky můžeme obrázky připevnit, nebo je použít jako samostatnou ozdobu. Tak co dnes vyrobíme?Květiny

Květiny vyrobíš jednoduše. Část kolíčku může být stonek. Květ tulipánu je zubatý. Květina může být i střapatá, třeba jako pampeliška.

kuřátko a ptáček

Na kuřátko stačí kolečko a trojúhelník jako zobáček; pak už stačí jen dokreslit oči. Na ptáčka potřebuješ kolečko, to bude hlava, a dva půl-obloučky, to bude tělo a křídlo. Malý trojúhelník bude zobáček.

srdíčko a motýlek

Srdíčko můžeš vystřihnout vícekrát. Ze dvou srdíček, která otočíš špičkami k sobě, vzniknou křídla motýla. 

Medvěd a kočka

Kolečko bude tvořit hlavu. Potom záleží na tvaru uší - kulaté budou pro medvěda, špičaté trojúhelníky pro kočku. Obličej dokresli fixem.

Zajíci

Opět budeme potřebovat kolečko jako hlavu. Zajíc má dlouhé uši. Každé ucho vystřihneme zvlášť a přilepíme zezadu na kolečko. Oči, nos a úsměv nebo zuby stačí dokreslit fixem.

kšiltovka

Obličej bude kolečko. Půloblouček vytvoří horní část čepice, kšilt pak uděláme z dalšího půlobloučku. Oči a úsměv stačí dokreslit fixem.

Květina v květináči

Květiny mohou růst také v květináči. Jako květináč nám poslouží jednoduchý obdélník vystřižený z papíru.

Domeček a zahrádka

Na domeček nám stačí obdélník nebo čtverec a trojúhelník. Okno můžeme dolepit nebo nakreslit fixem. Před domem kvetou květiny, z dalších kolíčků vyrobíme zahrádku.

motýl a ptáček

Umíte vystřihnout slzičku? Ze čtyř vyrobíte křídla motýla, několik slziček se hodí i na barevné peří ptáčka.


Hra v krabici: Les, louka, rybník

Do krabice nakreslíte fixem prostředí lesa, rybníka, nebo třeba okolí vašeho domu. Kolíčky dejte na cestičku a pak je přicvakněte tam, kam patří. Chlapeček k domečku. Zajíc do lesa. Ptáček může být na více místech, u rybníka, u domečku i v lese.

Myslíte, že nemáte vhodnou krabici? Podívejte se doma do spíže, zda v ní nenajdete rýži nebo kaši v krabici. Stačí ustřihnout jednu stranu tak, jak to vidíte na fotografii.

Rybník vyrobíte i tak, že do krabice nasypete rýži. Do rýže můžete schovat rybičky a pak je spolu s dětmi hledat.

Hra v krabici: Louka a motýli

Ve spíži jsme objevili nepotřebnou krabici od kaše pro děti. Ukážeme vám, jak na to, aby se nudná krabice proměnila v zajímavou louku. Ustřihněte jednu stranu krabice tak, aby jí zůstaly hrany. Dovnitř nakreslete louku, květiny, trávu, podle vlastní fantazie. Dokreslete motýly z tohoto úkolu a list rozstříhejte na kartičky. Kartičky můžete buď nechat ve dvojici, přehnout je a použít jako stříšku, nebo jednotlivé kartičky nalepíte na kolíčky.

Tip pro rodiče: Barevné papíry? Kancelářské papírky na poznámky

Podívejte se, jestli nemáte doma post-ity (lepicí papírky, které se používají v kanceláři nebo při práci na psaní poznámek). Bývají ve výrazných barvách, neonově zelené, žluté, oranžové, růžové, modré. Pro ozdobení kolíčků se hodí také běžné barevné papíry. 

Tip pro rodiče: Tvoříme, i když nemáme tiskárnu

Nemáte k dispozici tiskárnu a nemůžete si vytisknout naše pracovní listy? Nevadí! Spolu s dětmi se podívejte na inspirace, jak si z obkreslené ruky namalovat kohoutka, slepičku nebo zajíce a z obkresleného hrníčku kuřátka. Co všechno nakreslíte s otiskem ruky?

Tip na úklid kolíčků a vystřihovánek

Mohly by se vám hodit taštičky k vystřižení a slepení. Pokud chcete vyrobené kolíčky použít později, můžete si je uklidit do taštičky. 

Tašky si můžete prohlédnout zde.

Tip les: stromeček z trojúhleníků

Chceš vytvořit les pro zvířátka? Stromeček vyrobíš z trojúhelníků. Trojúhelníky přilepíš na kolíček, můžeš nalepit dva nebo tři. Vyzkoušej i barevné, stromeček nemusí být jen zelený.


Mohlo by vás zajímat:

Podívejte se na další zábavné úkoly z Velikonoc s EDOU.