Tipy na pomůcky

18.4.2024

Protiskluzové ponožky

V dnešní době, kdy je většina domácností bez koberců, mají děti ztížené podmínky pro nácvik lezení, vstávání a chůze. Využití protiskluzových ponožek a návleků může dětem nácvik zjednodušit. Výroba protiskluzových ponožek nebo návleků na kolena je jednoduchá.

Pomůcky:

  • Ponožky/punčochy 
  • Tavná pistole nebo protiskluzová barva

Postup:

Na ponožky nebo punčochy uděláme tavnou pistolí nebo speciální protiskluzovou barvou puntíky nebo čárky a necháme je dostatečně ztvrdnout.


13.11.2023

Multifunkční tříkolka

Poslední dobou se na ulicích objevují vozítka na pomezí mezi kočárkem a tříkolkou. Jedno takové vozítko pořídili rodiče i tříletému Járovi. Jsou s ním velmi spokojení, a tak se chtějí podělit o své zkušenosti. 

Jde o multifunkční vozítko „několik v jednom“, které poslouží dítěti několik let. Pro menší děti je možnost otočení sedačky čelem k rodiči, pak dítě samozřejmě nešlape a veze se jako v kočárku.  Větší dítě může naopak jezdit zcela samostatně, jako na běžné tříkolce. Díky pohodlnému madlu pro rodiče se vozítko dobře ovládá, funguje v podstatě jako aktivní verze kočárku – na rozdíl od kočárku ale dítě aktivněji sedí, má rozhled, může šlapat do pedálů. Jára, který je na své tři roky spíše drobný, na ně sice zatím moc dobře nedosáhne, ale nevadí to, tříkolka má i stupátka.

Jára ještě úplně jistě nesedí, ale sedačka je opatřená tříbodovým pásem (některé značky nabízejí i pětibodový), k tomu je kolem celého těla pevná ohrádka a navíc  se dítě drží řídítek, která se dají uvolnit, aby dítě mohlo zatáčet, nebo naopak zaaretovat, a pak mohou tříkolku řídit rodiče. Velkou výhodou je vysoká opěrka zad.  

Tříkolka není vhodná na dlouhé cesty, kdy potřebuje Jára v kočárku i spát, ale na procházky po městě je výborná a Jára i maminka si ji moc užívají! 

(P.S. Jára jezdí na tříkolce Milly Mally, ale na trhu je mnoho dalších značek, které se liší různými „vychytávkami“ a cenou)


21.3.2023

Rehabilitační podložka FyzioPonk 

Předkládáme zkušenost s rehabilitační podložkou, která je dostupná od výrobce v Praze a je vyráběná na míru dle potřeb rodiny a dítěte.

Maminka naší malé klientky říká:

„Rehabilitační podložku mohu jen doporučit. Je lehce omyvatelná, materiál příjemný na dotek. Lze vybrat z několika barev i velikostí. Neklouže a dá se umístit na většinu povrchů. Je lehce přenosná, takže je možné ji vzít i na cesty. Jelikož cvičíme několikrát denně, je pro nás skvělým pomocníkem. Rychlé dodání a bezproblémová komunikace s panem majitelem.“

Více informací najdete na webu www.rehabilitacnipodlozka.cz