Vánoce s EDOU

Vánoční řetěz

Vánoční řetěz bývá ze slámy, z papíru, někdy dokonce svítí. Většinou se na něm opakuje něco, co je spojeno s Vánocemi, třeba hvězdičky a zvonečky. Pojďte vyrobit řetěz s auty nebo ovocem.

rybky

Vybarvi všechny rybky pastelkami. Můžeš kolem nich ještě něco nakreslit - bubliny, vlnky, nebo každé rybce namaluj jiné šupiny a ploutve. Pak popros o pomoc rodiče nebo sourozence. Kartičky s rybkami vystříhejte a pověste na stuhu nebo provázek. Do každé kartičky můžete udělat dírku a provázek provléknout, nebo kartičku přicvaknout kolíčkem.

Ke stažení

auta a další dopravní prostředky

Přidej mezi rybky, které si vystříháš z prvního pracovního listu, také auta, traktor nebo loďku. Budeš mít originální řetěz, jaký nikdo nemá. S pomocí rodičů a sourozenců můžeš vystříhat další kartičky, na které namaluješ vlastní obrázky a přidáš je do řetězu.

Ke stažení

Ovoce a zvířátka

Prohlédni si obrázek a přemýšlej, kterému zvířátku by mohla chutnat jahoda nebo jablko. Pak popros o pomoc rodiče nebo sourozence. Kartičky vystříhejte a pověste na stuhu nebo provázek. Do každé kartičky můžete udělat dírku a provázek provléknout, nebo kartičku přicvaknout kolíčkem. Můžete střídat obrázek ovoce a obrázek zvířátka.

Ke stažení


STÁHNĚTE VŠECHNY PRACOVNÍ LISTY "vánoční řetěz" NAJEDNOU

Ke stažení


Tip pro rodiče: Vyberte další ozdoby do řetězu

Spolu s dětmi projděte i jiná témata, podívejte se na Rozkvetlé Vánoce, Ozdoby se zvířátky nebo jiné dny, které obsahují takový obrázek, jaký se dítěti líbí. Potom pracovní list stáhněte, vytiskněte, obrázek si vystřihněte a přidejte ho do řetězu.

Postavičky zvířátek navlečené na stužku

Na stužku můžete navléct také postavičky zvířátek a vyrobit si tak zvířátkový řetěz. Můžete kombinovat i s jinými ozdobami, které přilepíte lepidlem nebo jednoduše přicvaknete kolíčkem. Postavičky zvířátek najdete v tématu Vánoční kolekce. 

Tip pro šikovné sourozence: Vyrob si taštičku

Možná se stane, že nevyužijete na řetěz všechny vystříhané kartičky. Nevadí. Vyrob si taštičku a nepoužité ozdoby do ní schovej. Spolu s rodiči vymyslete, jak je použít. Můžete je nalepit do přáníčka, nebo si je jednoduše nechat jako kartičku na hraní.

Tašky si můžete prohlédnout zde.


Mohlo by vás zajímat:

V výrobě vánočního řetězu se mohou hodit pruhované ozdoby, taštička s ovečkou na uschování nevyužitých kartiček, nebo nepoužité kartičky můžete nalepit do omalovánek.