Vánoce s EDOU

Vánoční výstavka

Hotové obrázky, omalovánky a nalepené vystřihovánky můžeš doma vystavit. Možná se ti budou hodit kolíčky, kterými obrázky připevníš. Vyrob si spolu s rodiči nebo sourozenci kolíčky.

STROMEČEK

Stromeček vyrobíš z trojúhelníků. Trojúhelníky přilepíš na kolíček, můžeš nalepit dva nebo tři. Vyzkoušej i barevné, stromeček nemusí být jen zelený.

dárek

Dárek vyrobíš jednoduše. Je to čtverec nebo obdélník. Stačí na něj namalovat mašli. Pokud neumíš vystřihnout čtverec, popros rodiče nebo sourozence o pomoc. 

anděl

Na anděla potřebuješ: Trojúhelník, kolečko, dvě menší kapky a dvě větší kapky. Z menších kapek slepíš vlasy, z větší kapky budou křídla. Obličej můžeš domalovat tenkým fixem nebo pastelkou.

čepice

Namaluj si obrázek obličeje. Pak slož čepici, můžeš použít barevný papír nebo i noviny nebo leták. Pokud neumíš složit čepici, popros rodiče nebo sourozence o pomoc. Čepici přilep nebo přicvakni kolíčkem na obrázek obličeje.

účesy

Namaluj si obrázek obličeje. Pak vystříhej různé účesy a postupně je na obličej přikládej nebo je přicvakni kolíčkem. Účesy můžeš měnit. Vystříhni si jich více a obměňuj je.

obličej

Spolu s rodiči si prohlédněte téma Účesy na besídku, najdete v něm pracovní listy s obličeji a další inspirace s účesy.

Do vánoční výstavky se vám můžou hodit pracovní listy s obličejem. Stáhnete zde.

Ke stažení


Tip pro rodiče: Barevné papíry

Podívejte se, jestli nemáte doma post-ity (lepicí papírky, které se používají v kanceláři nebo při práci na psaní poznámek). Bývají ve výrazných barvách, neonově zelené, žluté, oranžové, růžové, modré.


Také bývají ve tvaru čtverce, což by mohlo dětem pomoci ve vytváření obrázků. Anděl na kolíčku je vyroben z lepicích papírků z kanceláře (stačilo vystřihnout malý trojúhelník, kolečko, dvě menší kapky, které se slepí do tvaru účesu, a dvě větší kapky na křídla), stromečky jsou z klasických barevných papírů. Určitě byste k jejich výrobě mohli použít i papírovou tašku, ve které jste donesli nákup. Je hnědá a dobře se na ni maluje voskovkami.

Tip na úklid kolíčků a vystřihovánek

Mohly by se vám hodit taštičky k vystřižení a slepení. Pokud chcete vyrobené kolíčky použít později, můžete si je uklidit do taštičky. 

Tašky si můžete prohlédnout zde.

Tip pro šikovné sourozence: Balicí papír jako účes?

Spolu s rodiči se podívejte na vánoční pracovní listy na téma Účesy na besídku. Obrázek obličeje bez vlasů si můžete namalovat vlastní, kolečko snadno obkreslíte podle pokličky na hrnec. Pokud chcete menší kolečko, zkuste obkreslit misku nebo hrnek. Účesy nemusíte vystřihovat jen z jednobarevného papíru, vyzkoušejte různý materiál, který doma máte. Třeba noviny, letáky nebo odstřižky z balicího papíru. z alobalu můžete vyrobit hvězdu a hned máte hotového anděla.

Tip pro rodiče: Vyberte si další ozdoby

Prohlédněte si další témata, která se vám mohou pro vystavení vánočních výtvorů hodit. Ozdoby můžete vystříhat, zavěsit jako řetěz nebo lepit na kolíčky. Mezi dvě vánoční ozdoby vlepte dřevěnou špejli a získáte tak zapichovací ozdobu třeba do květináče. Podívejte se na témata: Vánoční řetěz, Vánoční kolekce, Rozkvetlé Vánoce, Ozdoby se zvířátky.

Papírová zvířátka: Ježci, myšky a housenky

S dětmi můžete vyrobit papírová zvířátka, nebudete potřebovat tiskárnu. Připravte si barevný papír a nůžky.  Podívejte se na inspirace na našem dalším webu www.edaplay.cz. Vyrobit si můžete papírové ježky, myšky i housenky.


Mohlo by vás zajímat:

Na výstavku se vám mohou hodit omalovánky, ozdoby s květinami nebo rybka.