Vánoce s EDOU

Bludiště

Pomozte najít motýlkovi cestu ke kytičce. Koho může cestou ještě potkat? Najděte a vyjmenujte všechny zvířecí kamarády. Mamince pomozte najít cestu k brýlím. Prohlédněte si úkoly.

POMOZ motýlkovi NAJÍT cestu ke květině

Motýl se chce dostat ke květině. Prohlédni si obrázek a najdi cestu od motýlka ke květině. Ukaž cestu ke zvířátku, které by si také rádo pochutnalo na nektaru z květiny. Najdi cestu od motýlka k housence a pak od motýlka k další housence. Cesty k housenkám jsou označené lístky, protože housenka si na šťavnatém lístku ráda pochutnává. Spočítej všechny lístky v obrázku. O pomoc můžeš poprosit rodiče nebo sourozence, počet si ukazujte na prstech ruky.

Ke stažení

POMOZ MAMINCE NAJÍT BRÝLE

Maminka potřebuje najít brýle. Prohlédni si obrázek. Ukaž cestu k brýlím. Od maminky vede cestička ještě k jiným věcem, ukaž cestu k hřebenu a ke knize. Ukaž cestu k tomu, na co se dá zahrát pěkná hudba. Ukaž cestu k tomu, co si může maminka dát ke svačině.

Ke stažení

POMOZ chlapečkovi najít čepici 

Chlapeček má rád auta. Má auto na čepici a na rukavicích. Ukaž mu cestu k čepici, k rukavici a pak k další rukavici. V obrázku je ještě něco dalšího. Ukaž cestu k tomu, co si může dát chlapeček ke svačině. Ukaž cestu k tomu, co ráno zazvoní a chlapečka probudí.

Ke stažení

POMOZ Zajíčkům a myškám najít cestu k tomu, na čem si mohou pochutnat

Ukaž zajícům cestu k zelené šťavnaté trávě. Ukaž myškám cestu k hrušce. Na startu jsou dva zajíci a dvě myši, když si obrázek pozorně prohlédneš, najdeš dvě cestičky. Popros rodiče nebo sourozence o pomoc. Hledat cestu můžete nejprve v horní části bludiště a potom druhou cestu, ve spodní části bludiště.

Ke stažení

POMOZ Zvířátkům najít cestu ke stromečku

Ukaž každému zvířátku zvlášť, kudy se dostane ke stromečku. Popros rodiče nebo sourozence o pomoc. Cestičku nejprve ukaž prstem a potom ji vyznač pastelkou. Zkuste spolu s rodiči vymyslet, jaké dárky by mohla zvířátka pod stromečkem najít. Možná něco dobrého k snědku?

Ke stažení

POMOZ dětem posbírat v bludišti ovoce

Chlapeček chce sníst všechny hrušky. Ukaž mu v bludišti cestičky tak, aby všechny hrušky našel, pak se vrať na start. Holčička chce sníst všechna jablíčka. Ukaž jí cestičku v bludišti tak, aby posbírala všechna jablíčka. Tip pro rodiče: Vydejte se od chlapečka za holčičkou. Jaké ovoce po cestě pobírá? Spolu s dětmi ovoce spočítejte.

Ke stažení


STÁHNĚTE VŠECHNY PRACOVNÍ LISTY "bludiště" NAJEDNOU

Ke stažení


Tip na další hru: Kde najdete další čepici 

Čepici s autíčkem najdete i v tématu Pletení. Kartičky můžete rozstříhat a nakreslit si vlastní bludiště. V něm můžete hledat rukavici s motýlkem pro holčičku, nebo s obrázkem kytary pro tatínka.


'

Tip na další hru: Zapojte do bludiště zvířátka nebo další hřebínek

Obrázek s hřebenem najdete také v kartičkách. Kartičky můžete rozstříhat a nakreslit si vlastní bludiště. Na start můžete postavit kartičku s autem. Auto může v bludišti dojet k hřebínku, a odvézt ho mamince. Nebo do bludiště vložte více kartiček se zvířátky. Pohybujte autem a všechny kartičky se zvířátky posbírejte (naložte do auta).

Tip na další hru: Vyhledávání barevných obrázků a jejich stínů

V tomto netradičním adventním kalendáři najdete také kartičky s barevnými obrázky a jejich stíny, a to dokonce ve dvou dnech. Podívejte se na 24 políček s kartičkami a na téma Silvestr.

Tip na další hru: Co dobrého upečete?


V bludišti můžete hledat cestičky, ve kterých posbíráte hrušky a jablka. Pokud zrovna nemáte k dispozici tiskárnu, nic se neděje, zkuste vymyslet, co dobrého byste s hruškou nebo jablkem upekli a recept spolu s dětmi nakreslete. Nebo využijte další tipy na společné tvoření, ke kterému nepotřebujete vytištěný pracovní list. Tipy na pečení z papíru najdete v tématu Cukroví a pečení.

Jiné pracovní listy na téma bludiště:

Podívejte se na bludiště a postavičky do nich na webu edaplay.cz. Najdete zde dokonce prázdná bludiště k dotvoření dle vlastní fantazie.


Mohlo by vás zajímat: