Velikonoce s EDOU

Obkresli ruku nebo hrnek

Dnes se zabavíme s otiskem ruky a kolečkem kresleným podle hrnku. Co zajímavého do obrázku dokreslíme?OTISK RUKY

Obkresli ruku. Může být tvoje, sourozenců nebo rodičů. Tip pro rodiče: Použijte prstové barvy nebo jiné, které jsou bezpečné pro pokožku dítěte, a barvu naneste přímo na dlaň. Ruku otiskněte na papír. Pak už stačí jen dokreslit detaily podle našich návodů.

OTISK RUKY - kohoutek

Obkresli ruku. Může být tvoje, sourozenců nebo rodičů. Pastelkou, fixem nebo voskovkou dokresli zobák, hřebínek, oko, křídlo a nohy. Kohoutci mají barevné peří. Vybarvi kohoutka všemi barvami, které se ti líbí. Tip pro rodiče: Použijte prstové barvy nebo jiné, které jsou bezpečné pro pokožku dítěte, barvu naneste přímo na dlaň a otiskněte na papír. Pak už stačí jen dokreslit detaily podle našeho návodu.

OTISK RUKY - slepička

Obkresli ruku. Může být tvoje, sourozenců nebo rodičů. Pastelkou, fixem nebo voskovkou dokresli zobák, hřebínek, oko, křídlo a nohy. Slepička může být hnědá, pokud kreslíš kuřátko, vybarvi ruku žlutě. Kolem nakresli louku a nahoru sluníčko. Tip pro rodiče: Použijte prstové barvy nebo jiné, které jsou bezpečné pro pokožku dítěte,  barvu naneste přímo na dlaň a otiskněte na papír. Pak už stačí jen dokreslit detaily podle našeho návodu.

OTISK RUKY - zajíc v keři

Obkresli ruku. Může být tvoje, sourozenců nebo rodičů. Palec bude ucho zajíce. Druhé ucho a tělo zajíce dokresli. Další prsty budou keř, ve kterém se zajíc schovává.

OTISK RUKY - zajíček

Obkresli ruku. Může být tvoje, sourozenců nebo rodičů. Dva prsty na ruce budou dlouhé uši zajíce. Dokresli hlavu a tělo zajíce. Zbytek prstů bude zelené pozadí, keř nebo tráva. Vedle zajíčka nakresli květiny nebo něco velikonočního, třeba barevná vajíčka.

OTISK RUKY - slon

Obkresli ruku. Může být tvoje, sourozenců nebo rodičů. Otoč obrázek tak, aby prsty mířily dolů. Palec bude chobot slona. Dlaň bude jeho tělo. Zbytek prstů bude tráva. Kolem slona dokresli květiny, sluníčko nebo další zvířátka.

OTISK RUKY - SCHOVANÉ PRSTY, trčí jen palec

Schovej prsty do dlaně. Někdy se tomu říká zatni ruku v pěst. Vystrčený nech jen palec. Obkresli ruku. Může být tvoje, sourozenců nebo rodičů. Tip pro rodiče: Použijte prstové barvy nebo jiné, které jsou bezpečné pro pokožku dítěte, barvu naneste přímo na ruku a otiskněte na papír. Pak už stačí jen dokreslit detaily podle našeho návodu.

OTISK RUKY - zajíček vykukuje z keře

Obkresli ruku tak, abys měl schované všechny prsty a vystrč jen palec. Obkresli ruku. Palec bude jedno ucho zajíce. Dokresli druhé. Dokresli tělo zajíce. Zbytek obkreslené ruky bude keř. 

OTISK RUKY - slepička

Obkresli ruku tak, abys měl schované všechny prsty; vystrč jen palec. Obkresli ruku. Palec bude hlava a krk slepičky. Dokresli zobák, hřebínek, oko a křídlo. Kolem nakresli to, na čem si slepička pochutná. Ráda uzobává v trávě.

OTISK RUKY - SCHOVANÉ všechny prsty, už netrčí ani palec

Schovej prsty do dlaně. Někdy se tomu říká zatni ruku v pěst. Schovej do dlaně i palec. Obkresli ruku. Může být tvoje, sourozenců nebo rodičů. 

OTISK RUKY V PĚST - OVEČKY

Schovej prsty do dlaně. Někdy se tomu říká zatni ruku v pěst. Schovej do dlaně i palec. Obkresli ruku. Obkreslená ruka bude tělo pro ovečky. Dokresli hlavu a nohy. Ovečky můžeš vesele ozdobit.

OTISK RUKY V PĚST - ježek

Schovej prsty do dlaně. Někdy se tomu říká zatni ruku v pěst. Schovej do dlaně i palec. Obkresli ruku. Obkreslená ruka bude tělo pro ježka. Čumáček mu dokresli tam, kde bys měl palec, kdyby nebyl schovaný. Ježci se rádi schovávají v listí. Dokresli kolem ježka listy.

Barevný ptáček a ježek

Na papír se vejdou dva otisky vedle sebe. Vyzkoušej rozevřenou ruku a vedle otisk ruky v pěst. Rozevřená ruka bude tělo pro ptáčka. Dokresli zobáček, oko a křídlo. Ptáčka vymaluj všemi barvami, které se ti líbí. Obkreslená pěst bude tělo pro ježka. Čumáček mu dokresli tam, kde bys měl palec, kdyby nebyl schovaný. 

Labuť

Obkresli ruku tak, abys měl schované všechny prsty, vystrč jen palec. Dokresli zobák a křídlo. Kolem labutě dokresli vodu, nahoru sluníčko.

husa a sluníčko za mráčkem

Vyzkoušej kombinaci: Nejprve obkresli svoji pěst s vystrčeným palcem. Tam, kde máš palec, bude mít husa hlavu. Pak vedle ní obkresli pěst se schovaným palcem. To bude sluníčko za mráčkem. Dokresli husu a kolem ní vodu.

KOLEČKO PODLE HRNKU

Někdy se nedaří nakreslit pravidelné kolečko. Pomůžeme si tím, že obkreslíme hrnek. Otočte hrnek dnem vzhůru a přiložte ho na papír. Obkreslete jeho tvar. Tip pro rodiče: Tvar jsme obkreslovali voskovkou nebo pastelkou, abychom pak hrnek mohli omýt.

KOLEČKO PODLE hrnku -  KUŘÁTKA

Na papír nakreslete dvě kolečka podle hrnku. Kolečka budou těla pro kuřátka. Dokreslete jim oči, zobáčky, hřebínky, nohy a křídla. 

Kolečko podle většího a menšího hrnku - slepice a kuřátka

Na papír nakreslete kolečka podle většího a menšího hrnku. Větší bude tělo pro slepičku, menší budou kuřátka. Zvířátkům dokreslete oko, zobáčky, hřebínky, nohy a křídla. 


Velikonoční výstavka

Až budeš mít obrázky hotové, můžeš si je vystavit. Hotový obrázek spolu s rodiči připněte kolíčkem na poličku, nataženou stužku nebo provázek. Inspirace, jak ozdobit kolíček, najdete tady.

Vystřihovánky v kolečku

Mezi pracovními listy najdeš zvířátka v kolečku. Prohlédni si je tady. Můžeš je vymalovat pastelkami, vystříhat a použít jako ozdoby. Nakresli si vlastní zvířátka. Otoč hrnek dnem vzhůru a obkresli kolečko. Do kolečka pak namaluj zvířátka, která máš rád. Hotové obrázky vystříhej a použij na výzdobu v pokojíčku nebo je vystav na lednici.

Váza ozdobená vystřihovánkou

Vlastní obrázek nebo vystřihovánku zvířátek z pracovních listů přilep na kousek provázku nebo stužku. Ptáčka na fotce jsme přilepili kouskem izolepy přímo na provázek. Provázek nebo stužku omotej kolem vázičky a tu postav na stůl v kuchyni. Ozdoba udělá radost každému z rodiny, kdo projde kolem. Chceš přidat i papírové přání? Najdeš je tady.

Baví tě stříhat? Vystříhej si zvířátka a vymysli, co jim chutná

Vystřihovánky se zvířátky najdeš tady. Spolu s rodiči vymyslete, jak vystřihovánky použijete. Můžete je přilepit na dřevěné špejle nebo zavěsit na provázek nebo s nimi hrát zábavnou hru v hledání dvojic. Z barevných papírů vystříhejte jídlo pro zvířátka podle vlastní fantazie. 


Mohlo by vás zajímat:

Podívejte se na další zábavné úkoly z Velikonoc s EDOU.