Vánoce s EDOU

Písmenka

Spolu se zvířátky si procvičíme písmenka. Ale co to? Vidíme jen obrázky zvířat. Řekněte nahlas název zvířete a hledejte další zvíře, jehož název začíná na stejné písmeno.

Najdi zvířátka, která nezačínají na "K"

Pozorně si prohlédni obrázky. Popros rodiče nebo sourozence o pomoc, spolu kartičky rozstříhejte. Pak dávejte na jednu hromádku kartičky se zvířátky, která začínají na K. A na druhou hromádku kartičky se zvířátky, která nezačínají na K.

Ke stažení

najdi zvířátka, která začínají na stejné písmenko

Pozorně si prohlédni obrázky. Popros rodiče nebo sourozence o pomoc, vystříhejte spolu kartičky. Pak dávejte k sobě zvířátka, která začínají na stejné písmenko. Ukažte si na prstech ruky, kolik názvů zvířat začíná stejným písmenem. Ukažte si zvířátko, které začíná na M. Zvířátka na J tvoří dvojici. Zvířátka na P trojici.

Ke stažení

na kterých obrázcích není zvířátko?

Pozorně si prohlédni obrázky. Ukaž dva obrázky, na kterých není zvířátko. Popros rodiče nebo sourozence o pomoc, vystříhejte spolu kartičky. Ukažte si dvě zvířátka, která začínají na K. Pak dvě zvířátka, která začínají na M. Na jaké písmeno začíná to, co je na obrázcích kartiček, které zbyly?

Ke stažení


stáhněte všechny pracovní "Písmenka" najednou

Ke stažení


Tip pro šikovné sourozence: Nakreslete další zvířátka

Promyslete, jaká další zvířátka, jejichž názvy začínají na P, K, M nebo J, znáte. Nakreslete vlastní obrázky a přidejte je do hry. Umíte nakreslit klokana? A co papouška? Pokud si nevíte rady, poproste rodiče o pomoc a zkuste sestavit seznam zvířátek, která nakreslíte. 

Tip pro rodiče: Jak zjednodušit hru se zvířátky

Možná jsou děti na určování písmen malé a zatím takovou hru nezvládnou. To nevadí, kartičky můžete použít na vyprávění o zvířátkách. Spolu s dětmi si vzpomeňte, kdy jste naposledy viděli živou slepici, bylo to u někoho na dvorku? Nebo si vyprávějte o tom, co má dané zvířátko rádo k snědku. S tím vám může pomoci téma Vánoční kolekce.

Tip pro šikovné sourozence: Vyrob si taštičku a ukliď do ní kartičky

Až budeš mít kartičky vystřižené, můžeš je uklidit do taštičky a nechat je v taštičce až do další chvíle, kdy si budeš chtít s kartičkami hrát. Spolu s rodiči vyberte taštičku, která se vám nejvíce líbí. Taštičku vybarvi pastelkami, spolu s rodiči slep a vystříhané kartičky do ní uložTašky si můžete prohlédnout zde.


Mohlo by vás zajímat:

Do omalovánek můžete nakreslit hvězdičky a komety podle vlastní fantazie, hvězdy si můžete namalovat i na čepici a rukavice.