Edův svět červen 2016 - Když v létě zaprší

Základní aplikace EDA PLAY umožňuje vybrat si nejen ze čtyř úrovní zobrazení ilustrací, ale také ze čtyř úrovní obtížnosti úkolů, přičemž zobrazení a obtížnost úkolu lze libovolně kombinovat a hru tak maximálně přizpůsobit možnostem dítěte. Jemnou motoriku děti trénují pomocí úkolů, založených na sledování trasy (přesunutí vláčku do tunelu), hledání shody (spojování kuliček stejné barvy), nebo dokreslování (očí na obličeji).

Přečtěte si více o aplikaci EDA PLAY!

Dvě nové aplikace EDA PLAY byly inspirovány konkrétními dětmi se specifickými potřebami, Paulinkou a Tobiáškem.


Nejmenším dětem je určena aplikace EDA PLAY TOBY. Aplikace má dvě části: fáze "sleduj, co se děje" je vhodná pro děti už před šestým měsícem věku dítěte. Druhá část aplikace s dotykovými úkoly je vhodná pro děti, které se začínají zajímat o konkrétní obrázky, tedy kolem jednoho roku věku. Hra je maximálně jednoduchá, zvládnou ji tedy děti s různou úrovní psychomotorického vývoje – stačí se obrazovky kdekoliv dotknout, odměnou je zajímavý zvuk hudebního nástroje nebo zvířátka.

Zajímají vás podrobnosti o EDA PLAY TOBY?

V aplikaci EDA PLAY PAULI děti stráví den s holčičkou Pauli. Pomohou jí vstát, obléknout se, připraví jí snídani, seznámí se s její kočkou Lily a společně pojedou na výlet. Aplikace je vhodná pro děti v období, kdy začínají vnímat posloupnost děje a rozumí jednodušším příběhům. Ovládání je tak jednoduché, že radost ze hry mohou mít i děti s omezenými dovednostmi jemné a hrubé motoriky nebo s centrálním postižením zraku.

Co ještě nabízí EDA PLAY PAULI?


Všechny aplikace EDA PLAY umožňují rodičům sledovat práci dítěte s iPadem a rozvoj jeho dovedností. Součástí aplikací je rovněž simulátor zrakových vad, přibližující zdravým jedincům svět, jak jej vidí člověk trpící nystagmem, výpadky zorného pole nebo hemianopií.

Aplikace z rodiny EDA PLAY jsou ke stažení na iTunes App Store, EDA PLAY TOBY zcela zdarma, zbylé dvě aplikace za mírný poplatek. Veškerý výtěžek z prodeje aplikací je použit na poskytování služeb EDA cz, z. ú.